کد خبر 149615

برنامه‌ریزی دولت برای فعال سازی واحدهای کوچک و متوسط

طیب نیا: فرصت‌های اشتغال بسیاری ایجاد می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت تدبیر و امید از برنامه‌ریزی‌ دولت برای فعال سازی همه واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل کشور در راستای برنامه‌ریزی‌های دولت یازدهم با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق تزریق نقدینگی و حمایت اعتباری از این واحدها خبر داد.

علی طیب‌نیا که عصر دوشنبه با هدف بررسی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی استان وارد سمنان شد، در جمع خبرنگاران سمنانی اظهار کرد: وضعیت واحدهای نیمه فعال و تعطیل استان سمنان با حضور مسئولان استان بررسی می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی از عزم دولت دکتر روحانی برای خروج از رکود و فعال کردن واحدهای تولیدی و صنعتی کشور خبر داد و افزود: در همین راستا وظیفه نظارت بر فرآیند فعال سازی واحدهای تولیدی مشکل‌دار و رفع موانع تولید در آنها در هر کدام از استان‌های کشور به یکی از وزرا و اعضای کابینه یازدهم واگذار شده که در همین راستا ماموریت رفع مشکلات تولیدی‌های استان سمنان به بنده واگذار شده است.

وزیر اقتصاد از تدوین یک برنامه جامع از سوی کابینه تدبیر و امید برای اجرایی شدن طرح‌های اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار سال خبر داد و تصریح کرد: در همین راستا، برش‌های استانی اقتصاد مقاومتی نیز تدوین شده است.

وی با اظهار خرسندی از آرامش ایجاد شده در بازار از آن به عنوان نشانه ای از کارآمدی برنامه های دولت دکتر روحانی نام برد و اضافه کرد: دولت پس از توفیق در ایجاد گشایش در ارتباط با بازارهای جهانی، کنترل و مهار تورم، تک رقمی شدن تورم در شرایط سخت اقتصادی و ویژه، ایجاد آرامش نسبی در بازار و ثبات نسبی در فضای اقتصادی، افزایش رشد اقتصادی و...برای خروج از رکود و فعال سازی واحدهای تولیدی و صنعتی آسیب دیده از تحریم های ظالمانه و تحقق اقتصاد مقاومتی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری خیز برداشته است.

ناظر ویژه دولت در طرح‌های اقتصاد مقاومتی استان سمنان از تدوین برنامه ای جامع به انضمام برش استانی آن برای تحقق این مهم به عنوان گام اول دولت در این راستا نام برد و گفت: با اجرایی شدن این برنامه و فعال سازی واحدهای آسیب دیده هم بخشی از مشکل اشتغال مرتفع می شود و هم زمینه برای خروج از رکود در کشور فراهم می شود.

این عضو کابینه دولت با بیان اینکه ماموریت اجرای این برنامه با استان‌هاست، افزود: در واقع مدیریت اجرا به عهده استانداران و نظارت بر آن به عهده یکی از وزرا گذارده شده است.

وی از برنامه ریزی برای فعال سازی واحدهای کوچک و متوسط تعطیل و افزایش تولید واحدهایی که زیر ظرفیت کار می کنند خبر داد و اظهار کرد: با محقق شدن این مهم علاوه بر افزایش سطح تولید، فرصت های اشتغال بسیاری در کشور ایجاد می شود.

طیب نیا از بهره گیری از ظرفیت بانک های کشور در راستای فعال سازی این واحدها خبر داد و گفت: باتوجه به اینکه یکی از مهمترین مشکلات این واحدها در رصدهای کارشناسانه قبلی، مشکل نقدینگی تشخیص داده شده دولت چند ماهی است با تامین منابع مورد نیاز و اعطای تسهیلات به همه واحدهای مشکل دار بستر برای ایجاد یک تحرک جدی در فضای اقتصادی و تولید کشور فراهم کرده است.

وزیر اقتصاد که با تاریک شدن هوا وارد سمنان شد، گفت: جلسات کارشناسانه با حضور مسئولان و برخی صاحبان صنایع در استان سمنان برگزار و راه‌های رفع مشکلات بررسی و همزمان برای رفع آنها اقدام می‌شود.

 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مهدی
  ۰ ۰

  سلام. همه بخش خصوصی وتعاونیها و اصناف جوازدار بایستی دولتی بشوند چون أین سه بخش دیگر برای کارکردن سرفه اقتصادی ندارد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مالیات و ارزش افزوده و ارگانها و ادارات دولتی کمر بخش خصوصی را شکسته اند .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با فشارهای مالیاتی روز افزون ، فرصتهای شغلی در حال از دست رفتن هستند ،،، این واقعیتی است که مردم دارند میبینند.