کد خبر 460167

رئیس سازمان اداری و استخدامی؛

متوسط دریافتی کارکنان آموزش و‌ پرورش افزایش یافت

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در این دولت مجوز جذب ۱۸۶ هزار معلم صادر شده که نسبت به دوره قبل ۳.۵ برابر رشد داشته است، گفت:‌ متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پرورش ۵ میلیون ۵۷۰ هزار تومان شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، جمشید انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی در نشست مشترک با وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به دلیل گستردگی شاید تنها دستگاه بزرگ کشور به لحاظ جغرافیایی است که خدمات وسیع به دانش‌آموزان می دهد، اظهار داشت: این دستگاه با اولیا و خانواده‌ها مستقیم درگیر است.

انصاری با تاکید بر اینکه یکی از مسائل اصلی این وزارتخانه تامین نیروی انسانی است، گفت:‌ در طول چهار سال اخیر ۱۸۶ هزار مجوز استخدام از محل ماده ۲۸ قانون تاسیس دانشگاه فرهنگیان، جذب دانشجو معلم از طریق کنکور و همچنین تبدیل وضعیت حق التدریسی ها انجام شده است.

وی ادامه داد:‌ در مقایسه با دوره قبل که ۵۵ هزار مجوز داده شده بود مجوز جذب ۳.۵ برابر افزایش دارد که بیانگر توجه دولت به نیروی انسانی آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بیان داشت: کار بزرگ دولت در سال ۹۸ افزایش حقوق کارکنان آموزش و پرورش بوده و همیشه کارکنان این دستگاه از تبعیض نسبت به برخی از دستگاه‌ها رنج می‌بردند. متوسط دریافتی کارکنان دولت ۵ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بوده و متوسط دریافتی کارکنان آموزش و پرورش ۵ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان است و این تفاوت تقریباً برطرف شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسین
  ۰ ۰

  ازتورم دولت بی تدبیروناامیدهم بگو

 • حسین
  ۰ ۰

  سلام حقوق شاغلین دولت آموزش وپرورش که حقوق دومیلیون هشتصدهزارتومان که حقوق پائین وکم می باشد باتوجه به نرخ تورم امروزی چرا همسان سازی وافزایش نمی یابد ؟ لطفا پاسخ دهید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چرااین گروه زحمت کشوبحساب نمیارید

 • امیر
  ۰ ۰

  سلام.کاش از افراد بیسواد نهضت سواد اموزی استخدام نمیکردید.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   نهضتی مردم وبدبخت کردند بی سوادن چرااینه باید استخدام شوند اینه باید به افراد مسن اگر هست بالای سی سال اموزش بدهند که کسی هم نیست اینها نباید به دانساموزان تدریس کنند