{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 408655

بیانیه روحانی خطاب به ملت درباره سقوط هواپیمای بویینگ؛

رئیس جمهور در بیانیه ای با اشاره به نتیجه تیم تحقیقاتی ستاد کل نیروهای مسلح مربوط به سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، اعلام کرد: در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا علیه ملت ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و به منظور دفاع در برابر حملات احتمالی ارتش آمریکا، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آماده باش صددرصد قرار داشتند که متأسفانه خطای انسانی و شلیک اشتباه، به یک فاجعه بزرگ منجر شد و دهها انسان بی‌گناه قربانی شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین، متن بیانیه حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

ملت شریف ایران

با نهایت تأسف و تأثر، ساعاتی قبل از نتیجه تیم تحقیقاتی ستاد کل نیروهای مسلح مربوط به سانحه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی مطلع شدم. در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا علیه ملت ایران پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی و به منظور دفاع در برابر حملات احتمالی ارتش آمریکا، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در آماده باش صددرصد قرار داشتند که متأسفانه خطای انسانی و شلیک اشتباه، به یک فاجعه بزرگ منجر شد و دهها انسان بی‌گناه قربانی شدند.

جمهوری اسلامی ایران از این اشتباه فاجعه بار بسیار متأسف است و اینجانب از سوی جمهوری اسلامی ایران به خانواده‌های قربانیان این فاجعه دردناک، عمیقا تسلیت عرض می کنم و به کلیه دستگاه‌های ذیربط دستور می‌دهم که تمامی اقدامات لازم برای جبران، همدردی و دلجویی از ایشان به عمل آورند. همچنین ضمن ابراز تأسف شدید، همدردی دولت ایران را به ملت‌ها، دولت‌ها و خانواده‌های قربانیان غیرایرانی تقدیم می‌نمایم. وزارت امور خارجه، همکاری کامل کنسولی برای شناسایی و بازگرداندن پیکرهای قربانیان به خانواده‌هایشان را به عمل می آورد.

این حادثه دردناک موضوعی نیست که به سادگی بتوان از کنار آن گذشت. می‌بایست تحقیقات تکمیلی برای شناسایی کلیه علل و عوامل این فاجعه ادامه یافته و مسببین این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد.

همچنین ضرورت دارد برای رفع نقاط ضعف سامانه‌های پدافندی کشور، ترتیبات و تمهیدات لازم اتخاذ گردد تا هرگز چنین فاجعه‌ای تکرار نشود.

مجددا ضمن اظهار همدردی با خانواده‌های قربانیان این حادثه دردناک، برای درگذشتگان از درگاه الهی، غفران و رحمت الهی، و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

حسن روحانی           

رئیس جمهوری اسلامی ایران

ارسال نظر

 • محمد
  ۰ ۰

  تو يکى بهتر است که از خجالت آب شوى و زير زمين بروى

 • مهدي
  ۰ ۰

  عجب قدرت شناسايي بالا و پدافند هوشياري!

 • محمد
  ۰ ۰

  جای این بیانه روز اول بود نبود نه امروز بعد از اینکه دنیا شما را وادار کرد به اقرار.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جدی بعد از یک هفته تازه فهمیدید که اشتباه زدید
  یک هفته دنبال می گشتید به اندازید گردن آمریکای جنایتکار از همان اول خودتان زدید بزارید گردن آمریکا دیدید نمیشه باید بروید دادگاه لاهه آقا خامنه ای واقا حسن و رییس سپاه تحویل داده بشوند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  محاکمه سید علی همراه با حسن روحانی برای کشتن ۱۸۰ بیگناه و انتقام سخت از مردم ایران دوباره گرفتن
  می خواستن به گردن آمریکا بیندازند و لی خدا دستان جنایتکار آنان را بعد از یک هفته فریبکاری با زبان خودشان به اعتراف به گردن گرفتن دادگاه لاهه کجاست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بابا مرد باشید و یکبار برای همیشه بگوید که 40 سال است که امر به معروف و نهی از منکر و هزاران سریال و عکس و نمایشگاه و پژوشگاه دینی و انجمن و.. جنگ و.. که چی میخواهید همه ما را بفرستیذ بهشت .. ایا فکر میکنید خودتان با این اعمالتان میروید بهشت ... دست برداری و مرد باشید و بیاید بگویید که نمیشه .. بابا زوری نمیشه ملت را برد بهشت .. ولی ما میرویم حوزه و .. میرم بهشت ..حالا رای گیری کنید برای چه می دونم افراد صالح و .. تا مملکت را به دست آنها بدهیم ..
  ای کاش این یک پیام بود از طرف رییس جمهور محبوبمون در یک روزی که از خواب بیدار میشدیم .. باور کنید اونوقت ببینید که چقدر مسلمان پیدا میشه ..
  یک جانباز

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری