کد خبر 270837

تماس‌های تلفنی جداگانه وزرای خارجه ژاپن و نروژ با ظریف

وزیران امور خارجه ژاپن و نروژ در تماس‌های تلفنی جداگانه با همتای ایرانی خود ضمن حمایت از تداوم برجام، بر لزوم بهره مندی ایران از منافع این توافق تاکید کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیران امور خارجه ژاپن و نروژ در تماس‌های تلفنی جداگانه با محمدجواد ظریف همتای ایرانی خود ضمن حمایت از تداوم برجام، بر لزوم بهره مندی ایران از منافع این توافق تاکید کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان هم ضرورت ارائه تضمین از سوی دیگر طرف‌های این توافق برای دستیابی ایران به منافعش از برجام را مورد تاکید قرار داد.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز روز جمعه در خصوص لزوم تداوم برجام با ظریف تلفنی گفت‌وگو و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس تلفنی ضرورت ارائه تضمین های لازم برای دستیابی ملت ایران به منافع برجام را مورد تاکید قرار داد.

برنامه ریزی و توافق در خصوص نشست روز سه شنبه با وزرای خارجه E3 در بروکسل از دیگر محورهای گفت‌وگوی ظریف و فدریکا موگرینی بود.

 قرار است ظریف به منظور رایزنی با دیگر طرف‌های برجام و بررسی امکان تداوم برجام در صورت تضمین منافع ملت ایران، از امشب (شنبه) سفر فشرده‌ای را به چین، روسیه و بلژیک آغاز کند و در ایستگاه اول روز یکشنبه با مقامات چینی دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد و  دوشنبه را در مسکو خواهد بود و سه‌شنبه برای دیدار با موگرینی و وزرای خارجه سه کشور اروپایی (فرانسه، انگلیس و آلمان) راهی بروکسل مقر اتحادیه اروپا می‌شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر