{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 304454

جایگاه منطقی ایران را به کشورها نشان دادیم

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل یک مصاف بین ایران و آمریکا بود، گفت: برخورد سایر کشورها نشان داد ایران در چه جایگاه‌ منطقی قرار گرفته است.

 اسحاق جهانگیری صبح امروز در مراسم افتتاح 1700 مدرسه در سراسر کشور اظهارکرد: کشور در شرایط خطیری قرار دارد که البته به معنای شرایط دشوار است نه بن بست. یک کشور زورگو مثل آمریکا فشار سیاسی،‌اقتصادی، روانی و رسانه‌ای را به کشور ما تحمیل کرده است.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا،وی در ادامه گفت: مجمع عمومی سازمان ملل یک نمونه از مصاف ایران و آمریکا بود. رئیس جمهور آمریکا با استفاده از همه ابزارهای خود تلاش کرد با زبان قلدری و بی ادبانه علیه ایران حرف بزند. در مقابل رئیس جمهور ایران تلاش کرد با تکیه بر تمدن و فرهنگ ایران پاسخ او را بدهد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: ما در جلسه شورای امنیت حضور نداشتیم، اما جلسه این شورا به یک نمایشی از مظلومیت ایران و بی منطقی آمریکا تبدیل شد. به جز آمریکا سایر اعضا شورای امنیت از استدلال و قانونمندی ملت ایران و بی منطقی آمریکا سخن گفتند. همین جلسه کفایت می‌کند تا نشان دهد ایران در چه جایگاه منطقی قرار گرفته است.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه می‌دانیم شرایط کشور دشوار است و مردم با سختی و مشکلات مواجه‌اند،‌ اظهارکرد: بخشی از این سختی‌ها نتیجه تحریم‌ها و فشارهای آمریکا است، اما آنچه که اهمیت دارد این است که ظرفیت و پتانسیل زیادی وجود دارد. اگر همه نخبگان و شخصیت‌های موثر و جریان‌های سیاسی کشور و همه مردم برای عبور از این دوره سخت تلاش کنند، حتما در کوتاه‌ترین زمان ممکن که شاید به چند ماه هم کشیده نشود، از این شرایط سرافراز بیرون می‌آییم.

وی ادامه داد: به کشور فشار روانی وارد می‌کنند و عده‌ای هم از این فشار روانی سوء استفاده می‌کنند،‌اما برنامه‌ریزی درستی که انجام شده این مشکلات حل می‌شود. بخاطر برخی کمبودها و مشکلات از ملت عذرخواهی می کنم. مدیریت کشور و در راس همه رهبر انقلاب و همه مسئولان تلاش می‌کنند که این فشار از دوش مردم برداشته شود.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به اینکه موثرترین، ضروری‌ترین و پربازده‌ترین حوزه برای سرمایه‌گذاری تعلیم و تربیت است، تصریح کرد: دغدغه من همواره توسعه ایران است و معتقدم نقطه کانونی و اصلی توسعه ایران،‌ تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش است. مدرسه مهم‌ترین کانون توسعه کشور است بنابراین امکانات زیرساختی لازم باید برای دانش آموزان فراهم شود.

جهانگیری گفت: آموزش و پرورش به دلیل فراگیری آن همواره با محدودیت‌هایی روبرو است، این محدودیت‌ها هم برای معلمان وجود دارد و هم برای امکانات بخشی از این محدودیت‌ها برای مشکلات کشور و بخشی هم به دلیل عدم دقت در برنامه‌ریزی درست است. با این وجود آموزش و پرورش کانون توجه دولت است. دولت درک کرده است بودجه آموزش و پرورش به طور حداکثری تامین و پرداخت کند.

وی در پایان اظهارکرد: بهره‌برداری از 1700 مدرسه نوسازی شده با همکاری خیرین و دولت با اعتبار هزار و 450 میلیارد تومان به سرانجام رسیده است. خیرین براساس نیازهای کشور و جوانان اقدامات شایسته‌ای نجام داتده اند که جای تشکر دارد.

ارسال نظر

 • رضا
  ۳ ۰

  عذر خواهی میشه چی ؟؟؟ قیمت لبنیات و پوشک و لوازم خانگی و هزار چیز دیگه رو پایین بیارین

 • ناشناس
  ۳ ۰

  باید دولت نرخ دلار را پایین 2000 تومان تثبیت کند دلال هارا از بازار ارز جمع آوری کند 2- قیمت مسکن را در مناطق مختلف بر اساس منطقه قیمت گذاری بر روی متراژ نماید برای متراژ های مختلف رهن مشخص و کرایه مشخص تعیین کن که خود بخود دلال های مسکن هم حذف می شوند 3- باید واردات خودرو باکیفیت و به خصوص هیبرید را آزاد نماید و تعرفه را حذف کند و این باعث حذف دلال می شود قیمت بازار و قیمت نماینگی باید یکی شود در خصوص مرکبات و کالاهای اساسی باید قیمت تعیین کند یعنی همه جای کشو یک قیمت باشد و با متخلفین برخورد جدی شود اونوقت شاید با این شرایط به مملکت ایران بگوییم مملکت4- روحانیت و سپاه باید از کارهای اقتصادی برکنار شوند تا شان و منزلت خود را بتوانند حفظ کنند در اینصورت اگر جایی تخلفی صورت بگیرد نام دین و مذهب را آلوده نمی کنند.

 • رضا
  ۴ ۰

  سلام آقای جهانگیری ما چه مشکلی با امریکا داریم .ما حتی نمی دانیم آمریکا کجاست .شما ها که با امریکا مشکل دارید چرا خانواده های خود را در آمریکا ساکن نموده اید .عذر خواهی درد مردم را دوا نمیکند .بهتر است به خاطر کوتاهی در انجام وظیفه استعفاء بدهید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری