کد خبر 324424

میزان افزایش حقوق‌ها در بودجه ۹۸

حقوق شاغلان و بازنشستگان سال آینده ۲۰ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، دولت در لایحه بودجه سال ۹۸آورده است؛خانوار‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) سازمان بهزیستی و سایر خانواده‌های کم درآمد در سال ۹۸کماکان یارانه دریافت خواهند کرد و از فهرست دریافت کنندگان یارانه حذف نخواهند شد.

استانداران سراسر کشور مجازند با هماهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بر اساس پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان نسبت به حذف یارانه نقدی سه دهک بالای درآمدی اقدام نمایند.

دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور برای پرداخت حقوق و دستمزد بالغ بر ۹۵ هزار و ۲۲۸ میلیارد تومان برای خدمت کارکنان یا همان حقوق و دستمزد پیش‌بینی کرده است؛ همچنین ۲۳ هزار و ۳۷۵ میلیارد تومان در فصل دوم به منظور استفاده از کالا‌ها و خدمات در نظر گرفته است.

کاهش سهم صندوق توسعه ملی از درآمد‌های نفتی کشور به میزان ۱۲ درصد، نخستین تغییر کلان لایحه بودجه سال ۹۸ نسبت به قانون بودجه سال ۹۷ است.

دولت در لایحه بودجه ۹۸ پیشنهاد کرد، حقوق ماهانه زیر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معاف از مالیات شود که این سقف همانند سال جاری است و تغییری نکرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • سیدعلیرضا
    ۱ ۰

    عدم تغییر سقف مالیاتی حقوق به معنی افزایش مالیات پرداختی حقوق بگیران در سال آینده و جبران کسری درامدی دولت از این محل است . چرا؟ شما در سال آینده در خوش بینانه ترین حالیت 20 درصد افزایش حقوق دارید اما این افزایش حقوق شما تماما شرایط مالیاتی قانون سال قبل را خواهد داشت(تورم در سقف مالیاتی رعایت نشده )

  • تیموریان
    ۰ ۰

    باتشکر ازدوست محترم اینجانب باداشتن 2 سال سابقه رسمی دروزارت ارشاد بدلیلی واهی اخراج شد م که حالابایکمیلیون مستمر مادرم که بخواهرم نصف میشودمستاجرم زندگی سختی زامیگذرانم بهرروی بازهم ممنون دولت خدمتگذار هستم باتشکر که بفکرماهستید