کد خبر 447024

بایدها و نبایدهای انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت درباره فروش سهام عدالت گفت: سهام عدالت قرار است یک دارایی باشد نه یک چک که مردم بخواهند آن را نقد کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اکبر حیدری، سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت درباره فروش سهام عدالت گفت:شاه بیت صحبت تمام کارشناسان اقتصادی عدم فروش سهام است. سهام عدالت قرار است یک دارایی باشد نه یک چک که مردم بخواهند آن را نقد کنند.

 وی ادامه داد: در فرمان 8ماده رهبر انقلاب و سیاست های کلی اصل 44،سهام عدالت یک فرآیند ادامه دار است که قرار است از طریق سرمایه گذاری استانی در استان ها منجر به اشتغال و آبادانی و عمران شود. اساساً سهام عدالت برای فروش نیست. حتماً باید سازوکاری در نظر گرفته شود که افزایش روزانه درآمد و دارایی مردم در سهام عدالت تبیین شود. هم اینکه اقدامات کنترلی مانند ارائه تسهیلات بانکی یا کارت های اعتباری را ترویج دهیم که مردم به جای اینکه به سمت فروش سهام روند، از فواید سهام استفاده کنند. متأسفانه بعضی ها عامدانه مردم به سمت گزینه مستقیم هدایت کردند.

حیدری گفت: در ابلاغیه مقام معظم رهبری تأکید شده است حتماٌ مردم به ماندگاری سهامشان در سرمایه گذاری استانی تشویق شوند. اساس سهام عدالت این است که مردم در سرمایه گذاری استانی با تجمیع سرمایه ها بتوانند هم سود بیشتری کسب کنند و هم ثروت خانوار ایرانی افزایش یابد و هم عدالت اجتماعی به عنوان چتر گسترده در جامعه فراهم شود. با خرد شدن سهام مردم و جدا شدن سهام مردم از سرمایه گذاری های استانی از این جمع متهد استانی باعث می شود که از خیلی موارد و مزایا جا بمانند و حتی اداره آن برایشان هزینه بر باشد و در ادامه به جای اینکه به صورت یکپارچه در سرمایه گذاری استانی مدیریت شود، مجبور باشند مردم مداوم در حال رصد سهام خود باشند.مدیریت یکپارچه در سرمایه گذاری استانی قابل اجرا است.

حیدری بیان کرد:حدود 7 میلیون نفر دارای سهام یک میلیون تومانی می باشند.از سوی دیگر سهام 532 هزار تومانی مربوط به  22.5 میلیون نفر، سهام 492 هزار تومانی متعلق به حدود 10 میلیون نفر می باشند. بر این اساس بیش از 42 میلیون نفر سهام غیر از یک میلیون تومانی در اختیار دارند.

 وی با بیان اینکه ارزش سهام کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند معادل یا بیشتر از سهام افرادی است که روش مستقیم را انتخاب کردند:پیش بینی می کنیم افرادی که گزینه غیرمستقیم مانند در عرضه اولیه به دلیل ارزش معنوی که برای سرمایه گذاری استانی از سوی شورای عالی بورس طراحی شده است،حتماٌ ارزش سهام افرادی که در گزینه غیرمستقیم  هستند بیشتر خواهد شد.

حیدری بیان کرد: افرادی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت انتخاب کرده اند، اگر قصد فعالیت جدی در بورس را دارند، در این روش مدیریتی بمانند وگرنه اگر امکان ویرایش برای مدیریت سهام فراهم شده بود می بایست، این روش را اصلاح و روش غیر مستقیم را انتخاب می کردند.

وی درباره مزایای روش غیر مستقیم و تفاوت ها با روش مستقیم بیان کرد:  شرکت های سرمایه گذاری استانی بازار سرمایه قالب سهامی عام دارند و آماده ورود به بورس هستند، در حال حاضر دارایی سهام عدالت در صورت های مالی شرکت های سرمایه گذاری استانی نشسته است و مقدمات ورود به بورس انجام شده است.

به گفته وی شرکت های سرمایه گذاری استانی در هر استان با نماد معاملاتی مجزا در بورس وارد می شوند ولی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی به عنوان مدیریت یکپارچه پرتفوی سهام عدالت را مدیریت می کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • هاشمی
    ۰ ۰

    تورو از مسئولین بخاهین فرصت ویرایش بگذارن.ما ندانسته روش مستقیم انتخاب کردیم هیچ آگاهی از بورس نداریم قصد فروش هم نداریم.

  • رامین
    ۰ ۰

    ایا ان دسته از مشمولان سهام عدالت که روش ازاد سازی مستقیم را انتخواب کردند میتوانند به غیر مستقیم تغییر بدند چگونه و چه زمانی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری