{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 409607

شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی توسط هیئت وزیران ابلاغ شده که تغییر چندانی با شرایط اعلام شده قبلی ندارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فرارو، امروز آخرین مهلت ثبت نام در سامانه یارانه معیشتی به نشانی hemayat.mcls.gov.ir است که از ۱۰ دی‌ماه تا ۲۴ دی‌ماه برای ثبت‌نام خانواده‌های جدید، مشاهده نتایج اعتراض خانواده‌های غیرمشمول و مشاهده اطلاعات خانواده‌های مشمول یارانه معیشتی بازگشایی شده است. از طرف دیگر هیئت وزیران، شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی بنزین را در قالب یک آئین‌نامه ابلاغ کرده است. این آئین نامه نسبت به شرایطی که پیش از این توسط وزارت رفاه و ستاد شناسایی مشمولان یارانه معیشتی اعلام شده بود، تغییر چندانی ندارد.

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام در سامانه یارانه معیشتی

سامانه ثبت نام یارانه معیشتی به نشانی hemayat.mcls.gov.ir از ۱۰ دی‌ماه بازگشایی شد و قرار بود تا دو هفته ثبت نام از کسانی یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی نمی‌گیرند و می‌خواهند مشمول یارانه معیشتی باشند، انجام شود. امروز یعنی ۲۴ دی‌ماه مهلت ثبت نام در سامانه یارانه معیشتی به پایان می‌رسید اما تا پایان دی ماه تمدید شد.

کسانی که می‌خواهند به لیست یارانه‌بگیر‌ها اضافه شوند و به دریافت نکردن بسته حمایت معیشتی اعتراض دارند، می‌توانند در این سامانه درخواست خود را ثبت کنند. برای این کار دیگر نیازی به شماره‌گیری #۶۳۶۹* و دریافت کد رهگیری نیست و می‌توانید با مراجعه به سایت سامانه به نشانی hemayat.mcls.gov.ir درخواست خود را ثبت کنید

بسته معیشتی

راهنمای ثبت نام بسته معیشتی یارانه‌نگیر‌ها

ثبت نام بسته حمایت معیشتی برای خانواده‌هایی که تا حالا برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده‌اند، امکان‌پذیر است. همچنین، آن خانواده‌هایی از اردیبهشت‌ماه ۹۳ به بعد یارانه نقدی نگرفته‌اند، می‌توانند برای دریافت بسته حمایت معیشتی درخواست خودر را در سامانه hemayat.mcls.gov.ir ثبت کنند. برای این کار در سامانه باید گزینه ثبت خانوار جدید را انتخاب کنید و در آن شماره ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. بعد از کلیک روی گزینه ثبت، کار تمام است. درخواست شما در سامانه ثبت شده و بعد از بررسی از طریق پیامک به همان شماره تلفنی که وارد کرده‌اید، به شما اطلاع‌رسانی خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی خانواده شما در سال ۹۴ یا بعد از آن قطع شده باشید، نیازی به ثبت خانوار جدید ندارید و می‌توانید با اطلاعات مربوط به شماره حسابی که قبلا یارانه‌تان به آن واریز می‌شد، به سامانه وارد شوید.

راهنمای مشاهده اطلاعات خانواده در سامانه حمایت

سامانه حمایت معیشتی برای خانواده‌هایی که مشمول دریافت بسته حمایت معیشتی هستند، فهرست واریزی را ارائه می‌کند. برای این کار باید در سامانه hemayat.mcls.gov.ir روی گزینه ورود به سامانه کلیک کنید و اطلاعات مربوط را وارد کنید. در این روش لازم است شماره ملی سرپرست خانواده را به صورت به صورت یک عدد ۱۰ رقمی و بدون خط فاصله وارد کنید. اگر در یک ماه اخیر خانواده جدید تشکیل داده‌اید یا ساختار خانواده تغییر کرده، باید اطلاعات مربوط به ماه گذشته را وارد کنید. همچنین برای ورود به سامانه لازم است که شماره ملی یکی دیگر از اعضای خانواده را به انتخاب خودتان وارد کنید. اگر خانواده‌تان تک‌نفره است، باید گزینه خانوار یک نفره را انتخاب کنید که نیازی به وارد کردن کد ملی دیگر اعضای خانواده نباشد. برای ورود به سامانه همچنین به شماره حساب سرپرست خانواده احتیاج دارید. این شماره باید مربوط به همان حسابی باشد که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به آن واریز می‌شود. توجه داشته باشید که شماره کارت یا شماره دیگر حساب‌های سرپرست خانواده برای ورود به سامانه به کارتان نمی‌آید. اگر شماره حسابتان را نمی‌دانید، کافی است با کارت بانکی‌تان به یکی از خودپرداز‌های بانک رفته و موجودی بگیرید. شماره حساب روی رسید خودپرداز قابل مشاهده است. با این کار لازم نیست حتما به شعبه بروید و شماره حسابتان را بپرسید. همچنین از طریق سامانه‌های اینترنت بانک می‌توانید شماره حسابتان را پیدا کنید.

راهنمای مشاهده نتیجه اعتراض در سامانه یارانه معیشتی

اگر پیش از این درخواست خود را از طریق کد دستوری #۶۳۶۹* وارد کرده باشید و بعد از بررسی همچنان مشمول دریافت یارانه معیشتی شناخته نشده باشید، با ورود به سامانه hemayat.mcls.gov.ir می‌توانید وضعیت گردش مالی اعضای خانواده خود را در سامانه مشاهده کنید. در این سامانه، مجموع واریزی خانواده شما در سال ۹۷، مجموع حقوق ماهانه، شغل و مدل خودرو اعضا و سرپرست خانواده قابل ملاحظه است. همچنین در این سامانه مجموع برداشتی از حساب اعضای خانواده در سه ماه از سال گذشته نمایش داده و با میانگین تعیین شده مقایسه می‌شود.

راهنمای اعتراض مجدد به دریافت نکردن یارانه معیشتی

اگر خانواده‌ای با وجود مشاهده اطلاعات مالی همچنان به دریافت نکردن یارانه معیشتی اعتراض دارد، یا اطلاعات ارائه شده را اشتباه می‌داند، می‌تواند در همین سامانه درخواست بررسی مجدد اطلاعات خانواده خود را ثبت کند. برای این کار کافی است گزینه درخواست بازبینی را انتخاب کنید. برای ثبت درخواست لازم است مجددا رضایت‌نامه‌ای را برای ستاد یارانه معیشتی تایید کنید که بر اساس آن شرایط دریافت یارانه معیشتی را مطابق ارقام اعلام شده دارید. همچنین با درخواست بازبینی رضایت می‌دهید که اطلاعات خانواده شماه در اختیار سازمان امور مالیاتی و نظام بانکی قرار بگیرد و مبنای تصمیم‌گیری درباره اخذ مالیات و ارائه تسهیلات باشد. اگر در پایان مشخص شود که متوسط درآمد ماهانه خانواده بیشتر از مبالغ اعلام شده است و مشمول دریافت یارانه معیشتی نیستید، علاوه بر اینکه بسته حمایتی را دریافت نخواهید کرد، بلکه یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی خانواده شما هم قطع خواهد شد. این یک تهدید صریح از طرف ستاد یارانه معیشتی است! بر اساس اطلاعات ارائه شده در سامانه یارانه معیشتی، درخواست شما دست کم تا شش ماه آینده بررسی خواهد شد و بعد از آن می‌توانید مجددا به سامانه وارد شوید و نتایج درخواست بازبینی را مشاهده کنید.

گالری بسته معیشتی یارانه معیشتی کمک معیشتی

شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی

هیئت وزیران مصوبه خود را که در آن شرایط پرداخت یارانه معیشتی به تصویب رسیده بود را ابلاغ کرده است. شرایطی که در آئین‌نامه هیئت وزیران آمده تفاوت چندانی با شرایطی که پیش از این اعلام شده بود، ندارد و صرفا یک بند در شرایط جدید پرداخت یارانه معیشتی اضافه شده که بر اساس آن خانوار‌های دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان، یا خانوار‌های دارای دو واحد ملکی، از دریافت یارانه معیشتی محروم خواهند بود. این مورد پیش از این به عنوان یکی از فاکتور‌های شناسایی خانوار‌های غیرمشمول در یارانه معیشتی عنوان شده بود و حالا به مصوبه تبدیل شده است. بر این اساس، خانواده‌هایی که مجموع درآمد آن‌ها از مبالغ جدول زیر کمتر باشد یا مشمول یکی از شرایط شش‌گانه اعلام شده نباشند، ماهانه یارانه معیشتی دریافت خواهند کرد.
 

تعداد اعضای خانواده

حداقل درآمد سالانه

حداقل درآمد ماهانه

یک نفر

۴۸ میلیون تومان

چهار میلیون تومان

دو نفر

۶۰ میلیون تومان

پنج میلیون تومان

سه نفر

۷۲ میلیون تومان

شش میلیون تومان

چهار نفر

۸۴ میلیون تومان

هفت میلیون تومان

پنج نفر و بیشتر

۹۶ میلیون تومان

هشت میلیون تومان

شرایط اعلام شده در مصوبه هیئت وزیران برای حذف خانوار از فهرست یارانه معیشتی مطابق موارد زیر است:

۱- خانوار‌های دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به‌طور همزمان یا خانوار‌های دارای دو واحد ملکی

۲- خانوار‌های دارای املاک و مستغلات با ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در تهران و کلان‌شهر‌ها و ۹۰۰ میلیون تومان در سایر شهرستان‌ها

۳- خانوار‌های دارای خودرو سواری به ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودرو عمومی به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان

۴- کارفرمایان با بیش از سه بیمه‌پرداز

۵- خانوار‌هایی که بیش از این سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته‌اند

۶- گیرندگان تسهیلات بانکی جمعا به مبلغ بیش از ۳۰۰ میلیون تومان که در حال بازپرداخت اقساط باشند

توجه داشته باشید که پیش از این «مناصب و مشاغل با درآمد بالا از جمله بازارگانان، پزشکان، اصناف ممتاز و درجه یک، اعضای هیئت علمی، مدیران کل و بالاتر، فرماندهان و مناصب بالاتر» هم جزء شرایط حذف خانواده از یارانه معیشتی بود که در مصوبه هیئت وزیران اشاره‌ای به آن نشده است.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران که قبلا توسط وزارت رفاه اعلام شده بود، مبلغ یارانه معیشتی خانواده مطابق جدول زیر است:

تعداد اعضای خانوار

مبلغ پرداختی ماهانه

یک نفر

۵۵ هزار تومان

دو نفر

۱۰۳ هزار تومان

سه نفر

۱۳۸ هزار تومان

چهار نفر

۱۷۲ هزار تومان

پنج نفر و بیشتر

۲۰۵ هزار تومان

 
ارسال نظر

 • علیرضا بهزادیان
  ۳۷ ۱

  سلام بنده در دوره قبل درسامانه ثبت نام کردم الان که به سایت مراجعه میکنم میگه مشخصات صحیح نمیباشد

 • طاهر
  ۱۱ ۰

  معیار محاسبات وزارت اشتباه می باشد
  1- سفرهای کاری ملزم شده از طرف شرکت حتی سالی یکدفعه هم محاسبه شده
  2- افرادی که بدلیل سال آخر بازنشستگی مجبور به پرکردن ساعات کاری با کار همه روزه درآمدشان موقتا از رنج اعلامی بالا رفته نیز از دریافت سبد باز مانده اند!

 • علی رضا
  ۱ ۰

  سلام من یک شوفر هستم که سه دانگ از ان برای منه جانمم که قرعه کشی ماهانه داره و خودمم کارکرد حساب میاد تو کلرت تا برم پیش شریکم حساب کتاب این چه عدالتی هست که منی که با چند تا بچه و مستاجر چیزی ندارم میگن بهت تعلق نمیگیره

 • علی
  ۰ ۰

  معلوم نیست چطوری حساب میکنن.میگن بر اساس داشته هامون.خب من که هنوز یه خونه ندارم حقوق کارگری میگیرم.حقوق ثابت من ماهی یک میلیونو پانصد هزار تومنه چطوری به من تعلق نمیگیره.حساب سر انگشتی هم بکنن مشخص میشه اونوقت حساب کردم تو حسابم 14 مایون پول در گردش داشتم..واقعا مسخره هستش.متاسفم برای این دولت دزد.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  واقغا بررسی کردنتون مضخرف و مسخره ست,من یه پراید داشتم فروختم۳۰تومن پولشو بحسابم واریز کردم دیگه میخاستم ببرم تو بالش,اومده گفته میانگین حقوق شما سه برابر عادیست,این حقوق من بوده,اخه احمق من کجا کار میکنم که حقوق برا من واریز بشه,نه بیمه ای دارم,نه خونه ای,منی که تو اژانس کار میکنم

 • مهدی
  ۱ ۰

  ما که بهمون تعلق نگرفته زد تو سایت شماترانکش بالا دارین ولی نگفتن پس کجاست خونه ماشین کجاست حساب پر پول همش مسخره بازی

 • ایرانی
  ۱ ۰

  سلام.یارانه بنزین ندادین.یارانه ماهیانم قطع کنین.هرکیم اعتراض داشت.بقول مجری بره

 • امید
  ۰ ۰

  با سلام خانمم جلسه قلکی دارد که از مارت من استفاده می کند که یک روز واریز و فردا خارج می شود ان هم جزو تراکنش حساب شد لطفا جایی برا ی توضیحات یا مکانی برای این گزارشات قرار دهید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام من دو پلاک بنام دارم ولی یک ماشین دارم چند سال پیش فروختم به دلال،به من تعلق نگرفت.
  باید چکار کنم؟؟

 • غلامرضا کریمی پور
  ۰ ۰

  من یک فرهنگی بازنشسته وجانبازم یارانه حمایتی را برای من واریز نکردید پس برای کی ریختید بنظرم شوخی می کنید

 • علی برجی
  ۱ ۰

  سلام،سیستم اطلاعاتی شما درمورد خانوارها خیلی بیخوده ومفت نمیارزه.با هزارزحمت دخترم عقدکرده و توجهیزیه اش موندم،شماهم که زیر وبم حساب ما رو درآوردین کاش اقساط ما رو میدادین،حالا جواب دادین مشمول نیستیم.به خدا واگذارتون میکنم.

 • مهری
  ۱ ۰

  بنده خانوار ۵نفره هستم پسرم ازدواج کرده انچه او دارد رو حساب من امده ایا درست است اگه ماشین دارد یابیمه هست رو حساب من امده گفتند توداری بابرج ۱ملیون به کی میشه گفت

 • ناشناس
  ۴ ۱

  اقای که تازه ازدواج کرده کارت یارانه نداره چطورمیتونه معیشتی ثبت نام کنه چون شماره حساب یارانه رومیخواد

 • س. ب
  ۰ ۰

  تا خدا بنده نواز است به خلقش چه نیاز
  بد بختی گدا گشنه.!یه عمره دارین با حق و حقوق ما خودتون و توله هاتون به همه جا میرسین. بخوره تو سرتون معیشتی به درک که نمیدین.

 • مصطفی
  ۰ ۰

  سلام بعد ورود ب سامانه چرا کد میزنم برا ثبتش دوباره میادااااا.سر کارمون گذاشتین جواب بدین من چیکا کنم لامصبو

 • م .ل
  ۵ ۰

  سلام مااین ماه یارانمون جدا کردیموقتی میخوایم وارد سایت بشیم میگه اطلاعات صحیح نمیباشد باید چیکارکنیم ؟

 • سیاوش رستمی
  ۱ ۰

  سلام اولا این اموالی که شماها در آوردید اشتباه است، دوما کسی که زحمت کشیده پول و اموال برای خود جور کرده مگه بنزینو از سه هزار نمیزنه این یارانه بنزین حق همه اس باید همه بگیرن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام

 • احد
  ۰ ۰

  سلام واسه یه وانت قطع کردند

 • لیلا صادقی
  ۰ ۰

  با سلام من در سری دوم ثبت نام یارانه اسمم ازلیست حذف شدوازخانواده ام شد و دیگه پرداختی نداشتیم تلاشم برای دریافت دوباره بیهوده بود الان من چطور میتونم به خانوادم بپیوندم ویارانه معیشتی دریافت کنم ونامم زیر نظروسرپرستی پدرم برگردم لطفاً کمکم کنید کجا باید مراجعه کنم و اینکه الان زنی ۲۸ساله ومطلقه هستم میتونم جداگانه بگیرم یانه ایادوباره میتونم یارانه ۴۵تومانی دریافت کنم یانه

