{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 322879

در دیدار با مقامات فنلاندی؛

سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان که برای دیدار دوجانبه در فنلاند به سر می برد، گفت: تحریم، سیاستی شکست خورده است؛ ایران سالها با تحریم زندگی کرده و حتی در شرایط تحریم به پیشرفتهای قابل توجهی دست یافته است؛ زبان احترام باید جانشین زبان تحریم و تهدید شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین، عراقچی روز سه شنبه با «ماتی آنتونن» قائم مقام وزارت امور خارجه، خانم «آنه سیپی راینن» معاون امور سیاسی وزارت خارجه و «پرتی سالولاینن» معاون کمیته امور خارجی پارلمان فنلاند و رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدارها در خصوص آخرین تحولات برجام، منطقه و همکاریهای دوجانبه بحث و تبادل نظر شد.
عراقچی در این ملاقاتها با اشاره به اهمیت برجام در رهگذر گسترش همکاری ها و مبادلات با کشورها از جمله فنلاند، اظهار کرد: سرنوشت برجام که یک دستاورد بزرگ دیپلماسی و امنیتی است، در نتیجه خروج دولت آمریکا با چالش و خطر جدی روبرو شده است. دولت آمریکا با این اقدام نه تنها برجام، بلکه استقلال و حاکمیت کشورها و تلاش های جهانی ناظر بر عدم اشاعه را تضعیف می کند. 
وی ضمن قابل تقدیر خواندن حمایت های سیاسی اتحادیه اروپا، ابراز کرد: حمایت سیاسی اروپا ارزشمند است اما کافی نیست؛ کشورهای اروپایی باید برای صیانت از برجام، گامهای عملیاتی بردارند. 
معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان ضمن استقبال از اراده سیاسی دولت فنلاند برای تداوم و توسعه همکاریهای همه جانبه با کشورمان، اظهار امیدواری کرد؛ در راستای دستیابی به ساز وکارها و راه حل های مناسب برای حضور و فعالیت شرکتهای فنلاندی، خصوصاً شرکتهای متوسط و کوچک در ایران تلاش های بیشتری صورت گیرد.
مقامات فنلاندی نیز در این دیدارها با تأکید بر حمایت کامل کشور متبوع خود از برجام به عنوان یک دستاورد بزرگ سیاسی، دیپلماتیک، چندجانبه و امنیتی، اعلام داشتند؛ دولت فنلاند مصمم به توسعه همکاریها با ایران است و شرکت های فنلاندی کماکان علاقه مند به حضور در بازارهای ایران و توسعه همکاری های خود در ایران هستند اما در انتظار ایجاد شرایط مناسب از سوی اتحادیه اروپایی بسر می برند. به علاوه دولت فنلاند در تلاش است تسهیلاتی را برای شرکتهای کوچک و متوسط فراهم سازد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری