تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
نحوه نگهداری ارزهای دیجیتال- بخش سوم؛

چه کنیم دزد به کیف پول کریپتویی ما نزند؟

ذخیره ارزهای دیجیتال در کیف پول سرد (آفلاین)؛ کیف‌ پول سرد یک کیف پول ارز دیجیتال آفلاین است. روش‌های مختلفی برای ذخیره‌سازی ارزها رمزنگاری‌شده به صورت آفلاین وجود دارد، از جمله ساخت کیف پول کاغذی رایگان خود (که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد). اما رایج ترین نوع کیف پول‌های سرد، کیف پول‎های سخت افزاری هستند.

اقتصاد آنلاین – حسین قطبی؛ کیف پول‌های سخت افزاری دستگاه‌های کوچکی هستند که مانند یک USB به کامپیوتر یا موبایل شما متصل می‌شوند و ارزهای دیجیتال را ذخیره می‌کنند. آن‌ها فقط هنگام ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال به اینترنت متصل می‌شوند، به غیر از آن وجوه شما را آفلاین نگه می‌دارند.

نحوه عملکرد کیف پول‌های سخت افزاری به صورت زیر است:

  • هر کیف پول سخت افزاری فقط از انواع خاصی از ارزهای دیجیتال، پشتیبانی می‌کند. برخی می‌توانند بیش از 1000تا را ذخیره کنند، در حالی که برخی دیگر تعداد بسیار کمتری را ذخیره می‌کنند.
  • هنگامی که کیف پول سخت افزاری خود را به رایانه خود متصل می‌کنید، می‌توانید آدرسی برای دریافت رمزارز به کیف پول ایجاد کنید. همچنین می‌توانید رمزارز را از کیف پول به آدرس رمزنگاری دیگری ارسال کنید.
  • هر کیف پول سخت افزاری یک عبارت بازیابی دارد٬ این عبارت به شما امکان می‌دهد در صورت گم شدن خود دستگاه، رمز ارزهای خود را بازیابی کنید. ایمن نگه داشتن این عبارت مهم است٬ زیرا هر کسی که آن را داشته باشد٬ می تواند به رمز ارزهای شما دسترسی پیدا کند.

ذخیره سازی ارز دیجیتال به صورت آفلاین، به طور گسترده‌ای بهترین گزینه از لحاظ امنیتی در نظر گرفته می‌شود و بسیاری از پلتفرم‌ها از آن برای محافظت از بیشتر ارزهای دیجیتال خود استفاده می‌کنند. زمانی که رمزارز شما آفلاین است، هکرها نمی‌توانند آن را به سرقت ببرند. برای حجم زیادی از ارزهای دیجیتال، یک کیف پول سرد، فضای نگهداری مناسب‌تری است. این کیف‌ پول‌های سخت افزاری با قیمت‌های 50 تا 150 دلار در بازار موجود می‌باشند. علاوه بر پولی بودن کیف‌ پول‌های سرد در مقابل رایگان بودن دیگر کیف پول‌ها، بزرگترین نقطه ضعف آن‌ها معیار راحتی است. از آنجایی که برای جابجایی ارزهای دیجیتال باید کیف پول سرد خود را وصل کنید، روند کندتر از زمانی است که همه چیز را آنلاین نگه داری می‌کنید.

سلب مسئولیت: سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر عرضه‌ اولیه‌های آن‌ها (ICO)  بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه‌ای از طرف اقتصاد آنلاین یا نویسنده برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال یا سایرICOها نیست. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود.

برای خواندن بخش‌های قبلی این مقاله کلیک کنید.

بخش اول

بخش دوم

این مطلب برایم مفید است
۱ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها