کد خبر 517314

 معاون اول رئیس جمهور گفت: گشایش‌های اقتصادی را در پیش داریم چرا که دیپلماسی قوی داریم و دنیا می‌داند که با ملتی شریف رو به رو است؛ افتخار نیست در دوره مدیریت ما ملت در صف مرغ ایستادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مبنای اقتصاد مقاومتی این بود که اقتصاد کشور به درجه‌ای از تاب‌آوری برسد تا با وارد شدن شوک‌های خارجی دچار مشکل نشویم؛ تحریم‌ها طوری طراحی شده بود که ما نمی‌توانستیم به میزان لازم نفت بفروشیم و این تجربه سبب شد گلوگاه‌هایی که در دوره تحریم مورد فشار قرار می‌گیرند را شناسایی و بر روی آن متمرکز شدیم.

جهانگیری با اشاره به اینکه ایران از نظر حجم تولید ناخالص ملی جزو 20 اقتصاد برتر دنیاست و نمی‌شود آن را به طور سنتی اداره کرد تصریح کرد: هیچ جا گفته نشده که اقتصاد مقاومتی به معنای سختی کشیدن و ریاضت مردم است بلکه اقتصاد مقاومتی باید ظرفیت توسعه کشور را بالا ببرد؛ هیچ جا گفته نشده اقتصاد مقاومتی به معنای بی‌توجهی به رانت خواری، فساد و ویژه خواری است.

وی افزود: هنر مدیران کشور این است که بهترین بهره برداری را از فرصت‌های پیش آمده برای توسعه کشور کنند؛ هنر مدیریت این است نه عجله و نه فرصت سوزی تا کشور از تنگناهای ایجاد شده عبور کند و این توانایی در ایران وجود دارد تا با استفاده بهینه از فرصت‌ها،  تحریم‌های سنگینی که آمریکا ایجاد کرده را با همبستگی بی‌اثر کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۳ ۰

  خجالت بکشید هر روز با یه فریب ،سلطان مرغ ،سلطان هویج ،سلطان سکه به خدا من که هیچ کاره ام خجالت میکشم .راحت باشید بفرمایید بلد نیستیم.خلاصه کلام

 • ناشناس
  ۳ ۰

  برید خجالت بکشید. بعد 42سال هنوز مردم برای تامین مایحتاج اولیه زندگی باید ساعتها درصف آنهم با قیمت استثنایی معطل بمانند. لابد انتظار شرکت مردم در انتخابات را هم دارید.

 • امیر
  ۱ ۰

  جهانگیری خاک عالم تو سرت انشاالله توشهر ما یه دونه مرغم پیدا نمیکنی

 • احمدی
  ۰ ۰

  روز دوازدهم رفتم برای منزل خرید بکنم ماهی ۶۰ هزارتومان گوشت گوسفند ۱۵۵ گوشت گاو ۱۵۰ مرغ ۴۸ هزارتومان سیب قرمز ۲۵ پرتقال ۲۸ موز ۵۰ اعتراض شدید کردم گفتند علت این گرانی ۳۰ درصد حقوق پرسنل است وکارگرتادیروز ۱۵۰ میگرفت امروز شده ۲۵۰ وقتی دولت حقوقها رابالا میبرد طبیعی است تمام اجناس به این میزان بالا میرود که این بی خردی دولت است که بجای کم کردن قیمت کالاهای خود ارزش ریال را بالا ببرد وسفره مردم را بزرگترکند هزینه هارا بالابرد سفرهای مردم کوچک کوچکتر شدندالبته این نوشته ها فقط مربوط مردمان عزیز حقوق بگیر مستضعف مثل خودم هستند نه مدیران واقازاده ها که حقوقهای نجومی میگیرند

 • سعید
  ۱ ۰

  عجیب هنری دارند این مدیران هنرمند در مدت یکسال قیمت مرغ را از یازده هزار تومان به 24500 تومان رسانند .به عبارت دیگر 2/2 درصد قیمت افزایش داشته و هیچ کارمند و کارگری حقوقش این مقدار افزایش پیدا نکرد و اگر حقوق اضافه شود کاسب کار سریع قیمت را افزایش داده و سازمان های مربوطه حمایت کرده . فقط همه چیز در حد حرف