 • وکیلی
  ۰ ۱

  ما یک خانواده ۴ نفره هستیم ،هیچ ملک و خانه ای نداریم،شناسایی درامد مون را سه و نیم زدند و نوشتند شامل حال ما نمی شود،و نوشتن لگر اعتراض کنید یارانه شما قطع میشود،واقعا بی انصافی هست همسرم هم بیکار هست

 • جواد جامات
  ۰ ۰

  سلام :بنده بازنشسته بیمه درمانی میباشم مبلغ دریافتی حقوقم ماهانه۲۹۵۰هزارتومان می باشد بنده فقط صاحب یکدستگاه خودرو هستم و وانت ثبت شده بنام اینجانب
  ازروی ناچاری میباشد چون فرزندان من بطور مشترک کار
  می کنند و همسر پسر بزرگم مهریه خودرا به اجرا گذاشته
  مجبور شدیم وانت را به نام بنده سند کنند لذا از مسئولین
  محترم تقاضا دارم بررسی مجدد نمایند
  خودرو

 • رضا
  ۰ ۰

  این اعدادوارقامی که برامن صورت دادین حاضرم ثابت کنم که درست نیست کسانی رامیشناسم که ازنظرمالی درسطوح بالاهستن یارانه میگیرن ولی منکه درماه درامدکل خانواده من2500میلیون نمیشه شاملم نمیشه چرابخدااین حق الناسه خودتون میدانیدوخدا والسلام به امیداجرای عدالت

 • خسروی
  ۰ ۰

  خداروخوش نمیادمن کل زندگیم قرض وبدهی وام وبانکه اووفت بمامعیشتی ندادن بخاطراینکه پلاک دوتابنام شوهرمه درحالی ک ماشینافروخته شده وپول خلافی نداریم بدیم سندبزنیم قانون اینه

 • سارا
  ۰ ۰

  خواهر من خونه،ماشین و کار با حقوق یک میلیون هست.اونوقت پدر من بیکار و سرپرست خانوار.مادرم هم خانه دار.بعد بررسی گفتن ما شامل نمیشیم .مسخره است.

 • مریم
  ۰ ۰

  کدامنیتی راچگونه وارکجابیاوریم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  به خدا نه ماشین ۳۰۰ میلیونی نه خونه ۹۰۰میلیونی با شوهر کارگر و دو بچه.تازه میگن اگه اعتراض کنین یارانه قطع میشه خوب چیکار کنین حتما نیاز داریم که اعتراض میکنیم خودتون این شرایط که گذاشتین خدایی از نزدیک بیاین ببینین خونه ۹۰۰ میلیونی و ماشین ۳۰۰ میلیونی دارم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چند سال پول جمع کردیم ماشین بخریم طلافروشی از پدر کمک گرفتیم حالا میکنم گردش مالیتزیاد ما فقط مستمری بگیریم ماهی هفتصد و پنجاه تومان انصاف

 • قاسم اوروجعلیزاده
  ۰ ۰

  دزد از اینا باشرفتره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من سه نفر بودم پسرم یارانشو از ما جدا نکرده بود ولی بعد این جریان جدا کرد و الان دو نفر هستیم و پسرم یارانشو از ما جدا کرد بازنشسته تامین اجتماعی با حداقل حقوق هستم ی مسکن مهر دارم و دیگه هیچی
  ایا باز بمن معیشتی تعلق نمیگیره؟ با تشکر راهنمائی ام فرمائید....

 • حسین
  ۳ ۰

  با سلام
  میشه یه توضیحی در مورد نحوه ثبت نام زوج هایی که تاریخ ازدواجشون اذر ماه امسال بوده بدین
  ما یارانمون رو جدا کردیم
  ولی واسه کمک معیشتی وقتی میریم داخل سایت میگه اطلاعات وارده صحیح نیست

 • جوان
  ۲ ۱

  ما رو با 3 تا خانوار با 5 میلیون پول پیش خانه نمیدونم چرا غیر مشمول زدند اگه نمیخواهند بدهند بگویند نمیدیم دیگه ...لابد جز پول دارها حساب کردن ما را

 • محرمیان
  ۳ ۰

  من کارگر تولیدی هستم ودستگاه پز به نام منه با دوتا بچه گاهی در خرج روزانه میمانم نه خونه دارم نه ماشین نه سفر داخلی چه برسه به خارجی تو رو خدا درست رسیدگی کنید

 • فاطمه زهرا
  ۱ ۱

  سپاس از توضیح خوبتون

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلامومن ترخیصکارم با واریزی شرکت بحسابم تراکنش انجام میدم در هنگام ترخیص کالا یارانه معیشتی به همین دلیل تراکنش های بانکی گفتن به من تعلق نمگیره باحقوق یک میلیون هشتصد پنجاه کجا باید اعتراض کنم نه خونه دارم نه ماشین خانواده ۵نفرهم دارم لطفا مرا راهنمایی کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باسلام درتاریخ10/02همین ماه یارانه موجداکردم وحالاهرکاری میکنم نمیتونم واسه بسته معیشتی ثبت نام کنم میگن چون یارانه به حسابتون واریزنشده نمیشه ثبت نام کردحالابایدچکارکنم

 • حسین
  ۰ ۰

  سلام.اینجانب کارپرداز(جابجایی چک و پول)یک شرکت خصوصی میباشم و به همین دلیل نا خواسته پول به حسابم واریز و برداشت میشده منم بدلیل شغلم مجبورم و حقوقم هم زیر ۳ میلیونه تو لیست بیمه هم کارپرداز رد میشه و بسته معیشتی به من تعلّق نمیگیره باید چه کنیم؟

 • ناشناس
  ۲ ۰

  فقط خدا به داد ما برسه

 • مهدی کنجی
  ۱ ۰

  سلام من نه درآمد آنچنانی دارم نه خانه و وضعیت اقتصادی خوبی ندارم ولی چون یکی از فامیلها یه پولی داشت ریخته بود به حساب من و بعد یک روز برداشت کرده بود مرا مستحق گرفتن یارانه معیشتی ندانستند حالا هم اعتراض زدم و الان دیدم که زدن اگر شرایط جور نباشد یارانه نقدی هم قطع میشود حالا چیکار باید بکنم

 • مهدی
  ۴ ۰

  باسلام اقااین حرفهاروبه گوش مسئولین برسونین معیشتی به من تعلق نگرفته میگن۱۰میلیون درامدداری اقامن ازکجادرامددارم شمابگین مابدونیم ماهانه۱۰میلیون ازکارتخوان پول میکشن مگه همه اون سودهست اینبارهم اینطوری مسخرمون کردی نه ملک دارم نه چیزی ولی واقعاشماخدارونمیشناسین بسه تاکی میخواهین مردمواینجوری کنین

 • اسماعیل
  ۳ ۰

  با سلام من بعد ازدواج یارانمو جدا کردم فقط یبار واسم یارانه ریختن تو سایت معیشتیم میرم اطلاعات میگه نادرسته نمیتونم ثبت نام کنم رفتم کافی نت گفته بهت تعلق نمیگیره بخدا بیکارم چطور بهم تعلق نمیگیره؟...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام به خدا ما مستاجریم باوضع مالی ضعیف کارت خوان داریم ماشینمون روفروختیم پراید بوده انداختیم روکارتخوان تا حسابمون کار کنه واسه وام الان میگن گردش مالیتون زیاده به خدا خودمم موندم بینم به چی ما یارانه معیشتی ندادن قربون عدالتتون

 • خلیل ذولقذر
  ۲ ۰

  سلام بند کارمند بازنشته هستم نه حقوق من بالا است نه خونه دارم نه ماسین

 • ناشناس
  ۱ ۰

  من کارمند آموزش وپرورش هستم ومبلغ حکم کارگزینی ام ۴۱۷۰۰۰۰تومان است ولی فیش حقوقی ام بعد کسورات ۲۰۰۰۰۰۰تومان است ولی جواب اعتراض برایم آمده که شما ماهیانه متوسط ۶۰۰۰۰۰تومان مخارج دارید واحتیاج به کمک معیشتی ندارید آقای مسئول یک خانواده ۴نفره بااین تورم آیا می تواند ماهی ۶۰۰۰۰۰تومان خرجی داشته باشد؟؟؟؟!!!
  تاقیام قیامت راضی نیستم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری