کد خبر 427462

دو تصمیم مهم دولت برای مبتلایان به کرونا؛

فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ادامه دارد/ حمایت دولت از خانواده‌هایی که توان نگهداری بیماران را ندارند

سخنگوی دولت از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تا ۲۰ فروردین ماه خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، گفت: بحث اول در جلسه امروز چگونگی اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی بررسی شد. با گزارش‌هایی که داده شد این طرح تا 20 فروردین ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: تمام محدودیت‌هایی که اعلام شده تا 20 فروردین ادامه خواهد یافت.

ربیعی در مورد جداسازی افراد مبتلا از جامعه اظهار داشت: در گزارش‌هایی که به جلسه داده شده افرادی که مبتلا به کرونا هستند دو تصمیم برایشان گرفته شده است؛ تصمیم اول این بود که از پروتکل‌ها و توصیه‌ها برای قرنطینه کردن خود تبعیت نکنند، کمیته اجتماعی و امنیتی تمهیدات حقوقی و قضایی برای وادار کردن این افراد را تصمیم‌گیری خواهد کرد تا آن‌ها به اجبار تن دهند و به‌عنوان حامل ویروس در جامعه نباشند.

سخنگوی دولت در مورد تصمیم دیگر برای افراد مبتلا به کرونا تأکید کرد: تصمیم دیگر برای حمایت از شهروندانی بود که امکان نگهداری از بیماران ندارند. بسیاری از خانه‌ها کوچک است و اتاق زیادی ندارند و فردی در این خانواده اگر مبتلا شود تمام آنها دچار رنج می‌شوند.

وی در این باره افزود: دولت در جهت حمایت از این خانوارها امکانات برای بستری شدن در نقاهتگاه‌ها را فراهم می‌کند. این خانواده‌ها با مراجعه می‌توانند مبتلایان را بستری کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • بهزاد
  ۱ ۰

  این فاصله ها تبعیض را چه کسی تعیین میکند من که سرهنگ اخراجی سال ۷۵ هستم و با ۶۷ سن تپسی و اسنپ کار میکنم تکلیفم چیست ؟ یه کم انصاف داشته باشید

 • ناشناس
  ۱ ۱

  دولت بایدفکری به حال مردم بدبخت ایران بکند اگر کرونا مردم را از بین نبرد گرسنگی بیکاری گرانی و تورم آنها را خواهد گشت
  روحانی باید اقدام اساسی انجام دهد چراکه آیندگان از او به نیکی یاد نخواهند برد و اورا با نامهای دیگه یادخواهند کرد