کد خبر 411332

هزینه ۲هزار میلیارد تومانی ساخت نصف قطعه‌۲ آزادراه تهران شمال

رئیس بنیاد مستضعفان از هزینه دو هزار میلیارد تومانی ساخت نصف قطعه دو آزادراه تهران - شمال خبر داد و گفت: پیمانکاران قطعه یک آزادراه به قطعه دو منتقل می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پرویز فتاح در حاشیه بازدید معاون رئیس جمهور از آزادراه تهران - شمال در پاسخ به پرسشی اظهار کرد: سال 93 با حمایت دولت از آزادراه تهران - شمال قطعه یک این پروژه صددرصد به نتیجه رسیده است. در این پروژه 500 نفر مشغول به کار بودند و تاثیر مثبتی در اقتصاد گردشگری و همچنین صرفه‌جویی سالانه 80 میلیون لیتری مصرف سوخت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه علیرغم تحریم‌ها سرعت کار در این پروژه بیشتر شده است افزود: هر وقت دولت اراده کند قطعه یک آزادراه تهران - شمال افتتاح می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه نصف قطعه دو آزادراه مذکور نیز اوایل سال 1400 به عنوان مسیر رفت ساخته می‌شود گفت: جاده چالوس نیز به عنوان لاین برگشت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

فتاح با بیان اینکه پیمانکاران قطعه یک آزادراه برای ساخت قطعه دو به این پروژه منتقل می‌شوند تصریح کرد: حدود دو هزار میلیارد تومان برای ساخت لاین رفت قطعه دو آزادراه تهران - شمال نیاز است. بنیاد مستضعفان باید 50 درصد این مبلغ را تامین کند که بخشی از آن از طریق تامین سیمان و فولاد تولید شرکت‌های بنیاد تامین خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر