کد خبر 425997

حداقل حقوق سال ۹۹ کارمندان چقدر شد؟

بررسی قانون بودجه نشان میدهد، در نهایت شورای نگهبان افزایش حداقل حقوق کارمندان دولت به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را پذیرفت و این بند در قانون بودجه درج شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بر اساس تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ که به تصویب شورای نگهبان رسیده است حداقل حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان نباید کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد.

گفتنی این تبصره میتواند یک مبنای محکم برای چانه زنی در شورای عالی کار باشد که جلسات نفس گیری را برای تعیین حداقل حقوق کارگران در سال ۱۳۹۹ برگزار می‌کند.

در ابتد ا از قسمت الف تبصره ۱۲ قانون بودجه آمده است، پس از اعمال ضریب حقوق به میزان ۱۵ درصد برای گروه‌های مختلف حقوق بگیر، ترتیبی اتخاذ نماید که با عنوان تفاوت تطبیق موضوع ماده ۷۸ قانون مدیریت خدمات کشوری مجموع مبلغ مندرج در حکم کارگزینی کارکنان رسمی و پیمانی و قرارداد ماهانه برای کارکنان با قرارداد کار معین و حکم حقوق بازنشستگان از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان کمتر نباشد.

14

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • حسین
    ۲ ۰

    مخاطب من بازنشستگان تامين اجتماعي هستند : راي دادن كوركورانه به هر ننه قمري نتيجه اش حواله كردن حقوق قانوني ات به دنياي غير مادي ميشود ، وقتي سرنوشتت را دست هر كس و ناكس بدهي انتظارت بايد همين وضعي باشد كه داري ، تمام اين افرادي كه دم از برآورده شدن حقوق تو بازنشسته ميزنند تنها يك دليل دارد و آن حفظ صندلي است كه به غلط روي آن جلوس كرده اند .

  • نقی خلیلی
    ۱ ۰

    با عرض سلام و خسته نباشید تکلیف اونایی که چند سال سقف پرداخت کردند چیست متشکرم