کد خبر 325262

مسئولیت اجاره حساب بانکی برعهده صاحب آن است

اجاره حساب بانکی ماهیانه ۵میلیون تومان/ شهروندان مراقب باشند

اجاره حساب بانکی با مبالغی از شهروندان از شگردهای جدید متخلفان به منظور پولشویی، فرار مالیاتی و انجام فعالیت‌های مجرمانه به شمار می‌رود که اجاره دهندگان حساب‌ را با اتهام پولشویی روبرو می‌کند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبِنا، اجاره حساب و کارت بانکی که تاکنون در سایت‌های قمار و شرط بندی مورد توجه کلاهبرداران و گردانندگان این سایت‌ها که عمدتا در خارج از کشور به منظور انجام فعالیت مجرمانه و پولشویی قرار داشت این بار با افزایش رصد تراکنش‌های بانکی با ارقام بالا و اعمال سقف خرید و جا به جایی پول در دستگاه‌های پذیرنده از جمله دستگاه‌های کارتخوان، دستگاه‌های خودپرداز و درگاه‌های بانکی، اجاره حساب بانکی توسط کلاهبرداران و فعالان فضای سیاه تجارت به منظور انجام پولشویی و فرار از مالیات  یک راهکار به منظور ادامه روند فعالیت‌های مجرمانه به شمار می‌رود.

 سودجویان با اجاره حساب یا کارت بانکی، صاحب حساب را به عنوان فردی که حساب یا کارت را به فردی صرفا اجاره داده از طریق سیستم‌های آنلاین کشف تقلب و مبارزه با پولشویی بانک‌ها و پیگیری و ارجاع گزارشات به بانک مرکزی شناسایی و به دادستانی برای تعیین تکلیف و اعمال حکم فضایی معرفی می‌شود این در حالی است که کلاهبردار با اجاره حساب دیگری به  فعالیت‌های مجرمانه ادامه می‌دهد؛ بر همین اساس ضروری است تا شهروندان پیشنهادهایی در زمینه اجاره یا در اختیار گذاشتن حساب بانکی را به هیچ وجه مورد توجه قرار ندهند چرا که پیشنهاد دهندگان افراد متخلفی هستند که از حساب‌ها برای فعالیت‌های مجرمانه استفاده می‌کنند.

اجاره حساب بانکی ماهیانه ۲ تا ۵ میلیون تومان

سایت‌های آگهی و کانال‌های فضای مجازی میزبان تعداد بسیار زیادی آگهی در زمینه اجاره حساب بانکی هستند که بر اساس اعلام پلیس فتا، عمده افراد فریب خورده و همکاری کننده با این سوءاستفاده گران، افرادی در جامعه هستند که اطلاعات کمتر و توانایی مالی پایینی دارند و پیشنهاد مبالغی بالاتر از ۲ تا ۵ میلیون تومان برای اجاره هر حساب بانکی به صورت ماهیانه برای این افراد وسوسه انگیز است در حالی که نمی‌دانند در ادامه چه مشکلاتی گریبان گیر آن‌ها خواهد شد.

یکی از فعالان اجاره حساب بانکی در فضای مجازی به خبرنگار ایبِنا گفت: کاری که شما باید انجام دهید این است که در یک یا چند بانک حساب باز کنید و حساب و کارت اعتباری را تحویل پیک ارسالی ما قرار دهید و شرکت ما نیز به صورت هفتگی و ماهیانه هزینه اجاره حساب بانکی را با شما تسویه می‌کند؛ برای هر حساب به صورت اجاره هفتگی مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و به صورت اجاره ماهیانه ۲ میلیون تومان دریافت خواهید کرد که در زمان مقرر به شماره حساب اعلامی شما  واریز می‌شود.

بسیاری از حساب‌ها و کارت‌های بانکی اجاره شده به منظور خرید و فروش ارز و معاملات برای عدم شناسایی افراد اصلی و فرار مالیاتی، انجام فعالیت‌های مجرمانه، پولشویی و جابه جایی پول‌های کثیف در میان حساب‌هایی با پول‌های تمیز در داخل و خارج از کشور استفاده می‌شود که بانک‌ها با تشخیص مشکوک بودن تراکنش‌های حساب  نسبت به گزارشگری و اعلام حساب برای پیگیری‌های بیشتر و تعیین تکلیف در زمینه قضایی اعلام می‌کنند.

 بر اساس قانون مالیاتی اجاره دهندگان حساب را با مشکلات بزرگی  در زمینه پرداخت مالیات با ارقام نجومی روبرو می‌کند و از سویی دیگر برای اجاره دهندگان پرونده‌هایی با عنوان پولشویی تشکیل می‌شود و برای وثیقه تا زمان بررسی بیشتر پرونده باید مبلغ کامل حساب و تراکنش‌های انجام شده با حساب بانکی را وثیقه کنند که با توجه به ارقام سنگین و توانایی مالی پایین افراد متهم زمینه ساز زندان برای اجاره دهندگان حساب‌های بانکی است.

جایگزینی طرح اجاره حساب بانکی با انفجار ستاره

روش انفجار ستاره، یکی از روش‌های محبوب در میان سوءاستفاده کنندگان و متخلفان به منظور پولشویی و قاچاق در سیستم‌های بانکی جهان است  که در این روش حساب سپرده‌ای در یکی از بانک‌ها از سوی شخصی با دریافت پول افتتاح می‌شود که دارای پول‌های تمیز است و  پول‌های کثیف نیز به آن افزوده می‌شود؛  قاچاقچیان از این حساب از طریق سفارش‌های مکرر از طریق حواله‌های کتبی، تلگرافی، تلفنی و فکس پول‌ها را به حساب‌های متعددی در کشورهای گوناگون انتقال می‌دهند اما به گونه‌ای که تراکنش‌های انجام شده غیر معمولی تشخیص داده نشود که به معنای خرد کردن پول در چندین حساب است اما با توجه به اعمال سقف و محدودیت‌هایی در این زمینه فعالان فضای زیرزمینی و تجارت سیاه به دنبال اجاره حساب‌های بانکی و کارت‌های اعتباری شهروندان هستند تا فعالیت خود را ادامه دهند.

مسئولیت اجاره حساب بانکی برعهده صاحب آن است/ شهروندان مراقب باشند

افتتاح حساب و دریافت کارت در تمامی بانک‌های سراسر کشور  برای هم میهنان در لحظه و به سهولت قابل انجام است، بر همین اساس برخی افراد که حساب یا کارت بانکی را با مبالغی بالا اجاره می‌کنند صرفا به دنبال فرار مالیاتی، پولشویی و انجام فعالیت‌های غیر قانونی با کارت و حساب بانکی هستند که شهروندان برای جلوگیری از هر گونه مشکلی ضمن این که باید  این دسته از پیشنهادات را نپذیرند، آگهی‌هایی از این دست را به پلیس فتای نیروی انتظامی به منظور پیگیری گزارش کنند.

لازم به ذکر است که بر اساس اعلام دادستانی کشور، مسئولیت ناشی از اجاره حساب بانکی برعهده دارندگان حساب‌ها است  و این افراد از مجازات‌های قانونی در امان نخواهند ماند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حمزه
  ۱۵ ۲

  سلام اگه لازم باشه منم 6 تا حساب دارم اجاره میدم

 • ت
  ۱۱ ۱

  وقتی اونقدری که باید مردم پول ندارن براش دست به هرکاری میزنن
  جای مجازات مردم باید خودتونو مجازات کنینی که چرا مردم ما اینقدر فقیر شدن که به خاطرش همه کار میکنن

 • یه بدبخت
  ۲ ۲

  سلام . خیلی ها هستن زندگی بهشون فشار میاره و برای بهتر شدن وضعیت معیشت ب سمت این کار میروند .ادم تا مجبور نباشه هیچ کاری رو انجام نمیده .

 • بهنوش
  ۳ ۰

  ادم تا مجبور نباشه همچین غلطی نمیکنه.... کسی از کار غیر قانونی خوشش نمیاد ولی وقتی جوان مملکت دستش ب هیچ بنده..هرجا بخاد کار کنه ماهیی ی تومن بیشتر بهش نمیدن..چ فاید مجبورع بره...کلیه شو بفروشه...هه😔😔😔

 • حسین
  ۳ ۰

  سلام کارت بانک اجاره ویدم

  • ه ناشناسی
   ۰ ۰

   اگرمردم فقیرنمیشدن وزندگی فشار نمیاوردکسی دست به اینجورکارها نمزد من شخصا اگر کسی کارت اجاره خواست میدم چون مجبورم

 • رضا
  ۳ ۰

  منم اجاره میدم

 • ناشناس
  ۳ ۰

  چندبارمتنی سنگین نوشتم وخواستم بفرستم که سایت بسته شد.ووقتی فرستادم رویت نشد.مردم رااسکل کردن

 • م
  ۲ ۰

  به خدا اگر کسی زنگ بزند من چند عدد حساب دارم اجاره می دهم با این تورم 500درصدی و بیکاری و عدم توانایی دولت در اداره کشور ( بیماری کرونا) من هم حاضرم به خاطر برطرف کردن نیازهای زندگی دست به این کار بزنم

 • وحید
  ۵ ۰

  اگه کسی رو سراغ دارید اجاره میکنه اطلاع بدین بخدا کم آوردم توهزینه های زندگی بزار بعدش منو اعدام کنن.

 • علي
  ۴ ۰

  کسي اجاره مبکنه منم اجاره ميدم کارتم رو
  از هر بانکي بخواد

  • ناشناس
   ۲ ۰

   من میخرم

 • بهار
  ۲ ۰

  مردم گشنه اندمیفهمیدسربی شام زمین گذاشتن یعنی چی، بجاگرفتن براجوانا کارواشتغال ایجادکنن بعداگرماهی ۳تومن حداقل داشت ورفت سراغ این کاربرین مجازاتش کنید

 • منظر خوزان
  ۲ ۰

  هر کدوم از کارتا مو که بخاید مجانی میدم درازاش یه کار هم برای من پیدا کنید

 • رضاابراهیمی
  ۳ ۰

  جهت اجاره لطفا پیامک بفرمایید
  ۰۹۱۵...

 • محمد
  ۰ ۰

  از همین تریبون اعلام میکنم کسی حساب خواست من خدمتشم

 • امبر
  ۲ ۰

  سلام کسی خواست منم درخدمت هستم با این وضع این بهترین راه حله .

 • شبنم
  ۱ ۰

  سلام من در خدمتتونم 09026020421

 • امیرحسین
  ۲ ۰

  سلام من ماهی 2نیم اجاره میدم 09371833425

 • ناشناس
  ۰ ۰

   اگه با مبلغ بالای پانصد هزار تومان در هفته اجاره میشود من دو تا کارت برای اجاره دارم.همه عواقبش هم به عهده خودم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

   اگه تسویه حساب بصورت هفتگی و بالای ششصد هزار تومان باشه منم چند تا کارت دارم که اجاره میدم.با آگاهی کامل از عواقب آن.مجید

 • نامی
  ۰ ۰

  من چهارتا حساب دارم هرکی خواست بیاد درخدمتشم