کد خبر 460574

از ابتدای آزاد سازی؛

بیش از ۶هزار میلیارد سهام عدالت فروخته شد

سخنگوی سهام عدالت، با بیان اینکه فروش سهام عدالت تاثیری در بازار ندارد، گفت: اگر سهم کارگزار برای فروش کم بود بصورت کل عرضه می‌کند و اگر بصورت بلوک بود تابع قانون بلوکی خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، حسین فهیمی بابیان اینکه برای حمایت از بازار سرمایه و حقوق سهامداران، فروش سهام عدالت بصورت بلوکی با نماد ۲ در بورس انجام می‌شود، گفت: فروش سهام عدالت در بازار باعث نزولی شدن بازار بورس نشده است و نکته‌ای که این روزها در این رابطه مطرح می‌کنند صحت ندارد.

وی با اشاره به اینکه حجم بازار سرمایه عمیق شده است ادامه داد: در بازاری که بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان معامله صورت می‌گیرد عددهای چند صد میلیاردی سهام عدالت در برخی روزها تأثیر زیادی در منفی و مثبت شدن بازار ندارد ممکن ا ست در برخی نمادها تأثیر مقطعی داشته باشد، اما اینکه کل شاخص بورس را منفی و مثبت می‌کند، صحت ندارد.

فهیمی گفت: از ابتدای آزاد سازی سهام عدالت، بیش از ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شد، اما بازار منفی نشد. در این روزها جمعاً ۶۰۰ میلیارد تومان سهام عدالت فروخته شده است پس فروش سهام عدالت تأثیری در بازار ندارد.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری درباره روش‌های فروش سهام عدالت ادامه داد: فروش سهام عدالت تابع قوانین و مقررات بازار بورس است و در فروش سهام عدالت، سفارشات تجمیع، و در اختیار کارگزاری قرار می‌گیرد ضمن اینکه اگر سهم کارگزار برای فروش کم بود به صورت کل عرضه می‌کند و اگر به صورت بلوک بود تابع قانون بلوکی خواهد شد به طوریکه اگر حجم فروش کارگزاری در یک نماد بزرگ و بلوک باشد مشمول مقررات بلوکی بازار می‌شود و باید سهام را به این روش بفروشد.

در این زمینه بخوانید

کلاهبرداری به بهانه ثبت نام سهام عدالت جاماندگان

ریسک فروش سهام عدالت در بازار عادی کاهش یافت

چرایی تاخیر در واریز وجه فروش سهام عدالت

فهیمی ادامه داد: با توجه به اینکه اخیراً امکان فروش ۶۰ درصد سهام عدالت فراهم شده، ممکن است افراد زیادی اقدام به فروش کنند و احتمال دارد سهام، مشمول فروش بلوک یا عمده شود.
وی تصریح کرد: فروش بلوکی سهام عدالت، با نماد ۲ در تابلو بورس درج می‌شود.

وی با اشاره به اینکه فروش سهام عدالت به صورت عمده و یا بلوکی برای حمایت بازار و سهامداران است گفت: با این روش یک رقابت خاصی بین خریداران عمده شکل می‌گیرد و گاهی ممکن است بالاتر از قیمت تابلو فروخته شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • شاهین
  ۲ ۰

  آقای فهیمی با وجود گذشت 10روز از عید غدیر چرا بانکها هنوز از فروش مرحله دوم سربازمیزنن چرا بروزرسانی انجام نمیشود ویا کارگزار را تغییر دهید تا بتوانیم سهام را بفروشیم

 • محمد
  ۱ ۰

  لطفاً با وجود گذشت چندین روز از عید غدیر متاسفانه کارگزاری های بانک از خرید سهام نفره میروند و سیستم خود را بروز نکردند لطفاً یا کارگزار را تغییر دهید یا بانکها بروزرسانی انجام دهند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اقای فهیمی جان عزیزت واریز کن اگه فروختی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری