کد خبر 157069

اگر رئیس‌جمهور بعدی آمریکا برجام را نپذیرد، ایران چه خواهد کرد؟

وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید گر چه ایران به تعهدات خود به برجام پایبند است، ولی این تعهد مشروط بر متعهد بودن طرف مقابل نیز هست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، علی طیب نیا، در پاسخ به این سوال که اگر رئیس‌جهوری آینده آمریکا برجام را نپذیرد، موضع‌گیری ایران در برابر آن چه خواهد بود، پاسخ داد: به هر حال ما همیشه گفته‌ایم به تعهداتی که طبق برجام داریم عمل می‌کنیم، ولی تا زمانی که طرف مقابل هم به آن پایبند باشد. بنابراین اگر طرف مقابل تعهدات خود را انجام ندهد ما هم متناسب با آن عمل خواهیم کرد.

در جریان تبلیغات کاندیدها برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، یکی از کاندیداهای این کشور گفته بود که اگر رئیس جمهور شود، توافق هسته‌ای ایران با کشورهای ۱+۵ را لغو خواهد کرد. او این توافق را یک فاجعه برای آمریکا و اسرائیل دانسته بود.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که بسیاری از کارشناسان معتقدند رئیس‌جمهور آینده آمریکا به اندازه‌ای اختیار ندارد که بتواند توافق مهمی مانند برجام را لغو کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • احمد
  ۱۵ ۱۰

  بتن های اراک قابل برداشتن نیست و 11 تن اورانیوم خارج شده از ایران را پس نمی دهند و دانشمندان خانه نشین شده دوباره جمع نمی شوند و آب رفته به جو باز نمی گردد!

 • ناشناس
  ۳ ۱

  خخخخخخ

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ارزوی دوباره برای اجرای برجام 2 ایا شما باز متولی اقتصادی خواهید بود.برجام داخلی بر دوش مردم سنگینی میکند. ادرس غلط ندهید.