{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406313

سخنگوی ستاد کمک هزینه معیشتی:

سخنگوی ستاد کمک هزینه معیشتی با تأکید بر اینکه در این مرحله فقط ۶۶۶ هزار نفری که درخواست آنها در کد دستوری ۶۳۶۹ثبت شده است، وارد سامانه حمایت شوند، گفت: شب گذشته مرحله دوم کمک معیشتی به حساب ۴۱۹ هزار ۳۰۴ خانوار جدید واریز شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، حسین میرزایی ، در مورد باز شدن سامانه حمایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ثبت درخواست کمک‌هزینه معیشتی گفت: از حدود 6.2 میلیون درخواستی که در کد دستوری #6369* ثبت شده بود، 666 هزار درخواست مربوط به کسانی بود که در لیست یارانه‌بگیران نبودند و همچنین مشمول بسته حمایت معیشتی هم نشدند. این افراد از روز 10 دی‌ماه تا 24 دی‌ماه 98 می‌توانند به سامانه حمایت وزارت کار مراجعه کرده و فقط سرپرستان خانوار باید به این سایت مراجعه کنند.

62vKshs8Jt5J

XdTtyJNmWHTH

XdTtyJNmWHTH

سخنگوی ستاد معیشت خانوار گفت:‌ وقتی سرپرست خانوار متقاضی وارد سایت حمایت شد، گزینه ثبت خانوار جدید را وارد شده و با وارد کردن کد ملی سرپرست خانوار، تعیین جنسیت، ثبت تاریخ تولد به تفکیک سال، ماه و روز و ثبت شماره تلفن همراه به نام سرپرست خانوار و تصویر امنیتی که سامانه نمایش می‌دهد، نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

میرزایی افزود: در گام اول، سرپرست خانوار فقط درخواست می‌دهد و این دو حالت دارد؛ یا اینکه این فرد قبلاً اطلاعات خانوار خود را وارد کرده بوده و در سامانه موجود بوده؛ یعنی مدتی یارانه گرفته‌اند و سپس حذف شده است، یا اینکه فرد متقاضی از سال 93 اصلاً برای یارانه ثبت نام نکرده و اطلاعات خانوار او موجود نیست که به این افراد از طریق پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود که چه کارهایی انجام دهند. اما افرادی که اطلاعات خانوار آنها موجود است و وقتی وارد سامانه می‌شوند، شرایطی برای آنها ذکر شده را می‌پذیرند و درخواست خود را برای کمک‌معیشت خانوار ثبت می‌کنند.

میرزایی تأکید کرد: فقط 666 هزار خانواری که تقاضای آنها در کد دستوری ثبت شده بود وارد سایت حمایت شوند و ظرف 30 روز تقاضای آنها مشخص می‌شود و بعد از ثبت‌نام به آنها پیامک می‌دهیم.

سخنگوی ستاد کمک معیشتی در پاسخ به این پرسش که با توجه به واریز مرحله دوم کمک‌معیشت حمایتی خانوار،‌ آیا برای خانوارهای جدید هم مبلغی واریز شده است، گفت:‌ شب گذشته برای افرادی که در مرحله اول کمک‌هزینه معیشتی حمایتی دریافت کرده بودند، مرحله دوم واریز شد، همچنین برای 419 هزار و 304 خانوار جدید مشتمل بر یک میلیون و 221 هزار و 191 نفر جدید کمک‌هزینه معیشتی برای دو مرحله یکجا واریز شد و برای آنها پیامکی با سرشماره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیامک صادر شد.

میرزایی گفت: متن پیامک برای افراد جدید اینگونه است: خانوار شما مشمول بسته حمایت معیشتی شده و دو مرحله به صورت یکجا در تاریخ 10 دی‌ماه به حساب یارانه سرپرست خانوار واریز می‌شود. مبلغ .... ریال، بانک .....

میرزایی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا همه کسانی که مرحله اول حمایت معیشتی را گرفته‌اند، مرحله دوم را هم دریافت کرده‌اند، گفت:‌بله همه افرادی که سری قبل کمک هزینه معیشتی گرفته بودند مرحله دوم هم دریافت کردند.

وی همچنین در مورد سؤال برخی مخاطبان که چرا سامانه حمایتی امروز باز نمی‌شود، گفت: کسانی که می‌خواهند وارد سامانه شوند، نباید از نرم‌افزارهای فیلترشکن یا وی‌پی‌ان استفاده کنند و اگر وی‌پی‌ان خود را خاموش کنند به راحتی وارد سامانه حمایت می‌شوند.

ارسال نظر

 • واحد
  ۱۵ ۱

  همش دروغه قسم میخورم که ایران 10 میلیون نفر یارانه معیشتی نگرفته از سیر تا پیازتون دروغگو و حقه بازید وگرنه کل درآمد یکسال من ۲۰میلیون هم نشده چه جور اومدید نوشتید مجموع درامد ۹ماه گذشته شما ۶۵میلیونه آخه من اگه ۶۵میلیون درامد داشته باشم میام گدای شما از من گدا ترومیکنم واقعا تاسف

 • ناشناس
  ۱۴ ۰

  سلام خدمت برادر گرامی حسین میرزایی اینجانب مستاجر وبیکار واز ناحیه گردن و کمر دیسک دارم و به زور خرج خانواده رو در میارم شامل کمک معیشتی نمی شوم علت چیست چون بدبخت و فقیر هستم شامل نمی شوم

 • مراد دائمی
  ۹ ۰

  سلام بند مستمر بگیر تامین اجتمای هستم شعبه پنج تهرا حقوقم زیر دوملیون است یارانه معشیتی باز هم ندادن کجا باید رفت خاهش میکنم اگر میدهید دستان درد نکند نمیدهید هم دستان درد نکند بابا بند پنج تا فرزند دارم رفتن الن ماشااله شدن بیست دونفر اگر این بچه ها خانه پدرشان است اگر در ما ه یک بار بیایند ایا از این حقوق چیزی میماند فتوای انرا خودتن بدهید دیگه چکار کنیم دیگه کجا بریم زن مریض خودم توان کار ندارم خاهش میکنم موقیت ماها را در نظر بگیرید

 • حیدری
  ۱۴ ۰

  خودتون‌یک‌بار#۶۳۶۹*پیامک‌بدید
  تاازپاسخگویی‌‌ومسئولیت‌پذیری
  خودتون‌لذت‌ببرید

 • علی
  ۱۵ ۰

  اگه اینا ترس ندارن شهامت داشته باشن مرد باشن جرات داشته باشن و یه مکانهایی و مشخص کنن تا مردم حضورا مراجعه کنن و جوابگو باشن نه اینکه خودشون و قایم کنن ترسوها فقط حرف مفت نزنن بگن تو سامانه اعتراض رد کنین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مرحله دوم قطع شده با ید بکی بگیم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری