کد خبر 455769

تکلیف سهام عدالت متوفیان چه می‌شـود؟

سرپرست بورس منطقه‌ای کرمانشاه درباره راهکار تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، اعظم فرجی با اشاره به اینکه یکی از سوالات مهم که عامل بسیاری از مراجعات مردم به بورس منطقه‌ای است، وضعیت سهام عدالت متوفیان می‌باشد، اظهار کرد: برای این منظور افراد بدون نیاز به مراجعه حضوری و از طریق سامانه‌ آنلاین می‌توانند روند تقسیم سهام بین ورثه را انجام دهند.

وی ادامه داد: یک نفر از وراث باید پس از طی مراحل احزار هویت خود در سامانه سجام، در مرحله بعدی وارد سایت www.ddn.csdiran.com (سامانه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه)شده و مدارک مربوط به انحصار ورثه و سایر مدارک مورد نیز را در بخش میز خدمت این سایت بارگذاری کند.

در این زمینه بخوانید

اعلام زمان معاملات سرمایه‌گذاری‌های استانی سهام عدالت در بورس

اعـلام زمان مراجعه سهامداران عدالت به کارگزاری خود

مهلت فروش سهام عدالت تا چه زمانی است؟

سرپرست بورس منطقه‌ای کرمانشاه یادآور شد: مراحل بعدی تقسیم سهام بین وراث از طریق خود شرکت سرمایه‌گذاری انجام خواهد شد و دیگر نیازی نیست وراث اقدام خاصی را انجام دهند.

به گفته فرجی، افراد به راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری می‌توانند از داخل منزل خود این فرآیند را طی کنند.

وی اضافه کرد: در صورتی‌که افراد دسترسی به اینترنت ندارند و یا روند کار برای آنها دشوار است می‌توانند این فرآیند را از طریق دفاتر پیشخوان دولت و یا کافی‌نت‌ها هم انجام دهند.

سرپرست بورس منطقه‌ای استان کرمانشاه تاکید کرد:  وراث قبل از طی این مراحل ابتدا باید مطمئن شوند فرد متوفی مشمول دریافت سهام عدالت بوده یا نه که پیگیری این موضوع نیز از طریق سامانه سهام عدالت به نشانی samanese.ir میسر خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رمضانعلی کاهانی
  ۰ ۲

  سهام من غیر مستقیم است، باید چکار کنم

 • بانو
  ۶ ۰

  اصلا اینطور نیست، توی سمات فقط مراحل پیگیری هست که باید کد پیگیری پیشخوان رو وارد کرد، پیشخوان ها هم پنجمین ماه هست که سامانه بسته است.

 • mohammad
  ۵ ۰

  با سلام و احترام خدمت همه دوستان..با توجه به اطلعیه بالا مبنی بر بارگذاری برگه انحصار وراثت هنوز محلی برای این بارگذاری وجود ندارد و بجای ان شماره نامه پیشخوان دولت رو میخواد لطفا سایت مورد نظر رو بروز رسانی کنید تا امکان مورد نظر لحاظ شود..با تشکر

 • رضا
  ۱ ۰

  آقا پیگیری کنید پول فروش سهام عدالت چرا واریز نمیشه کارگذار کیان چکار میکنه بعد از ۶۰ روز ۱۲۰۰ واریز کرده الانم ۵ روز میگذره سهام منو فروختن ولی پول واریز نمیکنن چرا پیگیری نمیکنن کسی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری