کد خبر 449168

افزایش مبلغ وام بازنشستگان تامین اجتماعی

عضو هیئت مدیره و دبیر کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی افزایش حقوق بازنشستگان تا حداقل دو میلیون و ۸۰۰هزار تومان را مطالبه اصلی و خواسته اولیه تشکل‌های بازنشستگان عنوان کرد و گفت: از وزیر رفاه و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی انتظار داریم که همسان سازی و افزایش حق مسکن و خواربار را هرچه سریعتر اجرا کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد اسدی در این باره اظهار کرد: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تکلیف قانونی سازمان تأمین اجتماعی است و تا آنجا که مطلع شده‌ایم با پیگیری‌های مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و وزیر رفاه مراحل نهایی واگذاری سهام و سایر منابع از سوی دولت به سازمان تأمین اجتماعی درحال انجام است.

وی افزود: امید زیادی در بین بازنشستگان برای تحقق این مطالبه چندین ساله ایجاد شده است. طی سنوات متمادی در زمینه حق مسکن و خواربار بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش قابل توجهی صورت نگرفته و درحال حاضر مبالغ ناچیزی دریافت می‌کنند که انتظار می‌رود در سال جاری این افزایش صورت گیرد.

دبیر کانون عالی بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به تلاش و پیگیری فراوان مدیریت سازمان تأمین اجتماعی برای دریافت مطالبات سازمان از دولت و تجهیز منابع به منظور افزایش حق مسکن و خواربار و همچنین اجرای قانون متناسب سازی حقوق بازنشستگان گفت: امیدواریم این اقدامات اساسی در آینده نزدیک به نتیجه برسد.

اسدی افزایش حقوق بازنشستگان تا حداقل دو میلیون 800 هزار تومان را مطالبه اصلی و خواسته اولیه تشکل‌های بازنشستگان عنوان کرد و گفت: از وزیر رفاه و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی انتظار داریم که همسان سازی و افزایش حق مسکن و خواربار را هرچه سریعتر اجرا کنند.

وی با اشاره به افزایش مبلغ و تعداد تسهیلات قرض‌الحسنه اختصاص یافته به بازنشستگان تأمین اجتماعی در سال جاری گفت: مبلغ وام بازنشستگان در سال جاری به چهار میلیون تومان رسیده است.  امیدواریم سازوکار پرداخت این تسهیلات نیز هرچه زودتر از سوی سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ و پرداخت وام‌ها آغاز شود.

ارسال نظر

 • حسين
  ۰ ۰

  31 سال پرداخت سقف بيمه تامين اجتماعي نمودم ولي امروز بعد از 11 سال بازنشستگي كمتر از نصف سقف دريافتي بيمه تامين اجتماعي حقوق دريافت ميكنم ، تمام سعي و تلاش دولت و تامين اجتماعي اين است كه تمام كساني را كه بيش از حداقل حقوق دريافت ميكنند به حداقل حقوق برسانند هر چند به ظاهر وانمود ميكنند كه كمك به حداقل بگير ميكنند ، من نميفهمم تفاوت پرداخت حق بيمه براساس كف و سقف حقوق ، غير از نفع براي تامين اجتماعي براي بيمه شده و بازنشستگي چه منافع اي را بهمراه دارد . چرا هيچكس پاسخگو نيست

 • ناهید
  ۰ ۰

  لطفا از طریق سایت ثبت نام بشه من هر وقت مراجعه کردم گفتند تموم شد نداریم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  وام نمیخواهیم حقوق ما را زیاد کنید
  وام مال خودتان ارزانی خودتان
  نمیتوانیم قسط بدهیم در سن بالا
  اعصاب قسط نداریم
  حق مسکن و اولاد و خواربار و و و اضافه کنید مثل و اندازه شاغلین
  وامممممممممم نمی خواهیم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری