کد خبر 455170

شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد:

تلاش برای رفع مشکلات سهامداران عدالت

شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: در راستای افزایش شفاف سازی و رفع مشکلات سهامداران عدالت، رایزنی هایی با بانک ها و شرکت های کارگزاری انجام شده است تا آنها پاسخگوی سوالات فروشندگان ۳۰درصد از سهامداران عدالت باشند.

به گزارش اقتصاد آنلاین، شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرد: در راستای افزایش شفاف سازی و رفع مشکلات سهامداران عدالت، رایزنی هایی با بانک ها و شرکت های کارگزاری انجام شده است تا آنها پاسخگوی سوالات فروشندگان 30 درصد از سهامداران عدالت باشند تا پاسخگویی به این افراد بهبود یابد.

بر این اساس اولویت نخست شرکت سپرده گذاری مرکزی، بانک‌ها و شبکه کارگزاری در فروش سهام عدالت، حفاظت و صیانت از دارایی‌های مشمولان سهام عدالت است تا از سوء استفاده‌های احتمالی در این زمینه جلوگیری شود به طوری که هیچ فردی غیر از خود سهامدار، امکان سفارش گذاری برای فروش سهام را نداشته باشد.

از سوی دیگر، احراز هویت مشمولان سهام عدالت تنها از طریق ارائه شماره شبای بانکی و تلفن همراه به نام خود فرد انجام می شود، بنابراین دقت و حساسیت بالایی نسبت به نحوه شناسایی مشتریان در این زمینه اعمال می شود و ممکن است در این رهگذر سفارش عده ای از افراد هنوز نهایی نشده باشد و یا اینکه آنها سفارش خود را گذاشته اند اما هنوز فروشی انجام نشده است.

بر اساس آخرین آمارها، حدود 2 میلیون و 100 هزار نفر درخواست فروش 30 درصد سهام عدالت خود را ثبت کرده اند که تاکنون سهام بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر به فروش رفته و سایر درخواست ها نیز یا در فرایند فروش قرار دارد و یا اینکه شماره شبای بانکی و یا تلفن همراه سهامداران به تایید مراجع ذیصلاح نرسیده است.

همچنین در راستای افزایش شفاف سازی و رفع مشکلات سهامداران عدالت، رایزنی هایی با بانک ها و شرکت های کارگزاری انجام شده است تا آنها پاسخگوی سوالات فروشندگان 30 درصد از سهامداران عدالت باشند تا پاسخگویی به این افراد بهبود یابد.

با اعلام مراتب از کلیه مشمولین سهام عدالت درخواست می‌کنیم حتی الامکان سهام خود را برای بلند مدت نگهداری نمایند ولی تلاش ما بر این است که اگر کسی قصد فروش داشت با احراز هویت مطمئن سهامدار فرایند فروش را برایش تسهیل کنیم.

امیدواریم با ورود بانک ها و شرکت های کارگزاری به فرایند پاسخگویی به سهام عدالت، مشکلات افرادی که با نقص مدارک روبرو هستند، هر چه سریعتر برطرف شود و این افراد نیز بتوانند سهام مورد نظر خود را فروخته و وجه حاصل از فروش سهام عدالت خود را در اسرع وقت دریافت کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • غلامرضا
  ۵ ۱

  سلام من ۷۵ روز است که درخواست ۳۰٪سهام خود را به بانک رفاه دادم اما تا الان یک ریال هم واریز نشده است هیچ کس هم پاسخ گو نیست

 • ناشناس
  ۵ ۰

  خیری ندیدیم از سهام ۲ ماه گذاشتم اما دریغ از یک ریال سامانه سعد هم که ۲۰ هزار میده الان یک ماه هنوز ۲ میلون نداده

 • محمد
  ۷ ۰

  سهام من هیچی مشکلی نداشته همه اطلاعات درستن چراالان دوماه کارگزاری اقتصادبیدار وابسته به بانک ملی فروختیم هیچی پول به حساب واریزنکرده دگه خسته شدم ازبس منتظرپول ماندیم لطفاپیگیری کنید

 • عبد الحمید
  ۲ ۱

  فکری هم برای بیماران اعصاب و روان بکنید که قادر نیستن کارهای خودشان را انجام بدهند ویا برای خرید سیمکارت اقدام بکنند

 • سمیرا
  ۱۳ ۰

  این حرفا چیه .خدایی خجالت آوره همش اخبار دروغ. کی پیگیری میکنه. ۲ماهه سهامو دادم بانک ملت هیچ مشکلی هم نداره اطلاعاتم دریغ از ی ریال واریزی. کارمندای بانک باهاشون حرف میزنی میخان کتکت بزنن میگن ب ما چه. کی پیگیری میکنه کدوم دولت

 • پوریا
  ۲ ۰

  سلام الان نزدیک 40 روزه شماره شبا دادم هنوز در حال بررسی هست باید چکار کرد

 • امیرحسین
  ۲ ۰

  باسلام بانک توسعه تعاون خجالت بکش وپول 30درصدسهام مردمو واریزکن

 • ناشناس
  ۶ ۰

  سلام‌.بنده درتاریخ ۳/۱۸به بانک ملت واگزارکردم ولی هیچ واریزی نداشته رییس بانک هم میگه به ماربطی نداره هرکاری ازدستت میاد برو انجام بده حالا ماندم چکارکنم

 • ناشناس
  ۱ ۰

  توروخدا وضعیت بانک ملی رو رسیدگی کنیدبعددوماه دیروز۹۹تومن ریخته ک ب چ درد میخوره چیکارش کنم قرارنبود برسهام ۷۱۴تومن اینجوری پول بدن مسعولین رسیدگی کنیدلطفابیشتر اعتراضات ازبانک ملی سامانه سداد هست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بله منم همین طور یک هشت هزار تومن اومد یک پانزده تومن

 • اسماعیل
  ۰ ۰

  ۱۵ خرداد بانک سپه دادیم تا امروز دریغ ازریالی احراز هویت و کد بورسی هم داریم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری