کد خبر 425281

دریافتی گروه‌های ۳یارانه‌ای چقدر است؟

با اجرای بسته حمایتی برای جبران آسیب کرونا و اضافه شدن آن به یارانه نقدی و کمک‌های معیشتی در حال حاضر برخی گروه‌ها بین ۳۰۰هزار تا بیش از یک میلیون تومان در ماه دریافتی خواهند داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، از ماه جاری به مدت چهار ماه قرار شده تا دولت در قالب بسته حمایتی جبران آسیب ناشی از کرونا، به حساب حدود سه میلیون نفر در بین خانوارهای یارانه بگیری که حداقل درآمد دارند، مبلغی بین ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان در ماه واریز کند.

بر این اساس پرداختی برای خانوار تک نفره ۲۰۰ هزار تومان، دو نفره ۳۰۰ هزار تومان، سه نفره ۴۰۰ هزار تومان، چهار نفره ۵۰۰ هزار و پنج نفره و بالاتر ۶۰۰ هزار تومان است.

در کنار این بسته حماینی، از آبانماه و با اصلاح قیمت بنزین، ماهانه حدود ۱۹ میلیون خانوار از بین یارانه بگیران گزینش شده که به آنها نیز از محل درآمد ناشی از افزایش قیمت بنزین در دهم هر ماه مبلغی تحت عنوان کمک معیشتی پرداخت می‌شود.

کمک‌های معیشتی نیز به تناسب بعد افراد خانوار پرداخت‌ خواهد شد؛ به‌گونه‌ای که برای خانوارهای تک‌نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهارنفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز انجام می‌شود.

از سوی دیگر مبلغ ثابت ۴۵ هزار ۵۰۰ تومان به ازای هر یارانه بگیر در هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود که در مجموع حدود ۷۸ میلیون نفر هستند.

 در این شرایط بخشی از یارانه بگیران سه گروه دریافتی در ماه خواهند داشت که شامل بسته حمایتی کرونا، کمک معیشتی و یارانه نقدی خواهد بود.

محاسبات نشان می دهد که دریافتی ماهانه گروهی که سه یارانه را دریافت می‌کنند در ماه اینگونه است که برای خانوار تک نفره ۳۰۰ هزار و ۵۰۰ تومان، دو نفره ۳۹۴ هزار تومان، سه نفره ۶۷۴ هزار و ۵۰۰ تومان، چهار نفره ۸۵۴ هزار تومان و پنج نفره یک میلیون و ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان و برای خانوار به تعداد بالاتر نیز رقم یارانه نقدی به ازای هر نفر محاسبه می شود.

بسته حمایتی کرونا تا چهار ماه پرداخت می شود و خانوارهای مشمول در این مدت سه یارانه می‌گیرند. قرار بر این است که اولین بسته نیز ساعت ۲۴ روز سه شنبه همزمان با ۲۷ اسفند به حساب سرپرستان خانوار و همان حساب یارانه واریز شود.

همچنین کمک معیشتی دهم و یارانه نقدی نیز بیستم هر ماه به حساب یارانه واریز می شود.

ارسال نظر

 • هادی نعمانی
  ۵ ۰

  سلام .توراقران یک ملیون کرایه خونه میدم ۴۵روزه بیکارم توخونه شغلم اشپزی رستورانم .صاحب خونمم گیرداده که کرایه رو بده موندم چیکارکنم .شرمنده زنو بچه ام شدم .ایا وام به بنده تعلق میگیره ممنون

  • سلام .من شوهرم زاندان کسی هم کمک نمی کنه من بایه بچه کوچک چکار کنم چرا به من معیشتی تعلق نگرفته
   ۱ ۰

   سلام .من شوهرم زاندان کسی هم کمک نمی کنه من بایه بچه کوچک چکار کنم چرا به من معیشتی تعلق نگرفته

 • عبدالساده دحیمی
  ۵ ۰

  خوب کار کردی به مردم ازمعیشت اسفندجاری

 • ابراهیم
  ۷ ۱

  ماکه کارگریم معیشتی هم بهمون ندادندبااینکه مستآجرم هستیم هیچ دلخوشی ازتدبیروامیدنداریم

 • ناشناس
  ۶ ۰

  سلام من هم کارگر روز مزد هستم برای من هم واریز نشد پس به کیا میدن حتما تو این هم پارتی بازی میشه

 • سلیمان
  ۲ ۰

  سلام این یارانه کرونا دروغه چون آنهایی که درماه حقوق دریافت میکنند واریز شده نه کسانی که بدونه درآمدن

 • جبار کریمی
  ۲ ۰

  اقای روحانی این عدالت نیست به خدا چرا یارانه کرونا به ما تعلق نگرفت ما ادم نیستیم 😔

 • علی حسن نیای
  ۱ ۰

  الکی میگه دولت به کسی معیشتی نداده دروغ است

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام خانوار 3 نفره هستیم نه شغلی نه ماشینی نه خونه ای نه سپرده بانکی هیچیییی نداریم.. اجاره نشینی نتونستیم بدیم اومدیم خونه پدرم تو یه اتاق زندگی میکنیم.. چرا ب ما تعلق نگرفت این بسته کرونا؟؟

 • رئوف
  ۱ ۰

  یارانه معیشتی

 • جوانی
  ۱ ۰

  ما یه خانواده ۷ نفره هستیم که نه شغل ثابت داریم ن کاری که بتونیم پولی در بیاریم چرا هنوز بسته حمایتی بهمون ندادن

 • چوپانی
  ۱ ۰

  این چه عدالتیه ما بی کاریم از لحاظ مالی خیلی ضعیف تر از آشنای که داریم اونا با دو حقوق دولت وضعیت مالی خوب کمک معشیتی دولت رو دریافت کردند باور کنید هر کی اینو می شنوه خنده اش می گیره از عدالتی که برقرار کردید

 • م. حمیدی
  ۱ ۰

  سلام. من یک زن سرپرست خانوار هستم با دوتا بچه اما کمک معیشتی کرونا بهم تعلق نگرفته یک ساله بیکارم و ماهی یک میلیون و دویست اجاره خونه میدم. پس برای کی واریز میشه وقتی ب امثال من تعلق نمی گیره؟؟!

 • میثم ملازاده
  ۱ ۰

  سلام واسه من تعلق نگرفت امکانش هست این سری تعلق بگیره؟؟

 • مژگان
  ۴ ۰

  سلام توروخدا بسته حمایتی به ما بدین دوتا بچه دارم خانه اجاره‌ای هیچ راه درامدی نداریم یک زن سرپرست هستم بچهام حقشونه لطفا پامال نشه رسیدگی کنید

 • مسلم نودهی
  ۰ ۰

  سلام برای مابسته حمایتی کروناتعلق نگرفته حساب بانکی من و خانواده خودم چک کنید ریال اخیرهنوزنتونستم ۲میلیون پس انداز کنم خانه ماشین ندارم مستاجرهستم فقط حساب بانکی های خانواربرسی کنیدمشخص میشه که لازم داره

 • سلطانی
  ۱ ۱

  من مستاجرم چهارفرزند دارم همه تو خونه با زنم شش نفریم سر گذر برم پول دارم نرم هممون گرسنه اییم با این وضع کرونا همه کارها خوابیده پس کجا شناسایی شدم که هیچ یارانه ایی به حسابم نیومده نه بیمه هستم نه حقوق بگیرم کی بفریاد من پدر برسه چطور شکم بچه هامو سیر کنم

 • م م
  ۱ ۰

  اقایی که دستور میدین یارانه کرونا بدن پس کو کدوم حساب واریز شده بقران دروغه به هیچکس ندادین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام.ما یه خانواده سه نفری هستیم .هیچ چیزی هم نداریم.نه ماشین نه خونه .شوهرم داخل زندانه هیچ کس بهمون کمک نمیکن .چرا به ما کمک نمیکنید .بااین وضع کرونا ما از کجا بیاریم بخوریم.تو خدا به ما هم کمک کنید .

 • مجید
  ۰ ۰

  سلام ما که در آمد ثابت نداریم هیچی نداریم نباید کمک بشیم شما جای ما باشی میتونی اینطوری زندگی کنی