کد خبر 319432

بی‌آبرویی آمریکا با خروج از برجام؛

جهانگیری: اولویت کشور مقابله با تحریم‌ها است/ سهم درآمد‌های نفتی در بودجه‌۹۸ بیش از ۲۵درصد نخواهد بود

معاون اول رییس جمهور گفت: صنعت بیمه باید به این سمت برود که محصولات و خدمات بیشتر و بهتری را به مردم ارائه بدهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور در مراسم روز ملی بیمه گفت: مهم ترین اولویت ایران در تمامی مقاطع و مقطع فعلی توسعه پایدار همه جانبه است. ودر توسعه پایدار، توسعه اقتصادی کشور بیشتر از سایر جوانب اهمیت دارد و به همین دلیل فشار های خارجی اقتصادی است.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه اقتدار کشور در منطقه پرآشوب خاورمیانه بسیار حیاتی است افزود: اگر اقتدار ایران در منطقه به چالش کشیده شود منطقه به بحرانی خواهد رسید که دنیا نمی‌تواند به راحتی از کنار آن بگذرد.

وی با اشاره به مسئله بیکاری گفت: مسئله بیکاری امروزه از دغدغه‌های اصلی خانواده‌ها است که باید سیاست لازم در این زمینه اتخاذ شود.

جهانگیری ثبات اقتصادی را پیش‌نیاز  توسعه اقتصادی دانست و ادامه داد: شاخص‌هایی از جمله تورم، نرخ ارز و سود بانکی در گرو آن است.

وی افزود: تلاش کردیم در دولت یازدهم ثبات را به اقتصاد برگردانیم و با جهان تعامل داشته باشیم.

جهانگیری همچنین خاطر نشان کرد: آمریکایی ها و کشورهایی که با ملت ایران سر دشمنی دارند سعی میکنند در مقطعی که کشور به سمت توسعه پیدا کردن می‌رود مشکل ایجاد کنند. اما آمریکایی ها اینبار دست به اقدام عجیبی زدند که آن‌ها را در سطح بین المللی بی آبرو کرد.

معاون اول رییس جمهور افزود: به فضل الهی ملت ایران تا کنون سربلند بوده و یک نفر در دنیا نیست که بگوید ایران در موردی تخلف کرده است.

وی ادامه داد:اینکه چقدر کشورهای اروپایی وسازمان‌های بین‌المللی قادر به کمک به ما هستند موضوع دیگری است.واولویت کشور در حال حاضر مقابله با تحریم‌ها ظالمانه آمریکا است.

جهانگیری افزود: یک جانبه گرایی وحشتناک و ترسناک آمریکایی ها در فضای بین‌المللی اتفاق بی سابقه‌ای است. ودر شرایط تحریم اولین قشری که آسیب می‌بیند بیماران، سالمندان، کودکان و اقشار ضعیف جامعه اند و اگر آمریکا می‌گوید هدف ما دولت ایران است کاملا دروغ است.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها دست بر نقاط حساسی چون فروش نفت و جابه‌جایی پول گذاشتند. مااصرار داشتیم که بودجه در موقع مقرر تدوین و به مجلس فرستاده شود که این پیام به داخل و خارج از کشور داده شود که کشور بدون اتکا به درآمد نفتی هم اداره می‌شود.

جهانگیری همچنین گفت: بعید می‌دانم سهم اتکا به درآمدهای نفتی در بودجه ۹۸ از ۲۵درصد بیشتر باشد. ایران کشوری نیست که بتوان آن‌را از نظر حمل و نقل محاصره و تحریم کرد.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: از شرکت‌های بیمه‌ای انتظار داریم هیچ نفت‌کشی برای بردن نفت و هیچ کشتی برای واردات به ایران با نگرانی روبه رو نشود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر