{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 432042

این روزها جلساتی بین نمایندگان فرهنگیان و سازمان برنامه و بودجه و همچنین سازمان اداری و استخدامی برای رسیدن به راه حل مناسبی برگزار شده ولی تاکنون به جمع بندی نهایی نرسیده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دریافتی فرهنگیان سال ها با حواشی همراه بوده و این در حالی است که از سال گذشته رتبه بندی آنها نیز  با بودجه حدود ۲.۲ هزار میلیارد تومانی در دستور کار قرار گرفت ولی با توجه به شرایطی که حاکم است موجب رضایت آنها نیست.

این روزها جلساتی بین نمایندگان فرهنگیان و سازمان برنامه و بودجه و همچنین سازمان اداری و استخدامی برای رسیدن به راه حل مناسبی برگزار شده ولی تاکنون به جمع بندی نهایی نرسیده اند.

آخرین اعلام نوبخت - رئیس سازمان برنامه و بودجه - از نشست های اخیر، نشان می دهد که وی انتقاد تشکل‌های فرهنگیان را پذیرفته و گفته که درست است، دولت ۲۲۰۰ میلیارد تومان در سال گذشته برای رتبه‌بندی فرهنگیان اختصاص داد و برای افزایش ۵۰ درصدی امتیازات هم پرداخت‌هایی داشت اما منجر به رضایت و تکریم فرهنگیان نشده است.

نوبخت اعلام کرده است که نظام رتبه‌بندی فرهنگیان را مجددا احیا و اجرا و از فروردین امسال نظام رتبه‌بندی را ادامه پیدا می کند.

اما وضعیت کنونی پرداختی به فرهنگیان از این حکایت دارد که متوسط حقوق آنها از حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۲ به چهار میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در سال گذشته و نزدیک به پنج میلیون تومان در سال جاری رسیده است که تا چهار برابر افزایش دارد.

قرار بر این است تا تمامی تغییرات پیش بینی شده در حقوق کارکنان، بازنشسته ها و معلمان از فروردین ماه در پرداختی آنها اعمال شود.

ارسال نظر

 • پیام
  ۱ ۰

  هیچی در کل نمیگیرن

 • مهدی
  ۲ ۰

  سلام
  لطفا اخبار دروغ منتظر نکنید. عددی که به عنوان میانگین دریافتی معلمان منتشر کردید برابر با ماکزیمم حقوق پرداختی به یک معلم با 30 سال سابقه است. نه میانگین دریافتی معلمان

 • علیرضا
  ۱ ۰

  همچین میگه چهار برابر انگار همه چی رو ثابت نگه داشته حقوق ها را بالا برده یکی نیست بگه همه چی پنج برابر شده حقوق ها رو چهار برابر کردیم زحمت کشیدید

 • محسن
  ۲ ۰

  حقوق ما که چهار برابر نشده ولی جنسها چهل برابر شدن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری