کد خبر 396828

خانوارهای ۵نفره ۴۳۲هزار تومان یارانه می‌گیرند

مجموع مبلغ یارانه نقدی و کمک معیشتی پرداختی به خانوارهای ایرانی ۱ تا ۱۰ نفره بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۶۱۴ هزار تومان است.

به گزارش اقتصادآنلاین، سومین مرحله یارانه کمک معیشت خانوارها از محل منابع مالی افزایش قیمت بنزین، تحت عنوان بسته معیشتی خانوار دوم آذرماه به صورت نقدی برای ۲۰ میلیون خانوار واریز شد.

مجموع یارانه نقدی پرداختی و همچنین طرح حمایت معیشتی خانوارهای یک تا ده نفره کشور مشخص شد.

سازمان برنامه و بودجه کشور پیش از این اعلام کرده است که در طرح کمک معیشتی، سهم خانوار یک نفره 55 هزار تومان، خانوار دو نفره ۱۰۳ هزار تومان است. خانوار سه نفره در طرح کمک معیشتی خانوار ۱۳۸ هزار تومان و خانوار چهار نفره ۱۷۲ هزارتومان یارانه می‌گیرند. همچنین مبلغ پرداختی در طرح کمک معیشتی خانوار برای خانوارهای پنج نفره و بیشتر نیز ۲۰۵ هزار تومان یارانه پیش‌بینی شده است.

بر اساس طرح جدید سران قوا، بعد از افزایش قیمت بنزین رقمی نزدیک به 2500 میلیارد تومان هر ماه در قالب طرح حمایت معیشتی بین 60 میلیون خانوار غیرمرفه پرداخت خواهد شد.

با توجه به یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی که به 77 میلیون ایرانی پرداخت می‌شد حالا به خانوار یک‌نفره رقمی نزدیک به 100 هزار تومان یارانه نقدی پرداخت می‌شود. زوج های جوان و خانواده های 2 نفره 194 هزار تومان، خانوارهای 3 نفر 274.2 تومان، خانواده های 4 نفره 354 هزار تومان، خانوارهای 5 نفره 432.2 هزار تومان یارانه نقدی و کمک معیشتی دریافت می‌کنند.

در طرح کمک معیشتی خانوار و یارانه نقدی، خانوارهای 6 نفره 478 هزار تومان، و خانواده های 7 نفر 523.5 هزار تومان دریافت می‌کنند.

مبلغ پرداختی یارانه نقدی و کمک معیشتی خانوار برای خانواده‌های 8 و 9 نفره به ترتیب 569 و 614.5 هزار تومان است. همچنین به خانوار ده‌نفره رقمی نزدیک به 614 هزار تومان یارانه نقدی پرداخت خواهد شد.

پس از واریز سومین مرحله کمک معیشتی خانوار وزارت رفاه با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلیه سرپرست خانوارها که در آخرین پرداخت مشمول حمایت معیشتی نشده اند  لیکن خود را واجد شرایط می دانند می توانند  از ساعت ۸  صبح یکشنبه سوم آذرماه درخواست شماره ملی سرپرست خانوار خود را  به کد دستوری #۶۳۶۹* ارسال کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۰ ۰

  واقعا خجالت نمی کشین این رقمها رو با آب و تاب تعریف می کنین؟!!خانواده یه نفره ۱۰۰هزار تومان و دو نفره ...مملکتی که روی ثروت خوابیده مردمش از برکت وجود شما باید صدقه بگیر بشن؟!!اتوبوس را مجانی می کنیم،مسکن را مجانی می کنیم ...

 • ناشناس
  ۴ ۱

  چطور خانواده ای که ۴نفره است ۳۲۰۰۰۰۰تومان حقوق میگیرد ومستاجر است بسته ی معیشتی به ان تعلق نمیگیرد حق بچهای ماکه با این سختی زندگی میکنند به گردن کیست درصورتی که خیلی ها با حقوق بالاتر ماشین دوتا وخونه به انها تعلق میگیرد

 • نسرين
  ۴ ۰

  به مسوولين بگيد یارانه وکمک معیشتی را مثل سهام عدالت به حساب شخص واریز کنند نه سر پرست خانوار شوهرم معتاده هم حقوقشو صرف مواد میکنم هم یارانه یک ریال هم به من نميده تورا به خدا رسیدگی کنید که سال جدید هرکس سهم خودش به دستش برسه ممنون

 • ناشناس
  ۰ ۰

  🤔۶۰ میلیون خانوار؟😂🤣...

 • طاها
  ۱ ۰

  تورا بخدا حق هرکس رومث سهام عدالت به کارت خودش واریزکنید این انصاف نیست

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری