کد خبر 458883

معاون وزیر اقتصاد توضیح داد

در چه صورت سهام عدالت به جاماندگان ارائه می‌شود؟

معاون وزیر اقتصاد در واکنش به پیگیری کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای ارائه سهام عدالت به جاماندگان گفت: اگر مجلس ارائه سهام عدالت جدید را تصویب کند، دولت مکلف است آن را اجرا کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بعد از خبر لغو عرضه ای‌تی‌اف دوم و اختلاف نظر جدی بین دو وزارت‌خانه در خصوص سازوکار عرضه سهام شرکتهای پالایشی بار دیگر موضوع ارائه سهام عدالت به جاماندگان از دریافت این سهام به‌صورت جدی مطرح شده است.

 عباس معمارنژاد در پاسخ به پرسش در خصوص پیگیری مجلس شورای اسلامی برای ارائه سهام به جاماندگان طرح سهام عدالت گفت: اعتقاد وزارت اقتصاد این است که دولت سهمی برای واگذاری به جاماندگان ندارد. در قانون نیز 6 دهک جامعه دیده شده که با توجه به مشمول بودن 49 میلیون نفر، این هدف تا حدودی پوشش داده شده اما اینکه بعد از این کسانی به 6 دهک اضافه شده‌اند یا خیر بحث دیگری است.

اما در ادامه معاون وزیر اقتصاد در واکنش به این ابهام که  براساس گزارش وزارت تعاون، کار و رفاه  اجتماعی حدود 20 میلیون  ثروتمند مشمول سهام عدالت شده و 20 میلیون نفر از دهکهای اول تا ششم از دریافت سهام عدالت بازمانده‌اند، گفت: به هر صورت اگر قانونی مبنی بر اعطای سهام جدید تصویب شود دولت مکلف است که آن را اجرا کند.

 در حالی که وزیر اقتصاد تأکید کرده بود هیچ سهام عدالتی برای واگذاری به جاماندگان وجود ندارد دارایی موجود در ای‌تی‌اف‌های دولتی (دارای اول، دوم، سوم و احتمالاً چهارم) از کدام محل تأمین شده است؟ نکته جالب توجه اینکه مشابهت‌های جدی میان پرتفوی سهام عدالت و سهام موجود در ای‌تی‌اف‌های دولتی وجود دارد.

در این زمینه بخوانید

جزئیات اعطای وام از طریق سهام عدالت اعلام شد

ویرایش اطلاعات در سامانه سهام عدالت +لینک

مجلس شورای اسلامی به‌صورت جدی به‌دنبال ارائه سهام عدالت به حداقل ده میلیون نفر جامانده دریافت سهام عدالت است در این بین نمایندگان محترم باید به این سؤال پاسخ دهند؛ آیا آنها هم معتقدند سهام عدالت جاماندگان باید از محل دارایی ای‌تی‌‌اف‌های دولتی تأمین شود یا محل دیگری برای این منظور وجود دارد؟

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۲ ۰

  سلام.سهام عدالت را از ثروتمندات باید گرفت و به قشر ضعیف جامع بدهید.اگر عدالتی در کشور هست

 • محمد
  ۱ ۰

  درود.سهام عدالت را از ثروتمندات باید گرفت و به قشر ضعیف جامعه داد شوداگر عدالتی در کشور هست وبعد به ثروتمندان بدهید

 • امیر آذرنوش
  ۱ ۰

  تورو خدا اینقدر کشش ندید این سهام عدالت رو سهم جا ماندگان را بدید که نیاز مند ان هستیم مستجر بدهکار وکم درامد هستم این گره کور رو فقط بدست مقام معضم رهبریست به ایشان بگوید حل میشود خدا خیرتان بدهد

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری