کد خبر 515966

فوری / این کار را نکنید یارانه تان حذف می‌شود!

محمود محمودزاده گفت: ثبت نکردن یا ثبت مشخصات اشتباه ملک در سامانه جامع املاک و اسکان، جرایم سنگینی را به دنبال دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صداوسیما، معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی از آمار ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار واحد شهری و ۴۰۰ هزار واحد روستایی خالی از سکنه خبر داد و گفت:  واحد‌های مسکونی‌ای که بیش از ۱۲۰ روز خالی بمانند مشمول مالیات می‌شوند. مالیاتی که از مرداد ماه اخذ می‌شوند به اندازه نصف ارزش اجاره ماهانه آن خواهد بود. 

خطر قطع یارانه‌های نقدی  

او ادامه داد:  معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: از ۱۹ فروردین ماه همه‌ سرپرستان خانوار شهری و روستایی موظف به ثبت محل سکونت خود با درج شخصی یا استیجاری بودن آن در سامانه «کد یکتا» هستند. ثبت نکردن یا ثبت مشخصات اشتباه ملک در سامانه جامع املاک و اسکان، جرایم سنگینی از جمله قطع یارانه‌ها و خدمات بانکی را به دنبال دارد.

محمود محمودزاده گفت: در صورت نبود اطلاعات ملکی در این سامانه، مالیات بر خانه‌هایی که بیش از ۱۲۰ روز خالی است، اعمال می‌شود.  این قانون برای املاک حقیقی در شهر‌های بالای صد هزار نفر و بیش از ۱۵۰ متر در نظر گرفته می‌شود. برای سال اول ۶ برابر، سال دوم ۱۲ برابر و سال سوم ۱۸ برابر اجاره سالیانه واحد مسکونی است.

جریمه ثبت اطلاعات اشتباه در  سامانه املاک

محمودزاده با بیان اینکه شناسایی واحد‌های خالی برای تاثیر گذاشتن بر بازار مسکن است، گفت: حدود هفده میلیون خانه خالی در حال حاضر شناسایی شده اند.

او افزود: در شهر‌های کمتر از صد هزار نفر مالیات بر واحد‌های خالی‌ای اعمال می‌شود که متراژ آن بیش از ۲۰۰ متر است مشمول مالیات اجاره نمی شوند. اگر اطلاعات اشتباه وارد سامانه املاک شود، دو برابر این میزان مالیات به عنوان جریمه در نظر گرفته می‌شود.

او با بیان اینکه هیچ مالکی در یک شهر نمی‌تواند در دو واحد مسکونی ساکن باشد، افزود: سرپرستان خانوار میتوانند دو واحد مسکونی خالی از سکنه در دو شهر متفاوت داشته باشند. سرپرست خانوار مستاجر هم باید مشخصات محل سکونت ومشخصات خود را در سامانه به ثبت برسانند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: قانون جدید تاکید بر این دارد که نگهداری خانه خالی از سکنه مقرون به صرفه نیست و تمام سرپرستان خانواده مکلفند ظرف دوماه آینده و از ۱۹ فروردین به بعد در سامانه یکتا مالکیت خود را اعلام کنند.

او گفت: نخستین مالیات در سال اول به اندازه شش برابر ارزش اجاره ماهانه آن خواهد بود. برای واحد‌هایی هم که سند ملکی ندارند هم تدابیری اندیشیده شده است.  هدف به کار انداختن سرمایه‌های ساکن و شناسنامه دار شدنِ بازار مصرف مسکن است.

محمودزاده با بیان اینکه با اجرای این قانون ملک خالی در طول ۱۰ سال به اندازه کل قیمت واحد مسکونی مالیات می‌پردازد، گفت: برای مالکان حقیقی واحد خالی در سال اول ۶ برابر قیمت اجاره خواهد بود و هر سال دو برابر می‌شود. همچنین برای واحد‌های مسکونی که مالکان حقوقی دارند اخد مالیات در سال اول ۱۲ برابر اجاره آن است و در سال بعد دو برابر می‌شود.

معاون حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه هدف از این طرح اخذ مالیات نیست گفت: هدف از اجرای این طرح در سال ۱۴۰۰ تنظیم بازار مسکن اجاره‌ای و ملکی است. واحد‌های مسکونی‌ای که بیش از ۱۲۰ روز خالی بمانند مشمول مالیات می‌شوند. مالیاتی که از مرداد ماه اخذ می‌شوند به اندازه نصف ارزش اجاره ماهانه آن خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حمید کلباسی
  ۷۲ ۹

  نوشته اید نگهداری خانه خالی مرقوم به صرفه نیست!! حتما منظورتان مقرون به صرفه بوده . مقرون به معنای نزدیک و مرقوم به معنای نوشته می باشد . در نوشتن مطالب بیشتر دقت نمائید .

  • ناشناس
   ۲۲ ۱۱۲

   کشورهای خارجی باپول مالیات مردمش پیشرفت میکنندواگرکسی مالیات نده چه توقعی دارین که دولت کشور را اداره کنه. مردم کشورهای اروپایی برای دادن مالیات تو صف می ایستن. تعجب میکنن که چرامردم ایران از دادن مالیات فراری هستن.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   میدونی چرا از دادن مالیات فرار میکنیم ناشناس عزیز دل برادر؟ چون دادن پول دست دزدانی که این اموال رو تبدیل به چماق برای کوبیدن بر سر خودمون می‌کنن حرامه و بدترین جرم محسوب میشه
   حرف زیاده عزیز ولی حوصله‌ای نیست...

  • محمد
   ۰ ۰

   من ی جوان 18 ساله بزار از کم شروع کنم اول از همه با معدل 19ب بالا مجبور ب ترک تحصیل درسال 2راهنمایی شدم و بعد 3سال کار درتهران باز ب امید اینکه میتونم ادامه بدم اومدم باز هم باهمین معدل امسال اول متوسطه 2 علوم انسانی مجبور ب ترک تحصیل شدم چرا چون ما از چندسال پیش ک زلزله اومد روستامون رو کمی داغون کرد ی خونه اونم توی واحد پدربزرگمون درس کردیم 5 سال یا شایدم بیشتر هنوز نتونستیم بریم تو خونه بشینیم چون تخته پنجره و..... یهو صبح بلندشدیم ی تخته فرسوده با 10سال کار یک میلیون دویست شده خب هنوزم مجبور ب اجاره نشینی هستیم و باز من با هزاران هزاران امید و آرزو درسمو رها کردم میدونید چیکارکنید یکم دیگه هم ببرید ببرید بالا انشاالله در10سال آینده بتونم خانوادم رو توی خونه خودمون بدون دردسر صاب خونه ببینم ببین هیچ چیز من ازارنمیده ب جزء یک چیز اونم اینکه هربار با امید و آرزوهای بیشتر مجبور میشم ب سختی از تحصیلم دست بک‌شم بازم ممنون از شما یکم دیگه اجاره هارو که ببرید بالا ما دیگه توی روستای خودمون از شهری ها بیشتر اجاره خونه میدیم. فقط یک چیز ازتون میخوام دقیقا همون کاری که با من شد میخوام صد برابرش رو شماببینید ک چقدر درد ناکه ی جون آرزوهاش مورده ن یک بار بلکه دوبار هم یعنی دقیقا زنده زنده کبابم کردین.

  • نیما
   ۳ ۰

   اونامالیات میدن چون دولتهیچ درآمدی نداره
   بپ کلام ، نفت ندارن

 • حمید کلباسی
  ۱۰۰ ۱۰

  اگر دولت در بافتهای فرسوده ؛ آپارتمان در متراژهای مختلف بسازد ؛ باعث اشتغال خواهد شد و به دلیل عرضه بیشتر از تقاضا ، قیمت ملک به سرعت کاهش یافته و به قول شما ( مرقوم به صرفه است ) !

  • Sasy.F
   ۷۴ ۷

   واقعا ... خخخخ
   مسئولین ما فعلا فارسی حرف زدن بلد نیستن بعد خودشونو با فرهنگ اروپاییان مقایسه میکنن یا برای آمریکا خط و نشون میکشن، بی سوادا

  • حامد
   ۲۸ ۱

   آقای به اصطلاح دانا در کشورهای اروپایی همه حقوق اولیه مردم و خدمات مختلف به نحو احسن توسط دولت به مردم ارائه میشه از جمله بهداشت رایگان، تحصیل رایگان، امکانات رفاهی مناسب و .... اما ملت ایران اگه مالیات بدن که دارن می دن خدماتی به مردم ارائه نمیشه بلکه روانه کشورهای مشخص همانند یمن و فلسطین و غیره میشه جهت خرید سلاح و ساخت دانشگاه و بیمارستان و خانه میشه. حالا مردم با کدوم دلخوشی برن مالیات بدن. تازه تورم ۴۰۰ درصدی سالیانه هم پیشکش که خودش نوعی خالی کردن جیب مردم بصورت مالیات غیرمستقیمه. علی برکه اله

  • مجید
   ۳ ۰

   اها یه عده دوسه تا چهارتا خونه دارن یه عده هم ویلاهاشون تو هر شهر ایران زدن به فکر کشورهای اروپایی افتادن ویه عده زیاد هم نون شب ندارن بخورن چه بخواپ اجاره بدن بخدا قسم الان ۷ ماه گوشت به هیچ عنوان نه مرغ نه ماهی و...حتی دیگه فلافل هم ونیمرو هم در شبانه روز شده یه وعده اونم بقران دیگه نمیتونیم بخریم پام مصنوعی نه تحت پوشش نه حقوقی نه میتونم کارگری کنم دستفروشی هم سریع میان با چوب وکتک کاری میندازنت تو سطل اشغال به نظر شما انصافه اصلا روا هست ما تو این کشور زندگی کنیم باور کنید برده داری بکنید دردمون به دلمونه

 • جواد
  ۲۵۴ ۱۶

  سلام
  اطلاعات املاک را از اداره ثبت بگیرید و برای مردم هم دردسر درست نکنید.

  • M
   ۰ ۰

   دولت باز میخوادتواین گرونی جیب مردمو خالی کنه هردفعه یه بهونه ی جدید پیدا میکنه ازاین دولت خیری به مردم نمیرسه

 • صالحی
  ۱۰۴ ۱۱

  با سلام، یک خانواده پر جمعیت در دو واحد متراژ پایین زندگی می کنه، آیا مشمول این قانون میشه، به نظر می رسه، باید همه جوانب را مد نظر قرار داد تا مشکل برای زندگی مردم ایجاد نشه....

 • ایراندوست
  ۱۱۳ ۲۲

  من هیچ خانه اضافه ندارم‌اما شماراچه مجلس‌وچه‌دولت ازاین اقدام برحذر می‌دارم.این اقرام شما عواقب سنگین دربردارد.

  • ناشناس
   ۹۵ ۱۰

   داره یک دولت دیگه میاددارن بااین کارهامیخوان راه دزدی کردن دولت دیگه روبدن امانیازی به این کارها نیست که چون ما مردم بعرضه ترین های دنیاهستیم

 • ناشناس
  ۸۶ ۴۳

  دولت و مسیولین این کار باید شماره تلفن نهاد وارگانی را در رسانه ها و علی الخصوص تلوزیون اعلام نمایند واز مردم بخواهند تا املاک خالی از سکنه را معرفی کنند واز آنجا که اکثر مردم مستاجر هستند واسه کاهش قیمت مسکن و اجاره حتما حتما نسبت به معرفی املاک خالی اقدام خواهند کرد.
  اصلا من خودم به شخصه میگردم وخانه های خالی را پیدا میکنم وبا تماس مکان اون را اعلام میکنم.
  میگم خودم میگردم پیدا میکنم چون میدونم اگر مسیولی واسه این کار بزارن مطمینا این کار را نخواهد کرد.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   معلوم شد که مخبری

  • ناشناس
   ۲۳ ۴

   همین قانون اگه باعث نشد قیمت مسکن و اجاره باز چند برابر بشه من اسمم رو عوض میکنم
   این طرحهای کارشناسی نشده آخرش به نفع پولدارها به زیان ما فقر است حالا بشین تماشا کن بخاطر همین مالیات قیمت مسکن و اجاره میره بالا خوشحال نشو که بگردی خونه خالی پیدا کنی طرف ساندویچ و پیتزا میفروشه ارزش افزوده و مالیات اش را رو فاکتور خریدار میاره اینام مالیات رو قیمت اجاره و ملک میارن

 • عزیز فتحی
  ۴۴ ۲۸

  بنده کارمند دولت و فاقد مسکن شخصی (یعنی استیجاری )ولی متاسفانه از سال ۹۴ یارانه ام قطع شده و بارها اعتراض نموده ام و کسی پاسخگو نیست .خواهشمندم مسولین محترم رسیدگی و تجدید نظر فرمایند.

 • هادی
  ۲۲۲ ۱۷

  سلام ، بنزین رو گرون کردن ، و‌باعث تورم شدید شدن ، سرمایه مردم رو تو بورس رو هم به تاراج بردن ، با گرونی دلار همه رو خاکستر نشین کردید ، الان دارین مالیات بر خونه خال وضع میکنید این چه سودی برا م مستأجر داره ؟ آیا با مالیات اخذ شده وام به من میدید که من خونه دار بشم یا بفکر پر کردن خزانه همیشه خالیه یانک مرکزی هستید؟؟

  • محمد
   ۳۶ ۳۸

   این کار باعث میشه پولدارایی که چندتا خونه دارن ولی برای کمبود خونه و در نتیجه گران شدنش خونه هاشون رو اجاره بدن

  • جانا
   ۱۹ ۱۸

   احسنت

  • علیرضا
   ۵۸ ۱۱

   البته پول مالیات هم به قیمت خانه اضافه می شه. که چه شود. بابا بهتره هیچ کاری نکنید. هرکار کردید بد وبد وتر وگرانتر شد

  • ناشناس
   ۱۹ ۱

   خدایا به داد ملت مظلوم ایران برس.ایران جز ۵ کشور ثروتمند دنیاست اما وضع ما چگونه شده است.

 • هم وطن
  ۴۸ ۱۸

  باسلام اولا"من یک فرهنگی با28 سال سابقه 14سال درکرمان هنوزمستأجرم فقط یک منزل 55متری معمولی وبدون هیچ شناژیااسکلت فلزی 300کیلومتردورترازمحل کارم درروستای خبربافت دارم که هیچ سندی ندارم وروی ملک پدری ساخته ام باید چکارکنم آیامشمول مالیات می شوم؟
  درکرمان مستأجرم

  • سعید
   ۶ ۰

   قانون میگه مالیات بر خانه خالی ، اون چیزی که شما می فرمایید خانه حساب نمیشه ، در و دیوار و سقف که نداره و در نتیجه امکان سکونت در اون وجود ندارد .

  • عباس
   ۴ ۰

   سخت نگیر حالا یه حرفی زدن 😂😂😂

 • سینا
  ۲۷۷ ۱۹

  فردا حتما میگین دارین تو ایران نفس میکشید باید یه پولی بدین . با این همه نعمت .عرضه ندارین یه کشور اداره کنید فقط فکر جنگ و قلدری هستید

  • یوسف
   ۴۶ ۱۳

   کاش قدرت داشتیم تا پخ میکنند به دامن روسها پناه میبریم وتاساکت میشوند موشک ودندان تیز شده نشون میدهیم. درصورتی که هم سپاه وهم رهبری تاکیدکردند که جنگی درکار نخواهد بود پس چرا هی تصویر موشک به جهان نشون میدید. اونا هم فردامیگن حتی ایرانی چاقوی میوه خوری هم نداشته باشه

  • علی عبادی
   ۰ ۰

   باسلام این اقدام درظاهر امر ابتدا به افزایش عرضه مسکن منجر خواهدشدورکود وکاهش قیمت که تولیدکنندگان حقیقی و حقوقی از بازار تولید خارج و کمبود سالانه 1میلیون خانه با ادامه این روندبیشتر و ساخت و ساز متوقف میگردد
   درنتیجه چندسال بعد کمبود واقعی مسکن باعدم تولید انباشته و منجربه جهش قیمت میشه آخه یکی نیست به اینا بگه شماقیمت 1کیلو مرغ و تخم مرغ رو نمیتونین کنترل کنین چه به طرحهای کارشناسی نشده نماینده به اصطلاح انقلابی با 2000رای 1ساله رفته مجلس هرچی بنظرخودشون درسته بدون واکاوی سریع قانون میکنن عقل کلا...

  • ۹۱۲
   ۱۲۸ ۱۱

   ننگ برشما باد
   از همه چیز مردم باید دزدی کنید

  • دلمرده
   ۷۱ ۳

   خجالت بکشید افسرده مون کردید بچه هامون سر و سامون نگرفتند از دست این گرونیا هر روز یه نقشه ی جدید میکشید

  • ناشناس
   ۸ ۲

   احسنت درود بر تو برادر

  • ناشناس
   ۲ ۲

   خخخ

 • جعفری
  ۴۸ ۱۳

  یارانه که تنها منبع درآمد من هست. وشاید. خیلی ها مثل من هستن چرا امسدود. می کنن. به هرد لیل.. چه دادگاه وچه بانک‌ها. ای کاش رئیس قوه قضایی این مطلب رو بصورت دستورابلاغ می کردن. لطفا.. حداقل ازگرسنگی نمیریم. حداقل زنده باشیم.! جناب رئیس عزیزخواهشنا به این موضوع. نگاه دلسوزانه مثل امورات دیگه نگاه بفرمایید. من الان 3 سال یارانه ندارم وحسابم مسدود. به فاطمه زهراقسم تنهادرامدمن. وخانواده 3 نفریم همینه که مسدود. هیچ کس جواب به من نمیده.

 • ناشناس
  ۱۲۲ ۸

  اینها خوابهای زیادی برای این مردم بیچاره دیدند

 • احمد
  ۱۴۴ ۷

  خدایا اگه زورت به مسولین کشور ایران نمیرسه ما مردم مظلوم رو یکجا بکش راحتمون کن بازم کسری بودجه آوردن پولها رو دادن بچه هاشون دزدیدنشون میخوان دست تو جیب مردم بکنن

 • حسبن
  ۱۰۳ ۶

  سلام آقای وزیر خوبه. برخی از وزرا و مدیران که در خارج از کشور پول این ملت را بردند سرمایه گزاری به نفع بیگانه ها کردند آیا آنها هم شامل این اخذ مالیاتی خواهند شد یا اینکه آنها همیشه شامل عفو مالیاتی به خاطر خوش خدمتیشان به غرب خواهند بود . آقای وزیر قافله از هشت سال پیش باختید با این کارها نمی توانید اختلاس های کلانی که شده را پر کنید .

 • هیچکس
  ۴۷ ۱۶

  اونهایی بترسند که ملک املاکشان سربه فلک کشیده انسان دولت اگه اینکاررابکنه و راه دررو نزاده بنفع مردم فقیر و مستاجر هاست بخدا من میخوام چادر بزنم بی که اجاره گران شده

 • ناشناس
  ۴۲ ۱۱

  مامستاجرا فقط ضرر میکنیم وگرنه صاحب خونه ها وبنگاه املاک دستشون تو یکاسس داخل بنگاه املاک از یه قولنامه های برای مستاجر استفاده میکنند که مهر قضای ندارد ووارد سیستم نمی کنن یعنی از ۱۰۰ قولنامه که مینویسن شاید ۱۰تا داخل قولنامه های اصلی مینویسن که آرم قوه قضایه داره برا فرار از مالیاتوالان صاحب خونه های داخل خانه های چند واحدی نشستن با واحد های خالی چون اونقد دارن که نیاز ندارن ولی ما مستاجرا بدبخت سوراخ موش اجاره کردیم با کرایه نجومی

 • شهرام
  ۴۰ ۳

  نوش جونتون ولی مواظب باشین یه دوتابعیتی نبرتشون

 • مهدی
  ۶۱ ۷

  این هم یک طرح اشتباه مانند بقیه طرح های اشتباه!!!

 • ممد
  ۴۹ ۵

  به این خدای بزرگ از زندگی در ایران خسته شدم این چه زندگی است گرونیو مستجرو نمیدونم چیو چی اخه ایران به این ثروتمندش و قدرتی که داره ملتش باید سنگ بخورند من کردم از ازربایجان غربی شهرهای کردها یک کارخانه ندارند همه باید سنگ بخورند ما ایرانی هستیم لطفا مجلسیها به فکر ملت گرسنه باشید کاش شماهاجای ما زندگی میکردید میدونستید نفس کشیدن در ایران چیه ارزوی موردن داریم خداشاهده

 • هادی میرزائ
  ۱۷ ۳۸

  درود برشما بسیار عالی
  چه معنی داره که سرمایه داران ملک را احتکار کنن .
  ایران هم مثل کشورهای پیشرفته باید مالیات بر کسانی که چندتا خانه دارند هم بگذارد. درستش همینه
  بنده کارمند هستم و در سال ۱۰ میلیون مالیات از حقوقم کم میشه ولی سرمایه داران که همه ی سرمایه انها در ملک هست در سال هیچ مالیاتی نمیدن و راحت هر سال روی کرایها میگذارند و یا روی قیمت خانهایشان .

  • Jefosun
   ۱۳ ۲

   این راه چاره نیست ، ، این نهایت بی عرضگی است
   این بیابان خدا را بدید زیر تیغ خانه سازی آنقدر بسازید که مستاجری نماند ، ، ، شما سر قله قاف هم بسازید مستاجری انتظار ورود به آنجاست . .
   پس بسازید اگه عرضه دارید
   مالکین را تهدید نکنید ، هر قانون تهدید آمیز با شکست مواجه شده . . .

 • ناشناس
  ۵۳ ۲

  ملت رو علاف نکنید خوداظهاری کنن...خودتون به همه فایلا دسترسی دارید...با یه دکمه فی ال..... طرف میاد بالا...

 • ناشناس
  ۳۸ ۸

  سلام برای خودتان میبریدومیدوزیدآیاکسی که دوزن داشته باشدنمیتواند دریک شهر دوخانه داشته باشد

  • ناشناس
   ۴۴ ۱۳

   تویی که دو زن و دو خانه داری محتاج 45 تومن یارانه ای؟ خاک بر سرت

  • ناشناس
   ۲۳ ۳

   توغصه نخور مگه خونه خالیه که حرص میخوری 😂

 • جاسب قلیزاده
  ۲۸ ۲

  سلام حالا ما ڪه خانه اے نداریم و مستاجریم چرا باید ثبت ڪنیم، نڪنه خدایی نڪرده این دولت غیرتی شده و بعد ۴۰ سال استیجارے خانه اے بهمون بده ڪه اینڪار ازشون بعیده

 • ناشناس
  ۴۸ ۵

  دیگه آروم آروم دارین کمونیست میشینا ولی دروغ میگید نمیشین

 • ایا دولت خادم ملتش هست یا مردم خادم دولت هستن این چه قانونیه دولتی که نمیتونه چلو قیمت تخم مرغ بگیره جلو قیمت مسکن میگیره محاله
  ۶۴ ۱

  ایا دولت خادم ملتش هست یا مردم خادم دولت هستن این چه قانونیه دولتی که نمیتونه چلو قیمت تخم مرغ بگیره جلو قیمت مسکن میگیره محاله

 • ناشناس
  ۳۵ ۲

  بازم صف ثبت نام و شلوغی کافی نتها و غیره بدای هیچ

 • ناشناس
  ۴۳ ۳

  آقا ول کنید این مردم رو همش هشدار وزارت بهداشت از کرونا هواشناسی از طوفان سیل راهنمایی و رانندگی از جریمه وتصادف مجلس از قانون های من درآوردی روحانیت از خشم خدای ارحم راحمین وجنهم یکم واقع بین باشید به دنیا نیومدیم زندگی در شرایط سخت رو یاد بگیریم به قول قرآن که وحی الهی است اومدیم برای ارتباط باهمه وشناخت همه اقوام

 • ناشناس
  ۳۰ ۳

  من معلول مددجو که ۹ ساله مسکن مهر فولادشهر ی واحد خریدم و الان ۸۰ میلیون برا پکبج و کابینت و کمد و کولر و رنگ آمیزی و شیرالات و غیره لازم دارم چه خاکی تو سرم کنم که بهزیستی ایران توجهی نداره حتی ریال کمک نمیکنه شما قصد دارید به جا کمک به معلول پول بگیرید ببرید برا لبنان و سوریه و ....مسکن بسازید و بندازیدشون به جان هک

 • ناشناس
  ۳۴ ۱

  منظورتون چیه چرا بعضی وقتا زمین واسمون رو وادار میکنید .درثانی یارانه رو که گذاشتی گفتی همه ایرانیها .تمام اجناس رو هم من یک حسابی بدم .قبل یارانه برنج هندی کیسه ی ۶۵۰۰تومن بودوالاند۳۰۰هزارتومن.اقایان مهندس چندریال به یارانه اضافه شده .فقط از هزار قلم یک قلمه .حالا چی میگید پس طی ۴۰سال پول نفت زمین اسمان ایران سرمایه ست چیکار کردین کدوم کشورا هستن امروز هم اینور انور میکنید که ۴۵تومن سرو ته کنید بس کنید کم این ملت رو ازار بدید.بسه دیگه.یکی میدن به ملت دوتا میگیرن .شما نصفه دادید خیمه این ملت رو سرش خراب کردین .هزاران هزار گرفتین دست بردار نیستین.ای کاش کمی به تاریخ اشنا بودیم

 • محمود جم
  ۲۵ ۳

  هرچیزی رادولت دست گذاشته مدتی بعد اون پیدانمیشه یاقیمتش چندبرابرمیشه شمامثلا میخاین بازارمسکن باثبات باشه .پس بعدا ببینید چه میشود.اول ازخودتان شروع کنید

 • ناشناس
  ۳۳ ۲

  چی دادین به مردن همون یارانه چهل تومانی را هم زورتان میاد بدین دارین بهانه در میارین که ندهید ندهید در عوض ده برابر نگیرین مردم به حال خود واگذارین لطفا رگذارین به در خودشان باشن از بی کاری مدام در حال نقشه گشی هستین که همه را بیچاره کردین ول کنید تو را خدا

 • مهدی
  ۱۵ ۵

  خب خیلی جالب شد یه سال اجاره نمیدن سال دوم اجاره و مالیات سال اولم از مستاجر میگیرن دولت مخترم هم سنگ پرت کنه سنگدونش جا باز کنه

 • عبدالله
  ۲۷ ۲

  اگر هدف مالیات نیست چرا میگیرید،؟،کسری بودجه رو از این راه جبران میکنید

 • علی
  ۱۹ ۵

  باسلام،حالا آنهایی که دو یا سه زن دارن میخوان چکار کنند یه زنش باید یه شهر دیگه بذاره به اینجاش فکر کردید😆

  • ناشناس
   ۱۶ ۹

   با 3 تا زن یارانه ام میخوای گدا؟

 • ناشناس
  ۲۹ ۲

  شماها که کار بلد نیستین لاعقل ار کشورای دیگه یه جیزی یاد بگیرید اونا چیکار کردن شماها هم همون کنید مثل اورپا مردمشون فقط تنها مشکلشون کارکردن هس چون دولتهاشون فکر بقیه کارها هستن .بعدم الگو برداری چیزه خوبی .
  حالا بوجه 1400کمه این کارو کنید خدا بداد ما ملت برسه مارو ازشر شماها نجات بده

 • براتی
  ۳۱ ۴

  شمارو به مقدسات قسم کم بامردم کلنجار برین دیگه خسته شده ایم بخدا

 • جمال
  ۲۱ ۳

  خونه خالی بگیرن مالیات ...ایا زندگی من بهتر میشه ایا من که مستجر هستم یا ....
  .

 • علی اکبرده بزرگی
  ۱۰ ۰

  من که خانه ندارم تنهام هرچندماه خونه یکی هستم بایدچکارکنم بیکارم هستم

 • سعید
  ۴۰ ۲

  احتمالا پول واسه اختلاس کم اوردن مردم مالیات بدید پول جمع بشه که ارزش اختلاس کردن رو داشته باشه مسئولین بتونن اختلاس کنن

 • علیرضا
  ۸ ۳

  من مستاجرهستم اصلاهم خانه ندارم برج ۷۰۰هم کرایه میدم

  • ناشناس
   ۰ ۰

   تو بوغت رابزن خاک برسرماملت که
   هنوزفکر میکنیم سران مملکت دلشان
   برای ماسوخته تااین مردم به فلاکت نیفتند وکاسه گدایی دست نگیرند اینا
   دست بردارنیستند

 • کورش
  ۹ ۱

  ۲ قرون میدین

 • مهدی از تهران
  ۲۵ ۳

  باین کارهاتون فکر نکنم توفکر ما مستاجرها باشید؟یا دلتون برای ما بسوزه ..آخرش هم دودش میره تو چشم ما بدبخت بیچارها..صاحب خونه ها اجارهارو بیشتر بیشتر میکنن..حالا ببینید تماشا کنید

 • مجید
  ۱۶ ۵

  مطمعن باشید که مالکان جهت جبران مالیات پرداختی اجاره بها را از این که هست بالاتر میبرند من خودم مستاجر هستم قرارداد جدید امسال شصت درصد اضافه کرد گفت نمی‌خوای خالی کن آقای مسعول فکری برای مبلغ اجاره بکنید اجازه ندین مالک هر کار دلش خواست بکند

 • ناشناس
  ۲۸ ۲

  اداره مملکت درحال حاضر با این دولت شبیه کارتون رابین‌هود با اون داروغه معروفش شده توانایی تولید ثروت و کار ندارن دست میکنن تو جیب مردم ودروغ میگن

 • محمدشریف
  ۱۳ ۰

  کسانیکه نه خونه دارن ونهوتوان اجاره داخل کپره ها زندگی میکنن اونا چی چکارکنن حتما یه چیزی ثبت کنن تا یارانه شون قطع نشه اره

 • ناشناس
  ۲۳ ۰

  اگه بخدا ایمان دارید دست از سر مردم بیچاره بردارید مردم به گدایی افتاده

 • شیرزاد
  ۲۱ ۰

  این اقای خیلی عجله دارد ودستور ضررب وعجل داده چرا برای سهام عدالت این دستورات جنابعالی کار نمیکند فقط مردم بیچاره را گیر اوردین دنبال مرغ ۷۰ هزار وروغن نباتی بله روغن نباتی هم چنین دستوری مرقوم بفرمایید جناب استاد ‌خیلی یا عجله امدین اگر تمام. کارها چنین پیش وقانون سختی در بر باشد واگر اول دزدیها ودیگری حربه .یارانه راست میفرمایید ۴۵ هزار خیلی پوله کلات دیارانه ۸۵ میلیون راقطع منید تا مردم دیگه زیر منت نمانند

 • علی
  ۲۶ ۲

  اینم دردسر بعدی.دوباره برامون کیسه دوختند

 • عدالت و برقرار کنید
  ۳۱ ۴

  فقط برای مردم درد سر درست میکنید کار دیگه ای بلد نیستید مثل سجام یه مشت پیرمرد وپیرزن را آواره دفاتر خدماتی میکنید خجالت بکشید تا کی دست تو جیب ملت میکنید مردم تو نون شبشون موندن برید قیمت مرغو درست کنید مردم به گلوشون رسیده دیگه طاقت شون تمام شده بسته دیگه آبروی ایران عزیزمون پیش خارجی ها رفت واقعا شرم آوره

 • علی
  ۰ ۰

  باسلام ماکه دراین جز خداوند نه خونه داریم ونه ماشین ونه سرمایه وبیمه خداوند خودش به دادمامستمندان برسد.
  کسانی رامیشناسم ۲۵واحدمنزل دارندبیمه هستن شغل دارن ماشین میلیاردی سوارن یارانه ومعیشتی هم میگیرن سهام عدالت دارن ...

 • Meysam
  ۰ ۰

  این طرح خیلی خوبه از چند جهت
  ۱ : سرمایه از خواباندن در ملک و راکت ماندن سرمایه خارج میشه و به سمت بانک یا کسب و کار میره
  ۲ : قیمت ملک از حالت غیر واقعی خارج و به درآمد مردم نزدیکتر میشه به عبارتی باعث کاهش قیمت ملک میشه
  ۳ : باعث کاهش قیمت اجاره ملک میشه
  ۴ : ملک که یک نیازه جامعه است رو از بازار پول سازی تورمی خارج و به سمت ملک سازی اصولی بر حسب نیاز بازار هدایت می‌کنه
  اما اما اما
  اگر کنترل و نظارتی بر این برنامه باشه که واقعی اجرا بشه چون
  خیلی از ملاکها با ثبت ملک از بابت اجاره سوری به نام یک شخص حقیقی با کد ملی ، میتونن به راحتی ملک خالی رو به ملک مورد اجاره تغییر بدن ، بدون اینکه کسی داخل ملک سکونت کنه و کل داستان تمام

 • برج سازم
  ۳ ۳

  اگه کسی وارده توضیح بده من یه زمین اضافه و یه ساختمون خیلی کوچیک اضافه دارم ایا اگه به اسم همسرم بزنم بازهم ازمن مالیات گرفته میشه ۲اصن زمین مالیات داره؟

 • رضا
  ۴ ۲

  خانه ای که مالک داشته و به خارج رفته و خونه رو دست کسی داده باشد تکلیفچیست

 • ناشناس
  ۲۰ ۲

  خدا لعنتشون کنه بدبختمون کردن

 • .
  ۱۲ ۱

  راس میگین دس دلالهای زمین وزمین خواران ازبازارمسکن قط کنین.قیمت زمین روپائین بیارین.به هرحوونی یه تیکه زمین بدین یا اینکه زمین روارزون کنین برن براخودشون بسازن.فکرمیکنین اگه مالیات ازخونه های خالی گرفتین نفعی برای مردم داره؟آخرکاریاپولارو بالامیکشن .یاهم معلوم نیس چیکارش میکنن.

 • سامان
  ۵ ۷

  در متن خبر نوشته اید که هیچ مالکی نمیتواند در دو واحد مسکونی ساکن باشد، خب تکلیف افرادی که دوتا همسر دارند و هرکدام مستقل زندگی میکنن چیست؟ در واقع هر خانم در یک منزل سکونت داره

  • ناشناس
   ۷ ۱۶

   چند تا زن داری شیطون؟ خب یکیش رو بده به من مشکلت حل میشه خخخخخخخخخ

 • جاناتان
  ۱۰ ۱

  چرامردم را مسخره کردی تواین کرونا مردم را می کشیددرصف های ثبت نام.خودتان خانه به خانه بریددرخانه ها ثبت کنید

 • اکبر
  ۱۰ ۱

  سلام.الان بااین کرایه ها..که توان پرداخت بابدبختی شده..هیچ کاری ندارد..املاک وبنگاه داران..پول بده..برایت همه کارمی کنند..مثلا..برای گرفتن.پلاک تهران...بهتراست..مواظب رفتار..بنگاه داران باشید..شما..پول بیشتربده..فقط.100هزارتومان..همه کاراملاک داران خلاف می کنند..تذکر..وجریمه برای بنگاه داران..امیدوارم..منظورم رامتوجه شده اید..

 • ناشناس
  ۲۷ ۰

  خاک تو سرمون تو یه کشوری دنیا اومدیم که بخاطر ۴۵ یارانه هر غلطی میخوان سرت میارن خاک خاک خاک

 • ناشناس
  ۱۱ ۲

  از بی پولی چه فیلمهای سر مردم در نمیارید ای بی پولی خوشه

 • ناشناس
  ۷ ۰

  نه برجی پنج ملیوت میدن دیگه از گشنگی میمیریم همون واسه خودتون نه ملک دارم هیچی ندارم اونم ببر خونتون وزیر مسکن

 • امین
  ۲۱ ۱

  خب به سلامتی دولت یه راه جدید دیگه هم کشف کرد که مردم رو بزاره تو صف و کلی هم پول به جیب بزنه .
  متاسفانه دولت توی این 8 سال نتونست به اصلی ترین هدفش که انقراض ملت بود نزدیک بشه ولی تا آخرین قطره ی خونش تلاش میکنه تا جایی که ممکنه ملت رو به هلاکت برسونه با این تدابیر هوشمندانه اش.
  واسه ما که خونه مون ارث پدریه و بین ورثه هم تقسیم نشده و سند هم نداره و غیره و غیره و غیره چند میلیارد به دولت گرامی باید تقدیم کنیم؟

 • شمیم گل نرگس
  ۰ ۰

  سلام
  اگر هدف از این قانون ردیف تامین منابع برای سازمان امور مالیاتی نیست،
  پس تبصره این ماده باید می‌آمد،، وجوه اخذ شده از این منابع به مستأجران ضعیف و وبی خانمان ها و کارتن خوابها تعلق می گیرد .(هیچ گربه ای محظ رضای خدا موش نمی گیرد) مگر راهنمایی و رانندگی اعلام نکرد جرائم راهنمایی و رانندگی باز دارند نیست و افزایش جرائم جلوی تخلفات گرفته میشود فرهنگ رانندگی بهبود می یابد.وهزینه اخذ شده در راستای کیفیت خودروها وترمیم معابر و جاده ها و در نهایت خسارت به خودروهای آسیب دیده که در جادها در چاله ها می افتند وخسارت می‌بینند پرداخت می گردد چی شد؟امروز میگن این حرفها را از کجات در آوردی !!!امروزه جرائم شده ردیف درآمد بودجه

 • حسین
  ۱۵ ۱

  فقط تو کار دخالت تو کار مردم هستن در حالی که اموال خودشون مهم نیست

 • ناشناس
  ۱۹ ۰

  یه جوری میگی یارانه قطع میشه در نهایت بگو پول واجبی تان قطع خواهد شد.

 • ناشناس
  ۲۱ ۰

  اصلا. یارانه چه ربطی به خانه دارد یارانه حق همه مردم هست سوبسید آب وبرق وگاز است مفت که مردم ندادین درعوض آب وبرق وگازو گرون کردین هزاران نفراز ساخت مسکن نون می خورن نون اونها راآجرکنید مثل قضیه دلار کنید که به زور مامور میخواستین بیارین پایین شما اگه هیچ کار نکنین بهترجواب میده

 • عمو روح اله رضازاده رودکلی عمو
  ۷ ۱

  با عرض سلام
  بنده بجز دو ختط تلفن همراه و ایران سیل چیزی ندارم که اطلاعات خود را ثبت بکنم

 • و.پ
  ۴ ۱

  یارانه ها رو می دن

 • awa
  ۱۷ ۱

  سلام اطلاعات مسکن تمام مردم شهرداری و اداره ثبت داره این چه کاری هست که تهدید قطع یارانه میکنید ....دنبال چی هستید

 • علی
  ۱۰ ۲

  باز بی پول شدین به جون مردوم افتادین بس نیست دیگه آنقدر گرونی آنقدر بیکاری اگه کشورهای خارجی این کارو میکنن برای اونای که خونه ندارن یا ماشین ندارن پولها رو میدن و تو قسط باید برگردون ولی شما یک وام میخوان بدین به هزار نفر باید رو بندازیم بعدشم دویا سه برابر میگیرین من 15 سال مستاجرم خسته شدم واقعا بسه دیگه یک کاری برای مردوم بکنید همش بفکر خودتون هستین

 • ناشناس
  ۳۵ ۱

  با این کارهای مسخرتون مگه مردم نوکر شما هستن که هر روز یک سامانه درست میکنید و مردم را به آمدن به آن سامانه مجبور میکنید.مردم این بار تو دهنتون میزنن.

 • ناشناس
  ۲۳ ۲

  اونایکه باغ دارند کارخونه دارند واونائیکه اختلاس میکنن واز بیت الحال میخورند اوناییکه سپرده دارند اوناییکه چندین مغازه دارند فعلا تو تیغ سما قرار نگرفتند به نظر من این دزدی حاکمیتی هست

 • علی شهری
  ۲۹ ۱

  شما خوب بلدین جیب ملت را خالی کنید واکسن ومایحتاج مردم گرونی بازار را ول کردین فکر گرفتن مالیات بیشتر از مردم وجریمه ۹شب به بعد دولت کی سیر میشه

 • ناشناس
  ۱۷ ۲

  بامامیگن یا به خودتون این حرفاهارو میگین
  چندهزارملک دارین الان همشون خالین
  جمع کنین حرفاتونو بدبخت کردین مارو

 • مه
  ۲۶ ۲

  هر روز برای دست کردن تو جیب مردم یک برنامه درست می کنند .یک با ر جریمه برای کرونا یک بار برای ماشبن داشتن خوب بگویید بریم تو کوهها زندکی کنیم .

 • چاوش
  ۵ ۱

  آیا اشتباه متوجه شدم، یعنی صاحب ملک که داره در اپارتمانش زندگی می کنه باید سالی شش ماه به دولت اجاره بها بده! این روند مالیات گیری حرام است. تاوان سنگینی خواهد داشت

 • تقی
  ۱۱ ۲

  وظایف اخذ مالیات به عهده ادارات دارایی است معاون مسکن چکاره هست تصمیم بر قطع یارانه واخد جرائم و سایر موارد را اعلام میکند

 • هیچکس
  ۸ ۳

  چرا حالیتون نیست، ظریف بارها به آمریکا ئیهاگفت ایرانی را هیچوقت تهدید نکنید کار دستتون میده

 • ناشناس
  ۲ ۰

  مقرون به صرفه درست هست .مرقوم مودبانه بنویس هست.

 • هادی
  ۹ ۴

  توی پایین شهر ماهیانه ۱میلیون اجاره و یارانه ماهیانه ۲۲۵هزار تومان کجاشو پر میکنه. بجا این مزخرفات یکاری کنین مردم توی رفاه باشن مالیات رو چه به مردم زیر خط فقر . طرف که ماهیانه بالای ۱۰ میلیون درآمد داره اصلا به مالیات فکر نمیکنه

 • ناشناس
  ۵ ۳

  با سلام
  با این کار دیگه کسی خانه دو طبقه ویا بیشتر در اکثر شهرستان ها نخواهد ساخت و کارگران بیشتری کار خود را از دست میدن

 • هادی
  ۴ ۱

  توی پایین شهر ماهیانه ۱میلیون اجاره و یارانه ماهیانه ۲۲۵هزار تومان کجاشو پر میکنه. بجا این مزخرفات یکاری کنین مردم توی رفاه باشن مالیات رو چه به مردم زیر خط فقر . طرف که ماهیانه بالای ۱۰ میلیون درآمد داره اصلا به مالیات فکر نمیکنه

 • ناشناس
  ۲ ۱

  حالا کسی که فرزند طلاق است ومادرش ازدواج مجدد کرده وبچش ۳۰سالشه واز همون بچگی درسن ۳یا۴سالگی در خانه پدرخاندش زندگی میکنه اون شخص که خودش سرپرست خودشه وپیش پدرخاندش زندگی میکنه اون باید چکار کنه جان مادرتون هرکس اطلاعاتی در این زمینه داره بم اطلاع بده ممنون میشم

 • ناشناس
  ۱۵ ۳

  خاک برسرتون‌ با قانون های مذخرفتون.دنبال ساخت مسکن باشید نه خونه های خالی.

 • بی نام
  ۱۶ ۱

  شما ک گفتین ایران مثل امریکا و اروپا مالیات نمیگیره ازادی بیان و آزادی تفکر داریم پس چرا دارین مالیات وضع میکنید هرچند صد برابر امریکا دارین از ملت مالیات میگیرین فقط صفت خوب برا شما گرگ وال استریت امریکا و اروپاست دیگ هه

 • ناشناس
  ۹ ۰

  بخاطر آمار خانه همه مردم را به دردسر ندازید،،،،ما خونه نداریم لطفآمارا اسیر پست بانک ها نکنید،،اگه میشه خودتان آمارشان را بگیرید،،،بخدا برایمان سختهعلکی برویم پول پرداخت بکنیم،،،آخه ما که اوضای مالی توی نداریم چرا هزینه بکنیم

 • بازنشستگان تامین اجتماعی
  ۲ ۷

  با سلام اینکار اگر انجام شود و شامل همه مردم شود و پارتی بازی برای بعضیها نشود طرح خوبی است شاید قیمت نجومی مسکن را بشکند ازماکه گذشت شاید جوانان ما صاحب مسکن شدن

 • علی
  ۱۲ ۰

  سلام فقط خدا به داد این مردم برسه

 • ناشناس
  ۱۳ ۱

  اینم یه کار پوچ دیگه مثل سهام عدالت و هزاران کار دیگه که برا مردم کردن بنظرم فقط برا جمع کردن پول برا جیبی که قرار نیست هیچوقت پر بشوند

 • ناشناس
  ۱۱ ۲

  متأسفانه فقط به فکر خالی جیب مردوم هسید اینهمه منابع. گاز.معدن.نفت.غیره......نمی دانم چرا فقط می خواهید به مردوم اذیت کنید

 • اکبررحیمی
  ۳ ۳

  سلام منی که یه زمین نیمه ساخته دارم و پول ندارم تموم کنم برم توش بشینم باید چه چیزی در سامانه ثبت کنم درحال حاضر در باغ یکی از دوستان ساکنم اونم چه جایی که اگه ببینید حالتان به هم میخوره یه فرزند معلول هم دارم که بهزیستی یه کمک کوچک نمیکنه که من خرج خونم کنم تا برم تو خونم بشینم حالا به کی باید مالیات بدم......

  • ناشناس
   ۲ ۳

   باباول کنید این حرفارو شما چقد بدبختین ک دارین سرهمو دردمیارین

 • آشنا
  ۱۳ ۱

  متاسفم برای مردم، این قانونا فقط برای قشر ضعیف جامعه اجرا میشه. کاری ندارن که خانه شما خالیه یا خودت توش میشینی. چون اراده دولت و مجلس برای تامین کسری بودجه است. پول ملت و دارایی ملت می خوان. هم قانونشون و هم در آمدشون غیر قانونی و غیر شرعیه. خلاف قانون اساسیه. تجاوز به حقوق و دارایی ملته. لیاقتشونو نشان بدن و برای قشر ضعیف در جای مناسب خانه بسازند یا اجاره بدهند، این وظیفه دولت است نه غارت کردن ملت. البته از اقتصاد کمونیستی دولت که همه چیز برای خودش می خواد بیشتر توقع نداشته باشید.

 • ناشناس
  ۸ ۳

  شما اگر منظورتان از این کار این است که صاحبان خانه های خالی خونه های خود را اجاره دهند خوب الان هم اونا دارند اجاره میدن ولی قیمت اجاره ها انقدر بالاست که مردم توان اجاره کردن ندارند این کار فقط پرکردن جیب دولته وهیچ سودی به حال مردم نداره . صاحب خانه خالی میاد ملک خود را ثبت میکنه ومیگه اجاره اش اینقدر . ایا کسی میتونه اجاره کنه وبه دولت هم میگه من دارم اجاره میدم ولی کسی توان اجاره خونه منو نداره . وحرفش هم حقه .

 • به تو چه
  ۳ ۲

  هر کاری دلتون میخواد بکنید

 • محمود
  ۱ ۵

  یه سؤال:
  اون مالکانی که 2 یا تعداد بیشتر همسر دارند ، و در چند منزل سکونت دارن باید چکار کنن؟

  • ناشناس
   ۱۰ ۲

   چطوری چند زنه؟ تو که پول چند تا زن گرفتن رو داره گدای 45 تومن یارانه ام هستی بدبخت؟

 • سمیرا
  ۱۳ ۰

  وای وای وای همچین میگین یارانه قطع میشه انگار چقدر پول به مردم میدن از هفت خان رستمم باید رد شن خواهشا شما هیچی ندین نگه دارید واسه خودتون فقط ارزون کنید یه یارانه میدین همه چی رو کردین ده برابر حالا هم واسه خونه ی خالی مالیات میزارید کاخهایی که با پول مردم ساختین رو سرتون خراب شه خدا جوابتونو بده

 • فرزانه رودینی زاده
  ۵ ۱

  س من یه مستاجرم درآمدی ندارم حتی خانه ای از خودم ندارم

 • ناشناس
  ۷ ۲

  منظور مالیات گرفتن است نه خانه دار کردن مردم

 • ایرانی
  ۱۶ ۲

  در کشورهای عربی که مردم آن یارانه دریافت میکنن آن هم نه نفری ۴۵۵۰۰ تومان بلکه هرنفری به پول ایران میلیون ها تومان وهم خانه دارن وهم ماشین های آخرین سیستم وهم زندگی های خوب فقط آنها مسئولین دزد ندارن

 • ناشناس
  ۱۰ ۲

  سلام دوباره دنبال چه برنامه ای هستید اول از همین اقای محمودی شروع کنید چندتا واحد داره همه راههارا رفتید مانده این راه که مردم بکشونید خیابان اول از خود شروع کنید خونه خالی خودتان به قیمت بالا فروختید تبدبل به دلار چهارو دویستی کردید حالا از ایجاد رقیب جلوگیری مبکنید تااینکه همه را از دور خارج کنید ننگتان باد

 • ناشناس
  ۸ ۲

  این قوانین همیشه به ضرر مردم بوده چون بازقیمت اجاره بیشترمیشه
  ضمناخونه های خالی را باز خودمسولین دارن

 • ناشناس
  ۴ ۲

  باتوجه ب اینکه اغلب صاحبان املاک وواحدهای مسکونی مبادرت ب خرید واحدهای بدون ثبت وسندجهت سرمایه گذاری میکنن وبصورت قولنامه ای این واحدها اقدام میشود لذا پیگیری واحدهای خالی از طریق سازمان ثبت اثرگذارنیست.

 • افشار
  ۱۰ ۲

  دوباره چه خوابی ما بدبخت بیچاره ها دیدین ثبت نام در کد یکتا دیگه چه صیغه ایه

 • علی
  ۱۲ ۱

  ملت حقمونه که این ظلم ها رو میبینیم چون متحد نیستیم

 • ناشناس
  ۵ ۱

  داریدمانند خانهای قدیمی به مردم مالیلات میبندید که عاقبت خوبی ندارد . خانهای قدیم هم میگفنند مابرای مستضعفان مالیات میگیریم

 • ناشناس
  ۶ ۱

  خرید ملک برای فراراز تورم بوده نه سرمایه اندوزی .

 • ناشناس
  ۱۲ ۲

  سلام...اول خانه هایی که سند ندارند مشخص شود بهتر است..خودم کسی را میشناسم که خانه اش ..زمینش باغش هیچ کدام سند ندارند ..مستاجر هم دارد..خودش سرایدار است و با هزار پارتی بازی اسمش را جزء بهزیستی کرده و ماهی ۲۰۰ تومن به ۴ نفر از اعضای خانواده اش میدهند و نفری ۱۲۰ تومن هم یارانه کرونایی گرفته اند..آخر این انصاف است؟ما که مستاجریم و تنها داراییمان یک پراید مدل۸۶ است به ما یارانه کرونا تعلق نگرفت ولی به ایشان که چندین ملک و املاک دارند تعلق بگیرد؟اول سند خانه ها را مشخص کنید بعد معلوم میشود چه کسی خانه دارد چه کسی ندارد

 • ماهی
  ۵ ۳

  یه سوال هست اینکه ما خونه مهر مسکن خریداری کردیم و هنوز برگ اجاره عرصه بعد از یه سال به نام ما ثبت نشده و اینکه بنام من هست و شوهرم که سرپرست خانوار هستن در واقع ملک بنام ایشون نیست ما بایستی چطوری ثبت کنیم تو این واحد مهر مسکن ساکن هستیم و در صورتی که هنوز برگ اجاره عرصه برامون کارهای اداریش انجام نشده هر بار میریم میگن یه ماه دیگه بیاین اینجا

 • ناشناس
  ۶ ۱

  اصلا دولت خجالت نمیکشد کسی که دوتا مسکونی داردمالیات میخواهی اول،ازخودتان مالیات روبدی پولهای گزافی رومیگیری امدی بمردم،زور بگی،بخدا چنان،مشت بردهان این دولت خواهیم زد که،یواش،یواش پایشان ازگلیمش دراز میکنه خجالت،هم،کارخوبیست مایارانه رونمیخواهیم بشماها صدق میدیم ازبیت المال کم،دزدی کردی،نمیتونی برداری نبست که برداری الان این بهانه کنی قطع کنی ازبینی میریزی

 • مراد
  ۱۰ ۱

  برید از سازمان ثبت اسناد بگیرید مردم گرفتار نکنید
  شورشو در اوردید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بنده ۱۵ساله سرپرست خانواده ام با سه فرزند مستاجرم ولی چون چند سال پیش خونه برادرم که به اسم من خریده بود فروخت کد رهگیریش توی سامانه هست نه معیشتی میگیرم نه وام کرونا نه مسکن فرهنگیان تونستم ثبت نام کنم

 • حسن کریمی
  ۳ ۱

  بهتربود می گفتی هر کس خانه اش رو اجاره بده از مالیات معاف یارانه اش دو برابر میشه شما از صاحب خونه میگیری آنها هم از مستاجر میگیرند

 • محمد برجی
  ۰ ۲

  ابنقدر سعادت ابا فرشته نیاورا وووووووووووکک۱۰ ۲۰ خونه ۳۰۰ متری دارن حتما خونه های ۵۰ متری دنبالش هستیدامثال تبری ودوستاش خونه های سران هرکدم ۵۰ تا خونه دارن امریکا انگلیس المان کانادا دنبال چی میگردن دنبال نخود تواش میگردن همه چیز اماده مالیا ت خونه ها مونده فکر نون باشید خربزه اب است انشااله احمدی نژاد میاد مسکن مهر راه میاندازه مردم خوندار میشن

 • ناشناس
  ۰ ۱

  سلام لطفا بااین کرونا که من یک سال و4ماه از خونه بیرون نرفتتم وتا کرونا تمام نشود بیرون نمیر م چه جوری 120 روز خانه ایی در سهر دیگر دارم خالی نباشد

 • ناشناس
  ۴ ۰

  واقعا خودت آقای محمود محمودزاده چند تا خونه داری ویا چند تا زمین واملاک ؟؟؟؟؟؟خودت به درستی اطلاعات را وارد می کنی!!!!؟؟؟؟

 • علی
  ۸ ۱

  بدبخت اونهایی که با قطع ۴۵هزار تومان می ترسونید

 • عبدالعلی فخری
  ۷ ۱

  سلام بابا شما پول اختلاسگرا را برگردانید اگر بدبختی دو واحدمسکونی داره باید جریمه بده واحدهای 300میلیونی کجا وواحدهای 50میلیاری شما فکر بدبختها نیستید فکر اختلاس بیشتر هستید

 • محمدتیموری
  ۷ ۰

  باسلام من نمی دانم چرامسولین مملکت حرفای خودرا باتهدید به مردم میزنند مگر اینها چه دست گلی برسرمردم زداند ملت به قطع چندرغاز یارانه تهدید میکنند کمی شعور داشته باشی کرامت مردم راپایمال نکنید

 • زهرا رضایی زاده
  ۲ ۰

  سلام من دو بچه یتم دارم خیلی مشگل دارم از خودم هیچی ندارند حتا خونه ای کمکم کنید خواهش میکنم

 • ناشناس
  ۰ ۲

  سلام ما مستاجرها باید هم پول بدیم هم مالیات با زور زندگی خودمونو می چرخونیم در سه جا کارگری خونه مردم زندگی و اجاره پول دارو و درمان و برق و گاز آب حالا اومدین با این همه مشکلات این همه حروفات چیدین پیش هم که چی ما منتظر خبرهای خوش دولت هستیم شما چیلطفا یه لحظه خودتون رو به جای ما بزارید ببنید ممکنه

 • حمید
  ۲ ۱

  اخه این چه کاری است به ضرر من مستاجر است وقتی برای ملک قیمت نمی گذارنند هر چه که نالیات بگیرید ان که چند ملک خالی دارد از جیبش که نمی دهد می کشد روی ملکش قیمت ملک گرلنت می شود هر چه قلنون می گذارد برای پول دارها است

 • ناامید
  ۶ ۱

  خجالت کشید!
  دیگه چه فکرشیطانی جدیدی تو سرتون افتاده؟

 • ناشناس
  ۱ ۱

  از این به بد اجاره خونه ها کلی بالا میره چون صاحب خونه میگن ما مالیات میدیم قشر اجاره نشینها چی کار کنن بمیرند با زور زندگی میچرخونیم لطفا یه فکر دیگه بکنید ما هم از دست این صاحبه خونه مفت خور راحت بشیم

 • ارش
  ۷ ۰

  جمع کنید . ی یارانه میدید از هفت جا تهدید میکنید . میخام ندین

 • اکبر
  ۴ ۱

  خدا دیگه زورش به اینها نمیرسد مردم بیچاره شدن منوبچه هایم همه بیکار مستاجر هیچ گونه یارانه ای نمی‌گیرم بعد ملک

 • مریم
  ۲ ۰

  مقرون به صرفه نه مرقوم به صرفه😂

 • اکبری
  ۳ ۲

  درست است واحد خالی بنده با هزار مکافات یک. احد 60 متری برای پسر 33 ساله خریدم به امید ازدواج و زندگی. ولی الان نامزد هست و در خانه خودم نشسته. چون هزینه خودش را ندارد. بله خانه ا‌ش خالی است چون پول توجیبی ندارد مجبور است باما زندگی کند بشنو این ماجرای خونه خالی

 • ناشناس
  ۳ ۱

  مناطق مرفح نشین و مناطق کم برخوردار در هر شهری مشخصه هرروز هم به سرمایه افراد مرفح
  اضافه میشد اینقدر هم پیچوندن نمی خواد اگر واقعا کسی بخواد کاری بکند برد سراغ مناطق مرفح نیشین از اونها مالیات بگیرد از این افراد هم هیچ کم نمیاد ولی چه کنیم که مدیریت تو کشور ما خیلی زیر صفره

 • دلیر
  ۴ ۲

  با سلام اینهمه دزدی از مملکت میکنن بار کمشونه با اینکار دارن دست به جیب ملت میشن خجالت هم خوب چیزیه والا، پررویی دولت هم حدی داره

 • داریوش
  ۱ ۱

  اخه کی دیگه خونه داره که بخاد یکی دیگه هم داشته باشه

 • امید
  ۴ ۱

  چه خبرتونه هر روز مردم بدبخت فلاکت زده رو ور در کافی نت ها می‌فرستید، دوباره کم پول شدید، طرف پولداره و دلش میخواد تو بازار مسکن سرمایه گذاری کنه و خونه شو هم به کسی اجاره نده، به کسی چه ربطی داره..... اصلا من دوست دارم از الان واسه 2 تا پسرم دوتا خونه بخرم و تا روز ازدواجشون هم به کسی اجاره ندم تا خانه به حالت نو باقی بمونه، چون میخواهم کادو بدم میخواهم خانه نو باشه..... پس ببینید این قانون تون مشکل داره، منم واقعا پول خرید 2 تا خونه ندارم فقط میخواستم به شما ثابت کنم قانونتون مشکل داره و گرنه چه اشکالی داره یک نفر خونه بخره واسه فرزندش وبه اجاره کسی هم نده تا روز ازدواج فرزندش...... شما ها ملتو دیوونه کردید خدا ازتون نگذره،،،، حسن فقط 90 روز دگه در قدرتی

 • فریدون
  ۴ ۰

  گیره چه مسئولین نفهمی افتادیم با این وضعیت کرونا که تجمعات خطرناکه هر روز مردم رو به یک بهونه به کافی نت و بانک و صفهای طولانی میکشن اگر اینا خطرناک نیستن راهها را بازکنید بزار مردم به زندگیشون برسن حالا وقت این کارهاست به فکر نجات مردم باشین

 • کامران جعفری
  ۴ ۰

  بازم دولت خواب دیده چطوری دست تو جیب مردم بکنه اگه راست میگن برای پر کردن خزانه نیست پول جریمه رو بدن به مستاجرها این اتش خشم مردمو شعله ور میکنه

 • بنده خدا
  ۵ ۰

  سلام
  من که الان خانه پنجا متری با مادر و زن بچه ام هستم و خانه هم برای ممادرم هست و بیکارم مستجر مادرم هستم حتما چون منطقه هفت هست میخواین یارانمونو قطع کنید با این کارتون به خدا انصاف نیست بیکاری نداشتن بیمه پنج نفرو میخوان از دریافت یارانه هم حذف کنید اینه انصاف علی وار و اسلامی چون منطقه هفت هستی حتما داراییم نه؟! بیائید تحقیق کنید درباره من و امسال من که در اطرافمان خیلی زیاده که واقعا به نان شبمون محتاجیم. نکنید قطع یارانه امثال من و ما را واقعا ظلمه ملک مادری بخواهد به دوش من ثبت بشه که دارم اجاره میلیونی میدم والله اینطور نیست از ناچاری سر بار مادرم شدیم نداریم چطور بگیم به مقدسات درمانده شدیم.

 • ناشناس
  ۳ ۱

  همه چیو گردن مردم نندازید با این سامانهاتون که یا باز نمیشه یا ارور میده یا اینترنت نداریم یا ضعیفه در ضمن اون دسته از آدمای پیر وبیسوادو کم سواد اصلا بلد نیستن یکیش خود بنده لطفا زحمت بکشید با آمدن دم منازل خودتان کار را انجام دهید

 • اصغر
  ۲ ۰

  منکه خونه ندارم.

 • ساسان
  ۳ ۰

  فقط دعا کنید امام زمان ظهور کند مردم در سطل زباله ها دنبال سیر کردن بچهاشونن مردم هرماه با صاحب خونه جنک میکنند تا اساس هاشون در کوچه نره تو در چه فکری

 • پشیمان
  ۳ ۰

  واقعا که قوانین اروپایی ها را داریم ولی اصلاً مسولیت دولت ها وحکومتها را که آنها دارند را نداریم امیدوارم این همه ظلم زودتر تموم بشه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  بعد از پول نقد و ماشین حالا باید گفت اماده باشیم نوبت خانه شد .
  انگار که اتباع خارجی هستیم .خدایا اینجا کجاست

 • حبیب
  ۲ ۰

  سلام یاد بچگیم افتادم تا میخواستم شیطنت بکنم مادرم میگفت اگه این کار رو کردی نمیبرمت مهمونی بابا این ۴۵تومن هم از مردم بگیرید بهشت هم به سرزنشش نمی ارزد

 • محمد 000
  ۴ ۰

  دولت حقیر که فقط از همه راهی نقشه میکشید واسه خالی کردن جیب مردم یه سامانه هم واسه کارتن خواب ها درست کنید شاید یه کارتن خالی اضافی زیر پل گیشا داشته باشند

 • محمد
  ۲ ۰

  یکی از همسایه ها چند واحد آپارتمان داره آدم منصفی هست ، بخاطر گرونی و کرونا اجاره ها را یک سوم میگره و بدون مراجعه به بنگاه اجاره نامه را دستی تمدید میکنه بدون افزایش اجاره ، الان براش اس ام اس آمده همهٔ واحدهاش را خالی اعلام کرده اند ، مجبور شده مستاجرها را جواب کنه و در بنگاه قرارداد اجاره نامه بنویسند با نرخ جدید که سه برابر شده ، چون دولت سه برابر اجاره بها مالیات میخواهد

 • بنده خدا
  ۱ ۰

  سلام
  من که الان خانه پنجا متری با مادر و زن بچه ام هستم و خانه هم برای ممادرم هست و بیکارم مستجر مادرم هستم حتما چون منطقه هفت هست میخواین یارانمونو قطع کنید با این کارتون به خدا انصاف نیست بیکاری نداشتن بیمه پنج نفرو میخوان از دریافت یارانه هم حذف کنید اینه انصاف علی وار و اسلامی چون منطقه هفت هستی حتما داراییم نه؟! بیائید تحقیق کنید درباره من و امسال من که در اطرافمان خیلی زیاده که واقعا به نان شبمون محتاجیم. نکنید قطع یارانه امثال من و ما را واقعا ظلمه ملک مادری بخواهد به دوش من ثبت بشه که دارم اجاره میلیونی میدم والله اینطور نیست از ناچاری سر بار مادرم شدیم نداریم چطور بگیم به مقدسات درمانده شدیم.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   برو خدا رو شکر کن که همین خونه رو داری بشینی توش خیلیا اینم ندارن

 • ناشناس
  ۱ ۱

  بادورود من 55سالمه وسه پسرمحرد ازسی سال ب بالادارم م خودم وهم ببچه هام مستاجریم. سهام عدالت ثبت نشدیم. ایافکری بحال خانوادهایی مثل ما. هم میکنن. فکرنکنم. اگ شماراست میگید هنانطورک پول نردم ازبوس دزدید. همانطورهم. برید خودتون بفهمید ک کی خونه داره یانه. و. حتما هم برا این کارتون مبلقی ازمردم براثبت نام میگیرید

 • ناشناس
  ۹ ۱

  یارانه حق ملت هست مردم رو از قطع یارانه ای ۴۵تومانی نترسونید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این همه مردم رو برای سهام تو صف گذاشتین و آزار دادین حالا برن توی یک صف دیگه . خودتون مشخص کنید هرخونه ای که خالی هست معلومه که اگه اشتراک آب و برقش سه ماه صفر باشه اداره مالیات بیاد بررسی کنه اگر علت خالی بودن بود مالیات بگیره . این خونه ها برخیشون بی در و پیکرن یا قولنامه یا شخصی خریده و هنوز توان مالی نداره بنام خودش کنه . مشکلات زیادهست زیادتر نکنید . برید بگردید خونه های خالی رو پیدا کنید

 • بزرگمهر
  ۸ ۱

  ببخشید؛
  ازتعمیرواحداث واجاره خانه لبنانی های عزیز چه خبر؟
  ملت ایران را وللش!!!!

  • علی عبای
   ۰ ۰

   شماها همه بام همدستین چرا پیام قبلی که گذاشتم رو حذف کردین بنظرمن بااین طرحهای مجلس باصطلاح انقلابی. که هیچ کارشناسی روش صورت نگرفته تولید منفی شده و وضع بدتر خواهد شد

 • علی
  ۲ ۰

  باسلام هیچ کاری باخونه ندارن بقول بچه ها اداره ثبت چکاره میکنه با این همه کارکناش فقط می خوان یارانه قطع بکنن اونی که خونه یکی دوتا داره یارانه بهش بدن یا ندن بحالش فرقی نمیکنه وای چه دولت مردانی داریم این همه خلاقیت از کجا میارن فکر کنم از چین چون دست دهم میشه

 • شمبم
  ۲ ۰

  ما در خانه پدرم زندگی می کنیم نه اجاره می دهیم نه مالک هستیم خوب اونوقت کدام گزینه را باید بزنیم؟

 • هموطن
  ۱ ۰

  ما که خونه نداریم و مستاجر هستیم هم باید ثبت نام کنیم؟؟؟

 • ارمان
  ۴ ۰

  هیچکس نره هیچی ثبت نکنه. اینا شرف ندارن. من هیچی ندارم توی خونه برادر زنم زندگی میکنم . چی ثبت کنم بیشرفا؟ هان؟

 • بنده خدا
  ۴ ۰

  سلام
  من که الان خانه پنجا متری با مادر و زن بچه ام هستم و خانه هم برای ممادرم هست و بیکارم مستجر مادرم هستم حتما چون منطقه هفت هست میخواین یارانمونو قطع کنید با این کارتون به خدا انصاف نیست بیکاری نداشتن بیمه پنج نفرو میخوان از دریافت یارانه هم حذف کنید اینه انصاف علی وار و اسلامی چون منطقه هفت هستی حتما داراییم نه؟! بیائید تحقیق کنید درباره من و امسال من که در اطرافمان خیلی زیاده که واقعا به نان شبمون محتاجیم. نکنید قطع یارانه امثال من و ما را واقعا ظلمه ملک مادری بخواهد به دوش من ثبت بشه که دارم اجاره میلیونی میدم والله اینطور نیست از ناچاری سر بار مادرم شدیم نداریم چطور بگیم به مقدسات درمانده شدیم.

 • ناشناس
  ۶ ۰

  باز حکومت کیسه دوخته برا ملت اونم چه کیسه درگشادی ،ادم یادچیب لباده میفته

 • ناشناس
  ۵ ۰

  مدیریت ضعیف وغیرالکترونیکی دولت...!
  جای بسی تأسف دارد!!!

 • HN
  ۹ ۰

  متاسفانه با این طرحها، این سرمایه گذاری در مسکن را هم تعطیل میکنید تا سرمایه ها به صورت ارز به توسعه مسکن در ترکیه، امارات، قبرس و کمک کند. کشورهای همسایه از سرمایه گذاری مسکن با معافیت مالیاتی و اعطای شهروندی استقبال میکند و ما بر عکس آنها با ایجاد محدودیتها باعث فرار سرمایه ها میشوند.

 • رضارحیمی
  ۶ ۰

  شما که مردم به فقرمطلق رساندین حالا بااین بهانه یارانه نشان راهم که آدم شرم میکنه مبلقش رابگویدازبس زیاداست قطع کنیدپوست این مردم کلفت است

 • احد
  ۷ ۰

  از اخبار ساعت هشت و سی بپرسید چقدر خونه خالی هستش اونا که آمار مردم گرسنه امریکا رو هم دارن.......
  سیستمی که شهرداری و ثبت اسنادش و غیره ندونن چند تا خونه خالی و چقدر مستاجر داره باید ......بهش
  باید دید باز چه نقشه ایی پشت این طرح هستش
  من مستاجر خودم رو آماده کردم برم چادر بزنم با این مسئولین فهیم و دانا🤣🤣

 • مهدی مختاری 291
  ۰ ۰

  خجالت بکشید یارانه به مردم می دهید و در عوض آن ها را به بردگی گرفته اید! هر دفعه به یک بهانه ای مردم را تهدید می کنید که اگر فلان کار را نکنید یارانه تان را قطع می کنیم! آدم گدا و این همه ادا؟! مثقال پول که دیگه نباید این همه مسخره بازی داشته باشه!

 • حسین نادارلی
  ۳ ۱

  سلام تورو خدا یارانه مارا قطع نکنید.من امیدم به این یارانه هست.موندم با پول یارانه چه کاری کنم

 • ناشناس
  ۰ ۲

  حالااگرکسی مثل خواهروبرادرمن که تواهوازخونه دارن وخالی هم هست وحتی سند نداردفقط قولنامه بنگاهی اونوقت تکلیف چیه ماکه سندداریم مالیات بدیم کسی که سندنداره وقولنامه بنگاهی هست نبایدمالیات بده هیچ کاررونمیتونیددرست انجام بدید

 • صادق عتقیه زاده
  ۵ ۰

  عاقا چرا تهدید میکنید فقط میخواین یارانه قطع کنید آخه یارانه چه ربطی به گرفتن مالیات داره میخواید مالیات از خونه هابگیرد برید ثبت اسناد همه چیز مشخصه که چه کسی چندا خونه به اسمش داره برید پوستش بکنید به یارانه چه ربط داره که تهدید به قطعش میکنید آدم ضعیف گیر اوردین

 • Honarmand
  ۳ ۰

  متاسفانه با این طرحهای باسمه ای، این سرمایه گذاری در مسکن را هم تعطیل میکنید و میلیونها نفر را در حوزه مسکن بیکار می کنید تا سرمایه ها به صورت ارز به توسعه مسکن در ترکیه، امارات، قبرس و ...کمک کند. کشورهای همسایه از سرمایه گذاری مسکن با معافیت های مالیاتی، اعطای شهروندی و وامهای با بهره کم استقبال میکنند و شما بر عکس آنها با ایجاد محدودیتها و دریافت مالیات و عوارض باعث فرار سرمایه ها از کشور میشوید. اهالی مجلس و دولت باید الفبای جغرافیای اقتصادی را یاد بگیرند.

 • عباس محمدی واصل
  ۶ ۰

  هنوز قانون اجرا نشده بعض از مالکین به مستاجرین خود اعلام نمودند . اجاره بعدی باضافه مالیات محاسبه و دریافت میگردد

 • علی
  ۸ ۰

  اول رئیس جمهور مملکت‌ و کل وزرا‌ و استانداران‌ و وابستگان‌ به دولت‌، املاک‌ خالی و غیر خالی خودرا در سامانه‌ ثبت کنند مردم بدانند‌ بعد مردم مظلوم هم املاک‌ داشته‌ ونداشته‌ خودرا درسامانه‌ ثبت‌ نمایند‌ ضمن اینکه‌ امسال در این‌ عید بیش ازحد گرانی میوه‌ و نبود مرغ‌ مصنوعی که عیدسیاه‌ برای مردم بود نباید این زمان را برای ثبت‌ املاک‌ مردم‌ در نظر گرفت

 • نادر
  ۸ ۰

  بابا به شما چه مربوط هست...برین از جای دیگر کسب درآمد کنین..چرا همش دستتون تو جیب مردم هست...به جهنم که یارانه قطه میشه

 • ناشناس
  ۸ ۰

  واقعاً که مایه تاسفه ، سر مردم بدبخت بخاطر ۴ عدد پفک نمکی این همه بامبول و دردسر درست کردن.
  آخه این چه کاریه؟ هر ماه تا این یارانه بزرگ واریز میشه هزار منت و برنامه جدید واسه اعصاب خردکنی مرد بیچاره جور میکنید .خدایی این رسمش نیست و پاداش مردم این همه تحقیر نیست.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  چی میگن شما روزی یه چیزی میگن بخدا اصلا میدونین ما در چه وضعی زندگی میکنیم الان یه هفته هست بچه هام درست حسابی غذا نخوردن میخواین یارانه رو قطع کنین به فکر ما نیستین

 • ناشناس
  ۱ ۱

  سلام لطفآازاین آقایان بپرسیند افرادی که دارای خانواد هستند وسرپرست خانواد هستند ودرخانه پدری ساکن هستند باید درسامانه ثبط کنند که درخانه پدری ساکن هستند تشکر اگرسوآل کنید)

 • ناشناس
  ۳ ۰

  این هم آزمون و خطایی است مانند کارهای ۳۲ سال گذشته که جز خسران برای ملت حاصلی نخواهد بود

 • عبای
  ۸ ۰

  با این خبر به نظر میرسه که مابقی یارانه بگیران هم اینطوری به این بهانه حذف شوند و خیال دولت هم راحت.از طرفی در حکومت سرمایه داری کنونی تمامی تصمیمات برای بدبختی وهر چه ضعیفتر شدن طبقات محروم گرفته میشه و آنهایی که چند تا خونه خالی دارند از خودی ها خواص هستند که به این همه ثروت رسیده اند و کسی کاری به کارشون نداره،،!!

 • خسرو
  ۰ ۲

  چرا اینقدر با ناراحتی پاسخ میدهید دوستان مگر در هر شهر چند تا خانه بالای 150 متر است که تاثیری بر کرایه و مالیات داشته باشد؟ نود در صد خانه ها زیر 150 متر است

 • ناشناس
  ۷ ۰

  ماخونه نداریم چقدر بابدیم شماره کارت بده

 • مستاجر بدبخت
  ۳ ۰

  خوب دکان بازار درست کردین با این کارتون مستاجر ها بدبخت تر میشن اجازه رو زیاد میکند خدا یا به داد ما برس کاری که بلد نیستی

 • ناشناس
  ۱۱ ۰

  مردمو از تهدید قطع یارانه ای که پول نان خشک هم نمیشود میترسونید..به به چه لحن تهدید آمیزی..نترسید بگید نفستونو بریم..سال گذشته تورم و گرونی بی صابقه کمر مردم له و لوردا شد..مصالح ساختمانی سر بفلک کشید..با هزار بدبختی ۴۵ متر بالای خانه پدری رو خاستم بسازم ۸۰ درصد پس اندازم با گرانی مصالح بفنا رفت..در حالیکه هنوز یک کارگر و یا بنا نتونستم ببرم تا واسم کار کنه همه کارها رو با زن و بچه انجام میدم هنوز تو مرحله گچخاک موندم..با زن و بچه تو کرکره سرمای زمستونو بگذرون کردم..ننگ بر شما ..

 • ناشناس
  ۴ ۰

  این گونه قوانین( اجازه دزدی) فقط برای جمع آوری پول برای اختلای برای آنهای که برپیشانی زخم...دارند وهمیشه از عدالت علی صحبت میکنند . آخر بی همه چیز مالیاتی که از این چیزها میگیرید نه به جیب مردم پابرهنه میرود نه مسکن ارزان میشود فقط همه چیز گران میشود فقط مردم منتظرن روزی برید چون ایرا آنقدر سرمایه دارد که بااینهمه غارت وبخشیدن به کشورهای دیگر بازهم از نوبنا شود

 • شاهین
  ۵ ۰

  قرار داد چین ۲۵ ساله اجاره دادن دیگه چیزی ندارن دارن به عنوان مالیات از مردم پول اجاره خونه میگرن

 • Salih
  ۳ ۱

  اینا دنبال چاپیدن مردم وبه طریقی دنبال بهانه برا حذف یارانه چند قازی که میدادن هستن واله ازاین دولت باید ترسید

 • ناصر کلانتری
  ۱ ۰

  افرادی هستند که کای ملک دارن ملی به عنوانی پوشش داده آمد با چنین اشخاص چه میکنید در صورتی که بنده با ۵۴ سال سن چیه فرزند حتی متری ملک ندارم وضمنا همین افراد انواع کمک دولت کمک کمیته امداد امام و تمام پولهای کمکی را تا سال آخر میگیرند راه کار چیست بیکار هم هستم ولی کسانی چند شغلی هستند به نظر من عدم درست رسیدگی نکردن به موارد و پروندها است

 • حیدر
  ۴ ۰

  تو دریافت مالیات از زباله گردها هم خوب میشه پول در اورد
  گفتم یادتون نره خخخخخ

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بهتر نبود پولهایی که مسئولین میدزدند وبچهاشون کانادا میبرند را جلوش گرفته بشه؟یکی دوست داره خونش خالی باشه ببینه فضولش کیه؟ دولت هم این کارها را برای کسب درامد میکنه اگه نه مهم نیست بازار مسکن به کدوم سمت میره .شما که دارین مملکت رو کامل به چین میفروشین چه اهمیتی داره کدوم خونه خالی باشه

 • محمد
  ۵ ۱

  وقتی خودشون میدونن مملکت رو به روزی انداختن که مردم محتاج چندرغاز یارانه اند بخاطر همون چند قرون مردم رو تهدید به هرکاری میکنن.بخدا خجالت بکشید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  بہ ملت برسید این دوندگی ھاراول کنید

 • ناشناس
  ۵ ۰

  به سلامتی باید دوباره بریم تو صف اعلام کنیم خونه داریم یا نداریم بعد هم یه پول بدیم که ثبتش کنن
  روی هم رفته قدم اول که بد نیست غیر مستقیم یه چی میره تو جیب دولت بعد از ثبت نام میرسیم به قدم دوم که میخوان مالیات بگیرن خوب اینم بد نیست یه پول دیگه میره تو جیب دولت قدم سوم برنامه ریزی واسه پول های جمع شده از این طرح که باید بگم شرمنده چون دولت کمبود بودجه داره بهترین جا برای خرج کردنش جیب دولته حالا چی گیر مردم اومد خوب بی انصاف نباشید یه دور همی در صف های طولانی و اینکه فهمیدید چقدر بد بختید

 • جعفری
  ۲ ۱

  اصلا ببینید با طراحی یک سامانه و موظف کردن افراد جامعه در ثبت کلیه اموال از ملک گرفته خوردرو حتی چهار راس گوسفند و خلاصه همه چی والزام افراد درپایگاه خرید وفروش وقیمت گزاری مشخص میتوان قیمت تموم اجناس رو پایین کشید بطوری که کسی حتی یک خودرو داره وقصد فروش داره نتونه قینت دلخواه خودشو بگه باید تابع قانون قیمت گزاری باشه تخطی ازاین قیمت به جرم گرانفروشی محکوم بشه بجان خودم تموم اجناس ۹۰ درصد کاهش قیمت پیدا می کنن

 • جعفر
  ۲ ۰

  عرضه ساخت مسکن ندارید دست توجیب مردم میکنید.این چه کاریه مگر اونهایی که صاحب ملک واملاک هستند ازراه خلاف بدست اوردند که اینطوری رفتار میکنید خودتون واصلاح کنید شیوه مدیریت خودتون وتغییر بدید تو کشور مسلمان حرکات بدترازاسرائیلی انجام میدین.

 • قاسم
  ۴ ۰

  اقا میخوای یارانه رو قطع کنی چرا بهانه میارین

 • ناشناس
  ۳ ۰

  دیگه این یارانه 45 تومانی بدرد کی میخوره چه باشه چه نباشه
  هیچی نمیشه ماهی 45تومان میدن بعد یه کیلو آجیل 120 تومانه

 • سمیه
  ۳ ۰

  میلیاردرها که یارانه ندارند ثبت نمیکنند حالشو میبرن اینا خوب میدونن چه به سر این ملت اوردند به تهدید متوسل شدند

 • جعفر
  ۰ ۰

  وزیرکه بی لیاقت باشه معاونش هم میشه محمودزاده بی کفایت که فقط زر میزنه وزیراگرلیاقت داشت وضع مسکن این نبود.خجالت بکشید .

 • علی تاجیک
  ۱۱ ۱

  سهام راازمردم نفری ۷۰ هزارگرفتیدنفری ۵۰ هزاردادیدحالاشدخانه ..اهای توکه ادعای رییس بودنت است چون برعکس رییس هستی وسیرهستی این مردم گشنه یه دفعه میریزن وخاکسترتون میکنندهاحالادم به دقیقه پول بخواهیید

  • ناشناس
   ۳ ۱۹

   از فامیلت معلومه تو ایرانی نیستی تاجیکی زر نزن همون 50 تومن هم از سرت زیاده

  • مهدی مختاری 291
   ۹ ۱

   در پاسخ به ناشناس (۱۴۰۰/۰۱/۰۷ ۱۶:۴۳): خفه شو بی ادب؛ چرا به برادر خودت توهین می کنی؟ غیرت ایشان از تو و از کسانی که به روحانی جاسوس رأی داده اند بیشتر است.

  • ناشناس
   ۱ ۱۰

   تاجیک فک کردی فامیلت رو بنویسی مختاری ایرانی میشی؟ ایرانی هیچ وقت تاجیک رو هموطن نمیدونه. بیگانه برو گم شو

  • مهدی مختاری 291 (فرزند حضرت آدم علیه السلام).
   ۰ ۰

   در پاسخ به (ناشناس ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ ۲۲:۰۱): هر کس زِ علی (ع) دَم بزند هموطن ماست. انسان، انسان است فرقی ندارد که اهل کدام کشور باشد؛ فرقی ندارد که فامیلی اش چی باشد. من او را از شما انسان تر و ایرانی تر می دانم. فقط یک نژاد پرست می تواند بی وطن و بیگانه باشد. خیلی از ایرانی ها هستند که از اسرائیلی های نژاد پرست و کودک کُش، پست فطرت تر هستند.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  چهلو دو سال با این ذلت بدبختی زندگی کردیم از گرونی از چه بلاهایی که سر ما نیاوردن یا در اینده از این. بدترشو دارن میارن ما فقط داریم تحمل میکنیم چرا فقط حرف میزنیم پس اگه مشکلاتمون اینطوری درست میشود

 • علی تاجیک
  ۵ ۱

  نظردادم خب بزارید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یکی نیست به این مسئولین بگه یکم یواش.....مامردم بردیمتچن اون بالاپس دوباره میتونیم......این هم گندکاری هاتونو وفساد تومملکت رو ندیده گرفتیم حالا واسمون زرنگ بازی درمیارین /عجب رویی دارن اینا

 • ق ر
  ۲ ۰

  ازار مردم تمامی ندارد میگه چند در صد از مردم خانه خالی دارند حداکثر تا دو سال خانه های فرسوده ساخته شود که روی قیمت مسکن تاثیر دارد .

 • مستاجر
  ۳ ۳

  یارانه مالکین حذف و به مستاجرین بدهند

 • ناشنای
  ۱ ۰

  هوار هوار هوارای هوار همه آسوده بخوابید کشور در امن و امان است .......همه چیزش گل و بلبل.........خخخخخخخخ

 • مهدی مختاری 291
  ۸ ۱

  آهای اقتصاد آنلاین؛ شرف و غیرت نداری اگر نظراتم را منتشر نکنی.

  • ناشناس
   ۰ ۱۰

   قرصاتو خوردی؟

 • حافظ
  ۳ ۰

  اگه لطف کنید وآمار واقعی مسولین وخانواده هاشون را در بیارید خیلی از واقعیت ها روشن می‌شود وبعد می‌توانید ازمردم هم توقع داشته باشید مردم به شما اعتماد ندارند

 • ناشناس
  ۱ ۱

  ملت رو با ۵۰تومن اسکل کردین خاک تو سر ملت که شما خونشونو میک میزتید

 • علیرضا رضایی
  ۱ ۰

  برای ما ازابتدا ی مصوبه 4 مرحله پرداخت نشدوازاول سال 1400 به تاریخ نوزدهم نرسیده قطع شد و سرمایه پول رهن خونه وحقوقی برایمان واریز میشود وعملکردفرزندم بادستگاه پوز بنام بنده کار میکننددرشغل تعمیرات رادیاتوروالسلام

 • ناشناس
  ۱ ۱

  انهایی که در حاشیه استان تهران زندگی می کنند هم باید ثبت کنند یا نه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  فقط فکر دوشیدن مردم هستند خجالت بکشید شاه این کار را نکرد

 • ناشناس
  ۲ ۰

  باز چه خوابی برای این ملت بدبخت دیدین خزانه تون ته کشیده چیه از جون مردم میخاین یک دفعه بگین نفس نکشین

  • بی نام
   ۰ ۰

   شماطوری میگید یارانه که انگار برجی یک ملیون به هر نفر میدید با۴۵تون دوکیلو سیکلت مرغ هم نمیشه خرید چرا برای گران کردن بلد هستید آن وقت هم ریش قیچی دست خودتان است آخه انتخابات هم نزدیکه نوبت مردم هم می رسه

 • ناشناس
  ۲ ۰

  پس ازسرقت پول مردم در بانکها ، بورس ، حالا نوبت به خانه های مردم رسیده است

 • خشایار
  ۱ ۰

  آنچه فکر می کنید خودتونین
  یعنی اداره ثبت اسناد و املاک نمیدونه کیا چندتا خونه دارن بابا ول کنین این ملتو

 • محمد
  ۱ ۱

  من تو خونه پدری که قدیمیه و بیش از شصت سال از ساختش گذشته و کاملا مخروبه است و سند مالکیت نداره و بین الوارثی هست زندگی میکنیم ،حالا باید چی کار کنم کدوم گزینه را باید انتخاب کنم تکلیفم چیه ؟ لطفا یکی راهنماییم کنه ،ممنونم

 • حسن
  ۱ ۰

  قطع یارانه که هیچ ای دولت جمهوری اسلامی تا یک سال دیگه از این ملت بی بخار یارانه هم میگیره

 • رسول
  ۱ ۱

  بخاطر 200 تومن سهام عدالت و 45 تومن یارانه هر روز یه کار بیخود در این وصعیت کرونا درست میکنن با صف های طولانی . همینطور اسلحه بردارین بیایین در به در خونه هامون بکشیدمون راحت بشیم

 • ناشناس
  ۴ ۰

  با این کار می خواهند راه دزدی را قانونی کنند. دوما دنبال راهی هستند تا یارانه این چندرغاز را که به مردم می دهند قطع کند گرنه خودشان می دانند افراد پول داران چه کسانی هستند. سوما کشورهای اروپا اگر هم مالیات می گیرند خرج کشور خودشان می کنند تا خرج کشورهای دیگر، چهارما با گرفتن مالیات مشکلی را برای مردمی که مستاجر می باشند به اندازه یک ریالی حل نمی کند حساب بانک مرکزی پر می شود

 • پیمان
  ۳ ۰

  سلام چرا همیشه بصورت تهدید با مردم صحبت میشه.!!

 • javadaso
  ۴ ۰

  استعلام یعنی چه ،موقعی خوده دولت ۱۷ میلیون خونه خالی شناسایی کرده مستقیم بره پیش اونا،چراکه من وامثال من که تک خونه دارم برای چی هزینه مزخرف ثبت دوباره خانه ام رو به دولت بی عرضه بدم
  کرونا بهانه ای جدید برای جمع کردن ملت کنار هم در خدمات ارتباطی شده تا کرونا رو افزایش بدن

 • یک ایرانی
  ۲ ۰

  رودربایستی رابذاریدکنارشماکه سنگ پای قزوین راازروبرده اید پی بهانه میگردین این چندرغازیارانه راقطع کنید بهونه های مختلف میارین بالاخره هرجاکم بیارن دستشون بایدیجوری بره توجیب مردم

 • ایرانی
  ۲ ۰

  تمام دنیا بخاطر کرونا چقدر به مردم کمک کردن متاسفانه تو این کشور کرونا شد یک منبع درآمد خوب برای دولت جریمه ماشینها یک طرف تست کرونا ده برابر یک طرف واقعا یک زمانی جنگ نعمت بود حالا هم کرونا یک نعمت بود اگر نبود حالا شما هم نبودید .

 • ناصر
  ۳ ۰

  پدر بزرک پدر من مجتهدی از قبیل بروجردی بودن در سال ۴۲ گفتن روزی خواهد امد که منازل شما را از شما بگیرند و کلید خانه خود را پشت بام همسایه پرت کنی انکار کنی خانه از من است اگر اخوند مملکت دار شود خودش هم اخوند بوده هاااا 😄

 • مهدی
  ۴ ۱

  چند صد برابر پولی که به عنوان یارانه نقدی دارید میدهید را از مردم پس میگیرید قیمتها را بر گردانید به همان زمان هرچقدر هم یارانه داده اید با بهره اش من پس میدهم این یارانه هم ارزانی خودتان

 • ۰۹۳۸۵۶۲۸۰۲۹
  ۰ ۰

  سلام چرا واسه من یارانه نزدن چون کار ندارم بیکارم بیمه هم ندارم ۵۴ ساله هستم واسه اون نزدن

 • به شما چه
  ۲ ۰

  دوستان دولت گشنه باز دوباره میخوان با این کارا گوش مردم ببرن درود بر ای دولت به درد نخور حق مردم خور

 • محسن یاوری کیا
  ۰ ۰

  ا هزاران هزار سکه که به هر مسولی که در گند برجامحضور داشته یکصد سکه طلا دادین به بیت المال برگردانین حقوق های نجومی شما مسولین رو کی مخاد در سطح یک معلم پایین بیاره بس کنید این طرحتان هم با شکست روبرو میشه چون دروغ میگین

 • صفر
  ۰ ۰

  روحانی بس است همه چی خراب کردید

 • اصغر
  ۰ ۰

  با این وضعیت خوب معیشت یارانه‌ها روهم قطع کنید اصلا مارو بکشید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برا درآمد دولت نیست... درسته.... برا باج گیریه. مثل همه چیزای دیگه

 • سعید بخشی فعله
  ۱ ۰

  سلام من منزل پدرم زندگی میکنم بعد از ۲۱ سال با دو فرزند هنوز نتونستم ملکی داشته باشم پدرم فوت شده .انحصار وراثت هم کرده ایم من باید چیکار کنم
  این یارانه را هم ببرید نوش جان مبارکتان باشه .خداکمک کنه دیگه کم نیارید

 • ناشناس
  ۴ ۰

  اول ازخودت شروع کنیدباحقوق نجومی تومجلس بعدجیب ما رابزنید

 • فاطمه شهبازیان
  ۰ ۰

  سلام خسته نباشین. یارانه را بیدلیل قطع نکنین. مابه پشتی این یارانه هستیم مثل گدا شدیم دراین دوران

 • رضا
  ۷ ۰

  با مالیات برمردم دارن هی مردم رافقیرترمیکنن ادم یاد کارتون رابین هود میوفته

 • منصور س
  ۰ ۰

  آقای وزیر چقدر با ترس زندگی کنیم یک آپارتمان ۷۶ متری داشتم که در جنب کورش ستاری بود با وعده خوب خریدن حرفی راضیم کردن، بعد با تهدید مرگ و مفقود الاثر کردم با نفوذ در دادسرا به و طولانی کردن ثبت با سند و عدم وعده باعث بدبختی و مستاجری و مشکلات قلبی من و خانواده ام شدن ،من بازنشسته با ماهی دو نیم و داشتن دو دختر و داماد و۶۲ سال سن آرزوی داشتن همان خانه کوچک را باید به گور ببرم ، الان با چشمی گریان این متن را برای شما ارسال کردم چون خیلی خجالت زن و بچه می کشم 😔😔

 • جواد
  ۱ ۰

  پدر سیاست بسوزه ،خدا میداند چه خوابی برای مردم دیدند

 • ناشناس
  ۱ ۰

  این نفوس مسکن پس چکار کردن این همه هزینه از جیب مردم دادید الان دارید تهدید میکنید انقدر پر رو شدید واسه مردم خودتون قلدری میکنید اگه خیلی قلدرید برید پولهای بلوکه شده از دوست و برادرمون تو عراق رو بگیرید تا برا کسری بودجه مجبور نشید به مردم خودتون زور بگید

 • ولی
  ۲ ۰

  خجالت بکشیدگفتین یارانه زیادمیشه امااضافه نشد مگه چقدرواریزمی کنید که مامردم بترسیم که یه وقتی قطع میشه وای چه خبره بدی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این بلاهرچی اومده ازاعمال خودمون هست دولت ظالم شده برین توبه کنیم بخدا همه چی درست میشه درضمن نه ملاهستم نه آخوندمثل شمایه ملت بدبخت بیچاره روستایم

 • علیرضا
  ۵ ۰

  به نظرمیاید می خوان ازاین طریق یارنه یک عده را قطع کنند وگرنه معلومه برج وآپارتمانی چندین وچند تا مال کیه که البته نه حالا نه هیچ وقت دیگه شامل مالیات واین حرفا نمی شن

 • علی
  ۲ ۰

  پول دو تا چیپس قط بشه اتفاق مهمی نمیافته.

 • علیرضا
  ۲ ۰

  اگر می خوان معضل مسکن حل بشه مثل اوایل انقلاب زمین مجانی به جوانان بدن. که اطراف همه شهرها به وفور هست ونه دخلی به تحریم وقیمت دلار داره. قیمت مسکن از نصف هم کمتر میشه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  اونی که پول خونه همه چی داشته باشه دیگه نمیاد ب ۴۵ هزار شما احتیاج پیدا نمیکنه چ برسه ثبت املاک یا چ کنه والا بابا جمع کنید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دارن چوب توو لونه زنبور میکنن

 • محمدی
  ۶ ۰

  با این طرحهای کشکگی، سرمایه گذاری در مسکن را هم تعطیل میکنید و میلیونها نفر را در حوزه مسکن بیکار می کنید تا سرمایه ها به صورت ارز به توسعه مسکن در ترکیه، امارات، قبرس و ...کمک کند. کشورهای همسایه از سرمایه گذاری مسکن با معافیت های مالیاتی، اعطای شهروندی و وامهای با بهره کم استقبال میکنند و شما بر عکس آنها با ایجاد محدودیتها و دریافت مالیات و عوارض باعث فرار سرمایه ها از کشور میشوید. مجلس و دولت باید الفبای توسعه اقتصادی را یاد بگیرند.

 • سالار حبیب زاده اوغانی
  ۰ ۰

  سلام من معلول بهزیستی هستم چرا به من کمک نمی کنید تا منم مثل بقیه خانه داشته و هم اینکه از مادرم مواظبت می کنم او هم بازنشسته هست تورو خدا اگر میشه به منم کمک کنید تا منم مثل بقیه سر پناه داشته باشم

 • امیدی
  ۱ ۰

  من یه زن هستم که حقوق وزارت کار میگیرم یه شوهر مریض دارم. مستاجرم هستم ماهی 700 کرایه میدم تو یه خونه 60 متری زندگی میکنم. وام گرفتم برا اینکه رهن بدم کمتر کرایه بدم وام هم گرفتم از کل حقوق 2600 1 میلیون وام میدم 700 کرایه. واقعا این زندگی که ما داریم ظلم نیست. بعد همش میگن تو راهپیمایی ها بگیم مزگ بر استکبار مرگ بر ظالم. خو اینا ظلمه به خدا. هر کاری هم در مورد مسکن میکنن فقط به ضرر ما مستاجر هاست.

 • خروس جنگی
  ۴ ۰

  من ۳تا خونه بزرگ و یه دونه ویلا هم دارم
  ثبت هم نمیکنم یارانه هم اگه یه ریال هم باشه ازتون میگیرم چون حق خودمه هرکاری هم دوست دارید بکنید.ملت هم دزدی از دولتمردان یاد گرفته . پدر و یا سرپرست خانواده‌ای که بد و منحرف باشند بقیه اعضای خانواده هم همین میشن. برید پی کارتون هندیای مزاحم و دزد. ایران رو به یه دزدخونه تبدیل کردید هر روز یه برنامه واسه مردم درست میکنید . خسته هم نمیشید!خجالت هم خوب چیزیه والله

 • محمد
  ۱ ۰

  اگرراست میگید برید جلوبرح سازیهای بانکهاراکه باپول مردم توبهترین جای شهرهادرست کردن وقیمت خون باباشون میفروشن رابگیرید نه به ملت ظلم کنید بله توثبت مشخصه که هرخانواده چندتا سند بنام دارن ازاونایی که خالی گذاشتن مالیات بگیرید

 • شهاب
  ۳ ۰

  وای وای ۴۴۵۰۰ تمنم

 • امین ایزدی
  ۱ ۰

  لا اقل مجانی ثبت نام کنید

 • Mohammad ali
  ۱ ۰

  آقایان مالک یک یا چند واحد مسکونی خالی را از قطع کردن یارانه میترسانند چه تحدید خطر ناکی واقعا که

 • ناشناس
  ۲ ۱

  سلام ۹۰ درصد کارمندان چند خونه چند ماشین یک کیلو طلا حقوق بالا الان این کارمندان حتما منتظر یارانه هستند اقای ریس جمهور یارانه افراد پول دار رو قطع کنید وبه افراد بیکار وفقیر وکارگران ومستاجران بدهید ۹۵ درصد حقوق بگیران پول دارن برید بازرسی کنید بریداخا خونه هایشان ببینید چه وضع وزندگی دارند الان دوباره دولت میگه بودجه نداریم خوب یارانه افراد پول دار رو قطع کنید بدید به فقیران مریض های خاص

 • داروغه
  ۱ ۱

  کاری نداره طرف میره خونه رو وکالتی بنام زن و بچش میکنه.هیچی که هیچی.

 • داوری
  ۳ ۰

  سلام برامن ی سوال پیش امده میشه بگین این جریمهایی که وسول میفرمایید.چیکارمیکنینن?

 • علی
  ۱ ۰

  یارانه منو از همین الان قط کنید .

 • کامل
  ۴ ۰

  بی لیاقتی خودشون میندازن گردن مردم شوروی کمونیستی راباسازی میکنند1400سالی که‌ باحالی کردن جیب مردم وصف کشیدن برای ثبت نام

 • نوید
  ۳ ۰

  سلام .با وجود این طرح هدف دست گرفتن مالیات یا کنترول مسکن.اگه هدف کنترول قیمت مسکن لطفا کنترول روی خوراگ مردم داشته باشید .قیمت مرغ تنطیم کنید مسکن پیش کش

 • سجاد
  ۲ ۰

  واقعا اخه این چیه شما چرا دارین مسخر میکنید مردم رو وقتی میخواین یارانه رو قط کنید چرا دارین این مسخر بازی ها رو درمیارین اخه واس ادم های پولدار این یارانه پول یک ساعت اینترنت میشه اینجاه واس ادم های بیچاره بده میشه واقعا نمیدونم چرا کشور های خارج بیجاره ها هم پولدارن ولی تو ایران اینجوری واقعا چرا تو ایران اینجوری

 • ناشناس
  ۵ ۰

  بابا قطع کنید خداخیرتون بده

 • ناشناس
  ۵ ۰

  درست صحبت کن بابا.اگه اینکارو نکنی اینجوری میکنیم .مثلا محدودیت مسخره ترافیک گوبی با ویروس کرونا جلسه گذاشتین که ساعت ۹ شب رو به ساعت ۱۰ تبدیل کردین و قراره آخرای شب ویروس تا قبل از اذان صبح که خیابونها خلوته تو جاده ها بشینن .آدم از این همه حماقت مردم ایران انگشت به چیز میمونه .

 • عباس
  ۸ ۱

  تزویر یعنی همین به اسم دین همش مردمو تهدید میکنن بیچاره مردم ایران روگنج خوابیدن اما گرسنه اند

 • فرهاد
  ۷ ۱

  همه کشورهابجلومیرن اینها عقب عقب میدون خب وقتی مالیات بخونه های خالی ببندی کسی که سازنده است چندین واحدخالی
  داره ودولت بخوادگیرش بده ومجبوربه اجاره بشه دیگه نمیسازه
  وبدینطریق خونه هاگرانترمیشه واجاره هم بالاترمیره فقیر هم
  بیشترمیشه کنارخیان خواب هم بیشترمیشه آفرین به این دولت
  تدبیروامیدواقعا امیدبخش و ناجی اقشارفقیراست دمت گرم دست
  مریزاد .علیبرکت ا....

 • فتاح
  ۰ ۰

  این حرفا چیه عزیز بخدا قصم شهر بانه کرایه اش جوریه که من مستاجر حتم درماه ۲تا۳مرحله میرم دزدی شهر بی صاحب..توروخدامنننتشرکن برا مسولین توخاب

 • محمد
  ۰ ۰

  منکه یک کارگرم از کار بیرونم کردن بخدا الان راننده مردومم دیگه بریدم همسرم کرونا گرفته زبر خرجش موندم کسی بفکر ما نیست با مستجری مخارج زندگیم کم آوردم شرمنده زنوبچم شدم چکار میتونم بکنم بدش جز التماس کردن پیش صاحب خونه که یکم به ما محلت بده با درامد روزی 75 تومن دیگه چکار میتونیم بکنیم جز دست به دامن مسعولین یکم بفکر کارگرای ساده باشن ممنون میشم خدا عمرتون بده

 • قاسم امینی
  ۱ ۰

  هر وقت قانون از کجا اوردی به تصویب رسید ان وقت وضع این مملکت درست خواهدشد

 • ناشناس
  ۰ ۰


  هر بار که میخواین کاری کنید مردم دوبار بدبخت میکنین لطفا چند ماه باقی ماند دولت بی تدبیر هیچ کاری نکنین

 • امیر
  ۰ ۰

  اینم کاری داره یعنی دولت اینقدر بیسواد اینم مثل کارتای بازرگانی که دلارارو دنبالش بودین رسیدین به کارتن خوابها این مشکلم خانه دارها با اقایون بنگاهی و همین الافا که کارت ملیشونو واسه 100تومنم میفروشن میشن مثلا مستاجر ششم اقای ایکس قابل توجه حسن اقا کلید سازکه دلارای بیزبون 4500 داد ارزاق ارزون بشه توبانک سکه حراج کرد طلا بالانره الانم هزینه بنگاهی و صاحب کارت ملیم اومد رو قیمت مسکن ..جالبش اینه که اگه اینا انگولک نکنن مسکن 5سال رفت تو رکود وبالا نمیرفت ولی به لطف اقایون به همین زودیا قیمت مسکنم میبرن بالا

 • ..
  ۱ ۰

  این صدرصد قانون اشتباهی هست و کسی دنبال ساخت و تولید مسکن نمیره و در اینده با کمبود شدید روبه رو خواهیم شد .قانونی که هیچ نفعی رای قشر ضعیف نداره یارتون باشه حرف من

 • زینل یزدی
  ۰ ۰

  واقعا طرح عالی است ادم هست ۱۰طبقه خانه خالی دارد درچندشهر خانه دارد

 • حسین
  ۰ ۰

  خب سر هر ۱۱۰روز یه اجاره نامه صوری یک ماهه مینویسیم اینطوری تحریمهارو دور میزنیم!!!

 • محمد
  ۰ ۰

  اگر اروپا مالیات میگیرند در عوضش بهترین کار در قبال این میکنند ولی ایران با مالیات چنین کاری انجام نمیدهند. از بس بخور بخوره حالا حالا زوده ما بخواهیم. برنامه هامون با اروپا مقایسه کنیم. با این کار ها فقط و فقط فشار بر مردم بیشتر وبدتر میکنید

 • م.ح
  ۰ ۰

  اینها همش بهانه هست دراصل میخوان از مردم مالیات بگیرن میخوان بدونن هرکی چی داره وچقدرمیتونن خفتش کنن

 • مرندی
  ۰ ۰

  مجلس و دولت و قوه قضاییه قانونی را مصوب کنند که هر خانواری که بالای الگوی مصرف در تهران(۱۷۵متر آپارتمان یا مستغل مسکونی) داشته باشند (با ارزش بیش از ۲میلیارد تومان بصورت تصاعدی مالیات بدهند.چرا گیر دادید به ماشین؟ ولی عیب ندارد مالیات خودرو را نیز لحاظ کنید. کلی مگر میشود از ماشین فردی مالیات گرفت ولی از خانه های رانتی و دولتی و ارزان قیمت و باد آورده و از راه پولشویی و ... بدست امده مالیات نگیرید؟؟!!

 • حسنپور قربان
  ۰ ۰

  اخه من چی دارم ما از لیست یارانه حذف کردند

 • ناشناس
  ۰ ۰

  این 17 میلیون و 100 هزار تا خونه خالی که پیدا کردین خونه های خودتونم حساب کردین دیگه درسته یانه.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  عالی باید این کارانجام بشه حق به حق داربرسه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خداازتون نگذره اگریارانه منو نریزید من با وجود نگهداری از نوهای ۵/۶ ساله وحقوق مستمری پدرم که ۵۹۵ / هزار تومن ومستاجر بودن زندگی در خانه ای آخر مشهد نه وسیله ای باید یارانه من قطع بشه . دستتون درد نکنه .من از زیر خط فقر پایین ترم بگید من چکار کنم .عقلم قد نمیده .با با ۶۸ سال سن بامن اینکار کردید .

 • عبدالعباس
  ۰ ۰

  درخانه پدری هستم توان ازدواج مجدد راندارم من سرپرست خانوار من وپدر76 ساله ومادرم 71 ساله هستم ووبیکاربه اباالفضل قسم

 • رضا
  ۰ ۰

  میشه لطف کنید قبل ماه رمضون فکری به حال روغن و شکر و سفره خالی ملت باشین بعد تهدید کنید

 • ایرج آئینی
  ۰ ۰

  سلام اگر واقعاً دولت یارانه ثروتمند آن قطع کند به هیچ جایی آنان برنمی خورد. واین کار، اقلانست. خیلی‌ها هستن نان شب ندارن. دولت باید همین کار بکن کسانی که نه خانه ونه ماشین دارن ومستاجر همین ثروتمند آن هستن. فکری برای افراد ضعیف جامعه بردارن. هم از خدا خوش می‌آید وهم دل ضعیفان شاد میشه. تورا خدا این کار بکنی ثروتمندان احتیاج به یارانه ندارن. شما مدیون افراد ضعیف جامعه هستین بکنی این کارو تا دل مصتعفان شاد بشه. حداقل به این افراد برسی. تا کی حق کشی میکنین.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  شما که اینقدر راه حل خوب دارید یه فکری به حال ایران خودرو و سایپا کنید که با این همه قرعه کشی که انجام می دهید هنوز قیمت ماشین در بازار دو برابر است

 • ناشناس
  ۲ ۰

  محرم نیستید . اعتمادی نیست

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ایدهای قدیم انگلیسی

 • ناشناس
  ۳ ۰

  خانه خالی کسی نگه نمی داره یا دنبال فروش هست که خریدار نیست یا میخواد مستاجر بده مبلغی بگیره امر معاش،کنه برید راه بهتری پیدا کنید برای درآمد دولت دست از سر مردم بدبخت بردارید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بخدا این مردم ایران خیلی ساده هستن
  ول کنید بالا ، توی سال جدید مردم کمتر فکر و خیال و مشغله دارن
  حالا اینا مردمو کسخول فرض کردن و میخوان یه داستان جدید
  درست کنن و مردمو بریزن تو صفها که مردم وقت سر خاروندن
  هم نداشته باشن

 • ناشناس
  ۲ ۰

  چرا شما اقایان همیشه کلیه کارهایتان را با اعمال جریمه پیش میبرید. پول شیرینه قشنگ مزه میکنه

 • ناشناس
  ۰ ۱

  خوش به حال افغانیا درآمد میلیاردی دارن خبری از مالیات نیست یا کشاورزی که میلیاردی درآمد داره مالیات نمیده ببینید سبزیکارها در اسلامشهر چه درآمدی دارن مالیات نمیدن

 • ناشناس
  ۲ ۰

  باز هم یک اشتباه دیگه

 • بهلول
  ۱ ۰

  معمولا پولدارها ثروتمندان دارای چندین خونه هستند که این چرتوپرتای گفته شده براشون هم مهم نیست،اینکار فایدهای نداره،آقایون سردمداران هم داخل هم بیرون ملک زمین ویلا باغ........دارند،اینا برای بیچاره دردی درون میکنه بیشتر تبلیغه،تا چاره کار!!!!!

 • اسمعیل نیا
  ۰ ۰

  سلام چه وقتی خواستن یارانه معیشتی به ما بدهند به ما تعلق نگرفت ماشینی که دو سال قبل به ده ملیون فروختم گفتن شما ماشین به نامته نمی دونم بیمه تامین اجتماعی هستین بیمه که هر روز شرکت می ریم حقوق می گیریم شما از همه چیز ما خبر دارین حالا دنبال خود اظهاری هستین یا می خواهین به کافی نت ها نون قرض بدین

 • عباس
  ۱ ۰

  اول ازهمچیزمحمودخان،ازافتخارات ،بگو،برای ملت چکارکردید،؟؟!!!که الان اینجوری ملت روزروش تهدیدمیکنیدانتخابات،خردادماه معلوم.میشودچندمردِ،حلاجی،انشاالله روسیاه آخرت هستیددنیابشید

 • حسین
  ۲ ۰

  فکرمیکنم این طرح بازهم اجرایی نشه چون ماکان اصلی خانه های خالی جزء مسئولین کشورهستند.واگراجرایی شودملک آدم بدبختهاست که نتیجه یک عم شون راگذاشتن وتوی این بازارآشفته خواستن حفظ سرمایه کنن .مثل سرمایه گذاران خرد بورس.تحریم چه می کنه !!!!آن پادشه که مال رعیت خوردگداست

 • ناشناس
  ۴ ۱

  چرا خودتان را با خارجی مقایسه میکنید . آیا رفاه و حقوق که آنها دارن ما داریم . هر چه مردم بخاطر دین و اسلام کوتاه می آیند شما فشار بیشتری می اورید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خیلی ها مال و ثروت خود را بیرون سرمایه گذاری کردن . با این کارها الباقی هم سرمایه خود را میبرند بیرون . البته بگویم من بازنشسته تامین اجتماعی هستم دو میلیون حقوق میگیرم . خانه ۷۰ متری هم دارم ارث پدری هست . کاری کنید مردم تشویق بشوند در ایران سرمایه گذار ی کنند . نه فرار کنند

 • ناشناس
  ۱ ۲

  مسئولان محترم لطفا جهت شناسایی خانه های خالی شماره تلفن بدهید تا مردم اطلاع بدند این خبر مهم را رسانه ای کنید.. لطفا... لطفا... لطفا

  • ناشناس
   ۰ ۰

   معلومه ساندیس جاسوسی بدجوری به مذاقت خوش اومده ها .همه ملت را میخوایین جاسوس کنید بدبختها

 • ناشناس
  ۱ ۰

  شما هر کاری میکنید خراب تر میشود . حقوق بگیرید به مردم کاری نداشته باشید . از هر طریق که میتوانید مردم را نا راضی میکنید . آقای مسئول ایران کم دشمن ندارد .هر روز دنبال فشار آوردن به مردم هستید .

 • FAZEL
  ۱ ۰

  خودتونو زخم کردین با این یارانتون!!!هرکی ندونه ،انگار ماهی ۳میلیون دارید یارانه میریزین به حساب مردم ،جمع کنین خودتونو بابا

 • ناشناس
  ۰ ۲

  جناب وزیر این طرح صددرصد جواب می‌دهد ومشکلات مسکن تا حدودی حل می‌شود لطفا این را رسانه ای کنید

 • ناشناس
  ۱ ۰

  یارانشون ت سرشون خورد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  با سلام بنظر می رسد که اختلاس دیگری در راه هست شما هنوز سیر نشدید دست از سر این مردم بردارید بزارید مردم راحت زندگی کنن

 • ناشناس
  ۰ ۱

  مسئولان محترم لطف کنید جهت شناسایی خانه های خالی با دادن شماره تلفن به مردم و رسانه ای کردن این مشکلات برطرف میشود

 • ناشناس
  ۱ ۰

  هر روز نقشه جدید میکشید برای این مردم

 • خسرو
  ۳ ۰

  برادرهای عزیز و دولتمردان محترم مشکل مردم و گرانی ملک و اجاره به این صورت حل نخواهد شد .شک نکنید به میزان مالیات به اجاره اضافه و بیشتر گران خواهد شد ‌. علت مشکل مدیران ناکارامدی هستن که در حوزه های مختلف اقتصاد و از جمله مسکن سواد و تخصص ندارند و اقتصاد را به همچون روزی رساندند .

 • ناشناس
  ۳ ۰

  سلام. همیشه بوده و هست. کلک. کلک پول گرفتن و سرکارگذاشتن مردم هست. کم گرفتاری داریم اینم اضافه شد.

  • شاهین
   ۰ ۰

   دستتان دردنکنه خوب کاری میکنی این مردم بیشترازاین حقشون این نردم بایدهریک ماه یه خبراینچنینی داشته باشندخسته نباشیدمسولین عزیز

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خدایا پناه میبرم بتو .با این طرح و نقشه های جدید اندک افرادی که در ایران سرمایه گذاری میکنند آنها هم میروند خارج از این وطن سرمایه گذاری میکنند هر روز تبلیغ میکنند بیاید خانه بخرید در ترکیه و امارات نقد و اقساط

 • ناشناس
  ۲ ۰

  واقعا خجالت نمیکشن انگاریارانه خیلی درست و حسابی میدن که تهدید به قطع میکنن

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دوباره دولت بودجه کم آورد سال 99 از بورس تامین‌ کردن امسالم از مالیات و بیمه میخوان تامینش کنن.بسه شرم کنید ملت را همه گائیدید بسه

 • میگن ایرانی
  ۰ ۰

  واقعا خجالت اوره باز این طرح جدیده راه انداختین برای خالی کردن، جیب مردم. اخازی و کلاشی هم اندازه داره بیکار که میشین.دورهم جمع میشین راه کار درست میکنین که باز چجوری این مردم غارت زده رو قانونی سرکیسه کنین.یعنی توی این چهل و خورده ای سال فیلم و کلک و خدعه و نیرنگی هم بوده، که سراین مردم درنیاورده باشین.

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ای بابا باز یه بامبول جدید باز میخواین با روش جدیدی از مردم پول بکنید بسه به خدا پدرملت رو درآوردین با این قانونهای مزخرف حالا مگه یارانه چقدرهستش که حالا تهدید هم میکنید بابا نخواستیم اون ۴۵ هزار هم برای شما نوش جونتون.خجالت داره به خدا

 • معترض
  ۱ ۱

  شماها اگر می خواستید خونه خالی پیدا بکنین میرفتین از اقا زادها و خانم زادها و دونه درشتها شروع میکردید نه مردم عادی دزدها ی ملک و خانه مشخص هستند دنبال زیر بغل مار می گردید مالیات را از گردن کلفتها می گیرند نه کسی که یک یا دوتا خونه داره

 • کسرا
  ۲ ۰

  من خودم یه منزل دارم که توش میشینم و مهریه خانمم رو بعد از بازنشستگی با پولی که گرفتم و پس اندازی که داشتم در قالب یه آپارتمان براش خریدم و یه دختر دم بخت هم داربم و الان داریم خورده خورده جهیزیه دخترم رو توی این اپارتمان می زاریم و قراره این خونه رو هم بعد ازدواج دخترم بشینه تکلیف اینگونه موارد چیه لطفا مردم رو بخاطر چند سرمایه دار که توی خودتون هستن به دردسر نندازین

 • ناشناس
  ۰ ۰

  فقط دنبال قطع یارانه ملتن ننیدونن از چه راهی قطع کنن هروز یه بهونه میارن

 • کسرا
  ۴ ۰

  قوانین باید همه شمول باید و جامع و بر پایه عدالت آنچنان که حق کسی ضایع نشود اقایی که این قانون را قبول داره پاسخ دهد که اگر کسی جهت خرید خانه دوم از طلای گذاشته اش در خانه به قصد سرمابه گذاری که در اینده برای فرزندش خانه گران نخرد ایا داشتن این خانه مالیات داشته باشد ولی نگهداری طلا نداشته باشد نا عدالتی نیست تازه نگهداری طلا به اقتصاد اسیب می رساند ولی ساخت یک واحد کار ایجاد کرده است این نمونه کوچک را چگونه قانون گذار توجیح می کند

 • ناشناس
  ۴ ۰

  برادرعزیز یک آپارتمان ۱۰۰متری در شهرستان با یک آپارتمان ۸۰۰ متری در مثلا" زعفرانیه تهران یک واحد حساب میشود ؟ قانونگزار محترم نادانی تا چه حد؟ به همین دلیل است که به نظر مردم فقط دنبال خالی کردن جیب مردم هستید.

 • ناشناس
  ۳ ۰

  چگونه اگر کسی خانه حود را اعلام
  نکند وزارتخانه چگونه فرد را شناسایی خواهد کرد بس نیازی به اعلام فرد نیست خود بخود شناسایی میشود

 • ناشناس
  ۳ ۰

  جلوی این همه دزدی مسئولا رو بگیرین تا نیازی ب دزدی دولت و نظام از سفره خالی مردم نباشه اصلا نمیدونم چرا مردم باید تاوان دزدی آقایان و آقازاده هاشونو را بدوش بکشن

 • مجید
  ۰ ۳

  ماشالله اینهمه نظر ثابت میکنه که70%خانه دارهستن. فقط ما خونه نداریم پس مخالفتی هم نداریم

 • کارمند
  ۳ ۰

  عزیزان دل من دو تا خانه دارم که البته چون در حومه تهران است قبل این گرانی چند ماه اخیر دوتاشو سیصدم نمی خریدن مشکلی با مالیات دادن هم ندارم ولی در همین تهران الان ملک متری شصت هفتاد میلیون داریم بهتر بود این مالیات را به دارایی کلی افراد وضع می کردند در ضمن همیشه افراد پولدار راهی برای دور زدن قوانین پیدا می کنند وهمیشه ما مستضعفین ملزم به تمکین از قانون خواهیم بود.یک نفر با یک ملک چند میلیاردی مالیات نمی دهد بعد یکی دیگه که دو تا خانه پنجاه متری داره واز ترس این بازار آشفته پولشو به جای متکی گذاشته تو اون پنجاه متر...

 • ناشناس
  ۳ ۰

  بخدا قسم تازه اول خوشیمونه یه بلای سراین ملت درآورند که مرغهای قفس به حال ملت ایران گریه کنن بخدا قسم طوری کنن که مردم همدیگر رو بخوره وپاره کنند

 • ناشناس
  ۳ ۰

  فقط یه گزینه چادر نشین هم اضافه کنید چون خیلیا مثل من پول اجاره خانه هم ندارن.با زن بچه سر بار پدر هستن

 • محمد
  ۲ ۰

  ملت را باچی تهدید میکنن قطی یارانه بول ۴ عدد تاید دستی یادو عدد شامپو شبنم بفکر نمایندگان باش یا وزرا ورهبر باش مردم که مشکل ندارن من چهار عدد سوزن وچهار شیت قرص گرفتم ۱۲۰۰۰۰۰۰ تومان بعداز پنج روز رفتم دکتر میگه کی این را داد بهت اینو نخور دارو جدید داد الان دارو خانه خود بیمارستان تحویا نمیگیره اینجا ایرانه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  وقتی توان مدیریت مملکت را ندارید کارهایی بدتر ازاین دیت به جیب مردم کردن نیز ازشما بعید نیست به شما چه ربطی دارد طرف خونه اش را اجاره نیدهد یا نمیدهد عرضه داری خودت برا خودت برنامه داشته باش

 • ناشناس
  ۶ ۰

  ظلم‌وستم‌بیش‌ازحد،تحت‌عناوین‌مختلف‌نشانه‌زوال‌وانقراض است،سلسله‌شماها،به‌دست‌خودتان‌دارد،گورش‌کنده‌وآماده میشود‌،این‌گوی،این‌میدان،،هرچقدرکه‌دوست‌داریدبه‌مردم ظلم‌وستم‌کنید،بکشیدوشکنجه‌بدهید،،بلاخره‌غیرت‌به‌خواب رفته‌ایرانیان،ازخواب‌غفلت‌بیدارخواهدشد،وآن‌روز،برای‌شماها روزمحشر،و،رستاخیزخواهدبود،،،یقین‌بدانیدکاسه‌صبراین مردم‌زجرکشیده،عنقریب‌است‌وارونه‌شود،اون‌موقع‌است‌که خواهیدفهمیدچه‌شده‌است،ولی‌دیگردیرشده‌است

  • ناشناس
   ۰ ۰

   درود بر شرفت

 • ناشناس
  ۴ ۰

  همش بهانه درست میکنن،همین چندرغازوهم قطع کنن،، نه دلشون بحال مستاجرسوخته نه مالک،،وگرنه مالکین اصلی خودشونن،هرکدوم چندتابرج دارن،،

 • ناشناس
  ۲ ۰

  شما مثل کک هستید که باید بخورید والا ...واقعا مردم فلج شدند

 • ناشناس
  ۲ ۰

  پولاشون خرج سفر و میوه و اجیل کردن جیبهاشون خالی شده نشستن اجیل و میوه خوردن و فکر کردن به نتیجه رسیدن که از خونه های خالی پول در بیارن . اسکل های مفت خور . البته اونایی که چند تا خونه خالی دارن و استفاده ای نمیکنن حق شونه جریمه بشن ولی یک فکر درست حسابی بکنن نه اینکه پول بگیرن بزارن جیب خودشون .باید قانون بزارن که یا باید خونشون به ادم فقیر اجاره بدن یا اینکه ماهی مبلغی به فقرا کمک کنن.

 • ناشناس
  ۳ ۰

  فقط خجالت بکشید بااین طرحاتون

 • ناشناس
  ۳ ۰

  پس میخواهید دوباره جیب مردم خالی کنید خیالتون راحت جیب‌های همه مردم ایران خالی خالی هست اناجیل شما آخوندها آنقدر بزرگه که پرنمیشه انشاءالله خدا خودش جیبهاتون پرمیکنه ازدرد غم اندوه و داروکه ازخدا میخواهیم همیشه حالتان مریض ویکروز خوب خوشی نبینیدازاول گفتن چوب خدا صدا ندارد؟این کرونا یک نشانه الهی هست که بهم ظلم نکنیم اما بازهم عبرت نمی‌گیریم آخر میشیم مثل قوم بنی اسرائیل خدا همه ما راخواهدکشت یاحق

 • عباس
  ۲ ۰

  مدتی پیش گفتند هیچ یارانیه در سال ۱۴۰۰ قتع نمی شود همش دروغ

 • رسول
  ۰ ۰

  اگر رژیم شاه اینکار را می‌کرد چه واحسینایی که به راه نمی انداختند

 • پری
  ۲ ۰

  سلام آره اگه درآمدتوایران به اندازه کشورهای دیگه بودمطمئن باشین ایرانیاهم مالیات میدادن،درضمن درایران مالیات مساوی با۶ماه کارکردن مالک هستش،درحقیقت ۶ماه برادولت بایدکارکنه،۶ماه براخودش

 • ناشناس
  ۳ ۰

  ای بر پدرومادر باعث وبانیش

 • ناشناس
  ۲ ۰

  باسلام چرا شما فقط گیر دادی به این یارانه انگار به هرنفری برجی دو میلیونی میدید شما که همه کاری از دستمون میاد مگه کی به شما می‌تونه حرفی بزنه هر که حرف بزنه سرشو زیر آب میکنید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  میوه شب عید گران ، مرغ گران ، گوشت گران ، روغن گران ، برنج گران و .... گران توقع دارید آقایان نجومی بگیر باور کنیم که طرح مالیات به نفع مردم است یا به نفع جبیب شما خدایش از این ملت مظلوم خجالت بکشید و این طرح ها جزء گرانی چیز دیگری در پی نخواهد داشت.

 • مهدی
  ۳ ۰

  تو بورس که پول مردم رو خوردن الان نوبت خونه و ماشینه چند وقت دیگه باز ببینن بودجه کم آوردن هرکی ۲ تا فرش تو خونش باشه یکیش رو برمیدارند.بچه های دهه ۵۰ و ۶۰ را بین هود کارتون یه داروغه ناتینگهام داشت درست حال و روز مردم ایرانه سکه ها رو از صد تا سوراخ برای مالیات جمع میکرد به صندوق کلیسا رحم نمی کرد. ۹۰درصد مردم زیر خط فقر هستند ولی مالیات رو از اون ۹۰درصد میگیرن میدن به اون ۱۰ درصد.

 • MOHAMMAD TAGHIBEIGI
  ۳ ۰

  هر چی بگید از این دولت دروغگو و بد طینت کم گفته اید

 • رضاستارزاده
  ۰ ۳

  باسلام...وخسته نباشید...‌این برنامه ی بسیار خوب دولت....میتواندقیمت....منازل...استیجاری..‌‌را برای..‌مستاجران.‌‌مقرون ب صرفه نماید..چراکه....طبق آمار...۱۷میلیون خانه خالی وجودداردکه...کلی از مستاجران را بقیمت...نازلتری...صاحبخانه کندهرچندکه بااستعداد...مستاجران از کل خانه های خالی...‌هم.‌.کمترباشد....بانهایت تقدیروتشکراز زحمات....مسولان دلسوز زحمتکش...ایران اسلامی....حمایت خودرابعنوان ۱مستاجر....از این برنامه دولت...اعلام وابراز...میکنم

 • عوام
  ۱ ۰

  اینکارتون فقطو فقط باعث گرونتر شدنه خونه و اجاره خونه میشه . انگار میخواید آمار کورونا بالاتر بره تو صف ثبت نام اونم تو این فرصت کوتاهی که گذاشتین . نکنید آقایون نکنید

 • N.p
  ۰ ۰

  این پول ناچیز چیه که هر دفعه یک چیزی میگین به گدا بدی نمیگیره
  خاک برسرتون بکننننننننننن

 • ۰ ۰

  ساختمان3واحد 75متری دارم با3فرزند 35سال به بالا وزنم دران زندگی میکنیم دوست ندارم یک غریبه بین ما باشه دلخوشی ما تو این مملکت همینه دستمان هم جایی بند نیست یعنی پارتی نداریم اگر داشتیم دختر و پسر های من سر کار بودند وازدواج میکردند که بازم خونه مال آنها میشد اینقدر مردم را اذیت نکنید ازخدا که نمی ترسید چون یا اعتقاد ندارید یا او هم ارث پدرتان میداند ولی از خشم مردم بترسید ادم هست که یک آپارتمان اون برابر سه واحد من می‌باشد........

 • ا
  ۰ ۰

  سلام

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پول اکسیژن از ملت بگیرد خیلی درآمد داره

 • ناشناس....
  ۰ ۰

  کار خوبی هست و باید معامله اول و دوم مسکن به اسم شخص هیچ و سوم بیست درصد و چهارمی چهل درصد قیمت مسکن مالیات شود تا سوداگری جمع و وابستگی دولت به نفت هم کم شود و دولت مالیات درست بگیرد و سیصد هزار کمبود نیرو در بهداشت و اموزش و پرورش و نیرو انتظامی را از جوانان زیر دیپلم تا دکترا استخدام کند ...الان مشاغل ازاد مالیات درستی نمی دهند خود من شغل ازاد و خواربارفروشی دارم ولی یک دهم یک کارمند مالیات میدهم

 • ناشناس
  ۲ ۰

  کشورمان به چین ملحق شده نگران نشدیم چه برسه به یارانه

 • رحمان شاکر
  ۲ ۰

  این یک راهزنی دولتی هست و فقط باعث افزایش دزدی و تقلب زیادخواهد شد باز جیب مسّولین دولت و مجلسیان دزد خالی شده و از این طریق میخان مردم بدبخت را سرکیسه کنند

 • حسینی
  ۲ ۰

  خیلی پرو و بی حیا هستید خیلی

 • عباس
  ۰ ۰

  به این دولت هیچ اعتمادی نیست. بنده در دور اول ریاست جمهوری حسن روحانی به در خواست دولت، خودم از گرفتن یارانه انصراف دادم. بعد که فرزندانم ازدواج کردند و به این یارانه نیاز داشتند وقتی برا وصل کردن مراجعه کردند، گفتند چون باباتون خودش انصراف داده، دیگه برا بچه هاشم وصل نمیشه. یاد ضرب المثل قدیمی افتادم که می گه: خدمت به ... نتیجَش ... لگده.
  الان هم اگر قانون مصوب مجلس یا مجمع تشخیص باشه عمل می کنیم . مصوبات دولت کلک موجب خسران و ندامت خواهد شد.

 • علی
  ۲ ۰

  آقا 45یارانه میدید نخواستیم.بیاید 50تومن من ازجیبم میزارم میدم.دست ازسرمون بردارید خجالت اوره والا.با45تومن واجبی هم نمیشه خرید برای یک هفته.شرم اوره.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  بیعرضه ها کدوم کارتون رو اصول بوده هر کاری کردین کمرمردموزیرفشار فقر خم کردین شمانباشید مردم بهترزندگی میکنن

 • Samansalehi
  ۲ ۰

  نمیخوام تف به یارانه ای که ده ساله هرچیزی بگی تو ایران بیست برابر شده حتی از پول گاز و برقش ولی یارانه اش سرجاشه . واقعا باید افتخار کرد به این دولت که ۱۰ ساله نزاسته پول یارانه یک قرون بالا بره ابول . نوش جونتون اینم بدبن لبنان و فلسطین و حشدالشعبی

 • ناشناس
  ۳ ۰

  از کجا میفهمند خالی هست از قبض ها یا زنگ خانه را می زنند ، یا باید ثبت کنند ، حالا از بی پولی ، افتادن جون مردم ، کشور را کردند سوسیالیستی با این ایده ها ، میشه یک خانه گرفت مثل یک قصر و یکی هم خانه فسقلی که همه توش جا نمیشن و مجبورند پولاشون را جمع کنند یک آلونک دیگه بخرند در آینده تعمیرات کنند ، به هرحال آن هم که چند تا آپارتمان درست کرده باید هزینه مصالح ساخته شده در بیاد خیلی از آپارتمان ها برایش مشتری نیست و تقصیر اصلی دولت هست که دلار را گران نگه داشته است و تقصیر بیشتر آن مردمی که بدون فکر همچین مرد بی کفایت را مسئول اداره کشور کردند و البته همه مسئولان با هم زد و بند دارند و تنها سر مردم بی کلاه مانده

 • محمدی
  ۲ ۰

  یه فکری برای مرغ وروغن بکنید مسئولین بی عرضه.خانه خالی هاهمه خراب بشه توسرتون

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بهترین راه کنترل و ثبات بازار مسکن مالیات سالانه بر املاک دوم به بعد و مالیات بر عایدی سرمایه بر سود معاملات مکرر ملک دوم به بعد می باشد و سپس مالیات بر خانه های خالی می باشد

 • خدایار
  ۲ ۰

  جریمه ها پیدا کردن احتکار و کشف کالای قاچاق هیچ مزیتی برای مردم نداره امسال اون همه جنس و اقلام احتکار پیدا شد اصلن نه تاثیری بر بازار گذاشت نه بدست نیازمند رسید اصلا بعد از کشف و پیدایش دوباره مفقود شدن

 • مرتضی
  ۳ ۰

  به جای این جنگولک بازیها و مسخره بازی ها برای مردم شغل ایجاد کنید و اقتصاد تولید رو رشد بدید خود به خود مشکلات حل میشن - بی هنر بودن و.فقط با مالیات گرفتن چرخ مملکت و دولت رو چرخوندن جز اینکه مثل داروغه ناتینگهام (انگلیس و روس) منفور مردم بشید چیز دیگه ای نصیبتون نخواهد شد

 • ناشناس
  ۲ ۰

  شما ک نمیدونید مردم خونه دارن اضافه،بعدش،میخواید یارانه قطع کنید😯 بگید واسه ثبت نام چقد میخواید پول بگیرید.

 • ناشناس
  ۳ ۰

  باسلام خانه های ساخته شده در منطقه ۲۱ و۲۲ و شهریار و اندیشه تکلیف این طرح های اقدام ملی چه میشود چرا واضح توضیح نمیدهند چه خبره فقط میگید ثبت نام کنید تمام اطلاعات اعضاء خانواده را دارید با کد ملی همه بازارها و نداشته میاد بیرون دوباره یه پول هم به پیش خوان دولت باید بدهیم عید که شرمنده زن و بچه هامون شدیم دیگه بیشتر از این شرمنده نکنید

 • سوادکوه
  ۲ ۰

  عزیزان دولت کم کم داره بعد از کرونا بجای ماسک کنتور هوا نصب کنند تا از هوا هم از ملت بگیرند میترسم جای دیگر هم کنتور نصب کنند تا تعداد wc را هم آمار داشته تا مالیات آنرا هم بپردازیم .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اینکه نوشته اید 17 میلیون خانه خالی وجود دارد منظورتون 17 میلیون خانه خالی بالای 150 متر در شهرهای بیش از 150 هزار نفر هست ؟ چون شما این خانه ها را مشمول پرداخت مالیات دانستید که من بعید میدانم در کل کشور این خانه ها به صدهزار برسد چون اکثر خانه های خالی زیر 150 متر میباشد الان در این شهر پرند که اکثرا بین 60 متر تا صد متر میباشد بیش از هفتاد درصد این خانه ها خالیست و اگر مشمول مالیات نشوند هیچگونه تاثیری در عرضه خانه چه اجاره و چه فروش نخواهد شد و در نهایت تاثیری در ارزان شدن ملک استیجاری و فروش نخواهد داشت بنابراین بعد از چهل سال که مدام از مالیات بر خانه های خالی میگفتید عملا هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و قانونی تو خالی خواهد بود

 • ناشناس
  ۲ ۰

  این مسولین کلا از بالا تا پایین عرضه مملکت داری ندارن هی دست تو جیب مردم میکنن
  به شما چه ربطی داره کی چنتا خونه داره

 • Komyl
  ۳ ۰

  خدا عذاب تان را زیاد کند که کارتان شده فقط نقشه کشیدن برا این مردم فلک زده و بدبخت نقشه. می کشید که چه جوری می شود جیب مردم را خالی کرد

 • M47
  ۲ ۰

  هربلایی سرمون بیاد واقعا حق مردمه،وقتی که میرن توی صف مرغ ۲۰هزار تومنی و برای شکم مرغ هورمونی میگیرن! آخه آدم چی بگه؟؟
  بخدا مرغ نخوریم نمیمیریم ولی بعداز ۴۳سال توی صف وایسادن و هیچی نگفتن باید مرد!!!! ی موقع‌ها شک میکنم که اینجا ایرانه؟

 • یک کارگر
  ۰ ۰

  کسی که زبر این آسمان و زمین یک سانتی کت نه زمین نه خونه نه ماشین نه سهام عدالت چیزی ندارد ان هم باید بنویسد

 • مجید
  ۱ ۰

  آخه مگه چند میلیون یارانه میدی که میخوای یارانه را قطع بکنی بنظرم تویی که این حرفا میزنی ی عقده ای هستی

 • سید
  ۲ ۰

  زالو ها لطف کنید کمتر خون مردم رو تو شیشه کنید، بس کنید بس کنید بس کنید تو را به اون کسی که می پرستید ، چرا این همه جک های بی مزه ، واقعا شماها چی می خوان از جون ملت ، خدا ذلیلتون بکنه

 • ناشناس
  ۳ ۰

  همانطورکه شورای نگهبان بااین طرح مخالفت کرد وگفت که اینکار برای کشور تورم زائی دارد.ولی نمایندگان نظر راقبول نکرد ودوباره به شورای نگهبان ارجاع داد.الان هم تا دیرنشده کنسل کنید.تابه مردم فشار نیاد..

 • ناشناس
  ۳ ۰

  شصد درصد قیمت مسکن از شایع پراکنی‌های مشاورین سوداگران مسکن است که باید اینها شناسای شده وبه سزای اعمال شان برسند تامسکن به ثبات برسد

 • مهدی مختاری 291
  ۰ ۰

  اقتصاد آنلاین؛ چرا پیام های من رو منتشر نمی کنی؟! یک کاربر بی شرف به ناموس مردم توهین کرده است و من 2 روز پیش جواب توهینش را نوشته ام و منتظر انتشارش هستم؛ اگر جوابم را منتشر نکنی معلوم می شود که تو هم با او هم دستی و تو هم به ناموس مردم توهین کرده ای. حالا هی مسخره کن و در جوابم بنویس: قرصاتو خوردی؟!

 • ناشناس
  ۲ ۰

  دولت و بانکها باچند برابر کردن دلارودیگرارز ها ارزش پول ملی را از بین بردن و خاکسترکردن وبه نفع دشمنان ایران کار کردن و مردم را فقیر تر و بیچارتر کردن فقر بیداد مکند

 • مهدی
  ۰ ۰

  مملکت گل بلبل ه

 • ناشناس
  ۴ ۰

  لعنت خدا به کسایی که تو مجلس نشستن و هرروز نقشه ای برای مردم بدبخت میکشم .خدا به خانواده کارگر رحم کنه با این مملکت .من ده‌ساله ازدواج کردم دو فرزند دارم ومستاجرم و کارگرم که از خودم یک تیکه زمین ،خانه ،ماشین ندارم.تو زمانه هنر کنم شکم زن و بچه‌ها م و سیر کنم .

 • U
  ۴ ۰

  یارانه هاراهرچه سریعترقطع کنند
  وازدست سرمردم بردارند...‌
  ازخشم مردم وخداهم بترسند..‌‌.
  باقضییه ی بنزین بخیربردند.
  که نزدیک بودکشورنابودشود...‌
  مردم خودشان شآن وشعوردرست زندگی کردن
  ودرارامش بودن رادارند....
  کاری ازدستتون برنمیادمشکل سازنباشید...‌

 • رمضون یخی
  ۰ ۰

  یارانه منو که ۸ساله قطع کردن بغل خونمون یه واحد کامل الان چند ساله خالیه اگه کاریش کردن بعدش من قبول میکنم همه چیو ولی ........

  • ناشناس
   ۰ ۰

   کاش خدا زنده بود و میدید و میفهمید چرا شیطان سجده‌نکرد

 • من
  ۴ ۰

  خدایا میبینی ترا به عزتت این 45 هزارتومن رو هم میخان به خاطر دزدی و پول نفت و گازی که خودشون ویلا و ماشین کاروبهترین زندگی برای خودشون ساختن ازاین سرمایه حالا که کم آوردن میخان باحضوروغیاب ملت دفترهای حسابداریشون روپرکنن

 • ناشناس
  ۵ ۰

  یکی بیاد بگه تو این سالها.کدوم قانون به نفع مردم بوده که مسعولین آن را دور نزدن.اگه بیمه را بگم که مسابقه بین شرکتها برا سرکیسه کردن مردم بوده.طرح طرافیک عذاب مردم شده ولی خودشون طرح نمی‌خوام.خط ویژه مخصوص از ما بهتر ون است.مجلس خانه ملت شده لانه جاسوسی برا ملت.بیت المال شده استخر شنا برای کسانی مثلاً لباس خدمت تن کردن وبه مردم خیانت میکنند.مملکت پاک رو تبدیل کردن به دزدگاه.حالا دزد را نباید گرفت جرم داره.اما هر بی گناه را با یک وسله ناجوربازداشت میکنند هدف انقلاب نابود شد حالا افتادن به جون اتحاد مردم.

  • ستاره
   ۳ ۱

   لطفا دست از سرمردم وجیب آنها بردارید.

 • مهسا رسالتی
  ۰ ۰

  من قبول دارم

 • عقاب پارس
  ۰ ۰

  این بار دیگه ساکت نمیشم .

 • زمان
  ۰ ۰

  عجب باز هم یک بازی دیگه باز هم ی برنامه ی دیگه!

  آرزو میکنم حداقل برای فرزندانمون دیگه از این ترفندها و سرگرمی ها به راه نباشه و مثل ما گرفتار نشن، هر بار ی بازی و هر بار ی قصه

  واقعا متاسفم که مفهوم زندگی رو نفهمیدن و همه چیز به کاممون تلخ شد. نمیدونم کسی که طراحی میکنه بخودش نمیگه بابا دیگه فهمیدن بیاییم راه درست رو بریم عمر به اتمام رسید.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  جوجه فکر می کنی کی هستی که مردم را تهدید می کنی.

 • میراسدالله
  ۰ ۱

  بینهایت سپاسگزارم وخوشبین از طرح مالیات بر خانه های مسکونی خالی.
  ولی ته دلم گواه میده راههای فرار مالیاتی برای دانه درشت ها مرقوم بصرفه هست😂خشت اول رانهد معمار کج . تا ثریا میرود دیوار کج

 • کارمند دارایی
  ۱ ۰

  زمین گران می‌شود چون مسکونی نیست و سرمایه گذاری میشود

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من اعتقادداریم کسیکه مالیات برخانه های خالی رادرمجلس ایران مطرح کرده رشوه سنگینی ازاطلاعات ترکیه واطلاعات امارات گرفته است تااین لایحه رادرمجلس مطرح کندتامردم بجایی آنکه ثرمایه اشان رادربخش مسکن ثرمایه گذاری کنندبروندودرخارج کشوراقدام به ثرمایه گذاری وساخت وسازوخریدخانه وانبوه سازی کنند!....

 • ناشناس
  ۳ ۱

  در حق مستآجر دولت خیانت می کند ؟ چراکه اگر مستآجر محل اجاره را ثبت کند مورد غضب مالک قرار می گیرد و اگر ثبت نکند یارانه اش قطع می شود در هر دو صورص در حق مستآجر فقط و فقط دولت خیانت می کند
  اسلام علیکم یا مستآجرالمظلوم المعصوم

 • فرشید
  ۳ ۰

  والا جوری میگیرقطع بشه مثل اینکه چقدر میده دولت.به درک که قطع شد اخ ۴۵ پول خجالت نمیکشید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مگر چقدر یارانه می دهند که هر روژ تهدید به قطع کردن میکنند .....

 • نرگس نارده نژاد
  ۰ ۰

  ای کاش به من هم یک خانه مسکونی میدادند که من دوماه دیگه وقتم تمام شده مجبورنبودم چادربزنم بشینم که خطری برایم پیش بیاید

 • محمدعلی
  ۳ ۰

  آخه واقعا شرم آوره تواین کشور به این بزرگی وبا این همه ادعاهای قلمبه ومهمتراز همه اون سیستم عریض و طویل سازمان ثبت اسناد و املاک وداشتن سیستم کاداس اعلام مشخصات مالک اونم غلط غلوط چه معنی داره ، آقاجان مردم رو سرکار نزارین برین پی کارتون دیگه بسه . واقعا اگه سازمانی که مسئولیت نظارت و رسیدگی به املاک کشور رو داره نتونه از عهده اینجور کارها بربیاد جداً خیانته یعنی عده ای مفت حقوق میگیرن کاری هم بلد نیستند آدم خجالت میکشه اینجور خبرهارو وقتی میخونه مثل اینکه در دوره قبل قاجار زندگی می‌کنیم. یعنی بی سوادی تا این حد؟

 • مهدی
  ۰ ۰

  نه اینکه خیلی هم یارانه می دهن

 • محمد رضا
  ۲ ۰

  دولت ما فقط منافع خودش در نظر میگیره هیچ کاری برای مردم و ملتش نمیکنه ،ی کارگری که ماهیانه مبلغ ناچیزی حقوق میگیره چطور خونه بخره چطور زندگیش اداره کنه،

 • mohammad tabak
  ۰ ۱

  سلام لطفا ثبت نام در این سامانه را به گونه ای طراحی کنید که اولا با گوشی هم قادر به ثبت نام باشیم نه اینکه حتما به کافی نت نیاز باشد . دوم اینکه در ابتدا اعلام کنید که چه مشخصاتی برای ثبت مورد نیاز است تا با آمادگی کامل ودر کمترین مدت فرآیند ثبت نام انجام شود با تشکر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  مستاجراگه فرم پر کنه صاجب خونه بیرونش میکنه این فکررو کردید شما فقط به ضرره فقر کارمیکنید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  خاک تو سره طراحش یعنی شما نمیدونید کی چند تا خونه داره مگه سندبه نامش نیست آدرس نداره طرح های آبدوغ خیاری

 • تمدنی
  ۰ ۰

  باز پول کم اوردن یا اینهمه خوردن کمشونه بازم میخوان دستشونو تو جیب مردم کنن
  شاید درصد خیلی خیلی کم بیان بخاطر ترس از مالیات خونشونو بدن اجاره اما درصد بیشتر این کار رو نمیکنن و باعث گرونی بیشتر خونه ها میشن.
  اینا حرکتی نمیکنن ک پول توش نباشه براشون. سازمان ثبت اسناد و املاک رو پس واسه چی داریم از اونجا مشخصه کی چ ملکی داره.
  بعدشم همچین میگن یارانه رو قط میکنیم انگار چه پول هنگفتی ماهانه دارن ب ما میدن ک میگن قط میکنیم. رسیدگی و امکاناتی ک بقیه کشورا ب مردمشون میدن رو نمیبینن فقط مالیاتشونو میبینن ک از ما بگیرن.
  شاید باورتون نشه اما من 8 ماه پیش یه خونه 35 متری تو منطقه 18 اجاره کردم ک نه نوسازه نه امکانات خاصی داره همه جاشم نیاز ب تعمیر داره اما تا الان دارم ماهانه پولی ک قرض کردم بابت پول پیش رو میدم.
  پول ملت افتاده دسته ی سری دولتیا و خانواده محترمشون که همتون بهتر از من میدونید. ببخشید سرتون رو درد اوردم درد تو مملکت ما زیاده ک متاسفانه داره بیشتر میشه

 • موذن
  ۰ ۰

  سلام چهل سال مستاجر هستم تجربه نشان داده با مالیات تحدید کردن یا قطع یارانه خنده داره ،صاحب خانه متواند مالیات درخواستی رااز مستاجر بد بخت بگیرد اگر بدانید صاحب زمین خداست اگر رایگان شود موضوع برای همیشه حل میشود جلوی سو استفاده بشر رامیگیرد درک عمیق میخواهد واراده قوی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حکومت اخوندی بوی حکومت کمونیستی داره می گیره انگار اخر راهه و تمام با اقتصاد کمونیستی

 • سیدمحمد سلامی پور
  ۰ ۰

  اول فکر فرار مالیاتی باشید بعدا چطور است که الان به فکر اهرم بازدارنده مالیات افتاده اند؟مالیات زمانی می تواند بعنوان یک پایشگر توانای رفتارهای مالی و پولی و اقتصادی باشد که نهادهای نظارتی موازی حذف شوند.

 • مسعود
  ۰ ۰

  میلیاردها تومان هزینه شده وعده این اطلاعات را در کد پستی و کد ملی شرکت پست و سازمان ثبت احوال کشور و ثبت اسنادکامل و دقیق دارد

 • سیدمحمد سلامی پور
  ۱ ۰

  تکلیف املاک مسئولان چه میشود حالا از پرتقال آباد که بگذریم املاک لواسان و شمیران و دیگر جاهای مرغوب تکلیف چه می شود.پرتقال آباد (اورنج کانتی)

 • بهروز نظرپاک
  ۰ ۰

  😄😄😄😄😄😄😄 اونایی دو سه تا زن رسمی دارن چکار کنند . آخه یکی نیست آقای متفکر تدبیر . دوتا خونه فیثقلی تو باقر شهر یا شور آباد و شهر ری رو با کاخ خودش و امثال خودت یکی میدونه‌ .

 • م
  ۰ ۰

  مالیات ک کشورهای دیگه میگیرند درمفابل اسا یش وارامش ملتشونو تامین میکنند مردمی ک با تعهدید قطع یارانه بایستی کاری رو انجام بدن خیلی خنده داره حداقل این بساط با ی شکله دیگه انجام بدید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خوبه ولی این صاحبخانه ها اجاره خانه را بالا میبرن ماهایی که نه میتونم وام مسکن بگیریم چیکار کنیم خانواده هایی هستند مثل ما زیر خط فقر فکری هم برای ما بکنید یا هدفتون اینه قیمت را صاحب خانه ها بالا ببرن اگر عرضه ی نظارت دارید انجام بدهید اگر نه قرار براین هست این سازمان به اون یکی پاس بده از این لطف ها خواهشمند هستیم نکنید اول مشکل بین خودتون را برطرف کنید پیش بینی های لازم را انجام بدهید که اگر حرفی شد خودتون بدونید با کی طرف هستید

 • ناشناس
  ۰ ۰

  باز کدومتون میخواهید اختلاس بکنید اقای مثلا وزیر عرضه نداری همین الان صاحبخانه زنگ زده اجاره خانه را زیاد کرده ناقابل 500کشیده روی اجارش خانه زیاد داری که دولت بی مسولیت داره به امید خدا تموم میشه میخوای اجاره خانه بگیری کیف کنی شما کجا مردمی هستید نمیدونم قبل ازاین که به این جایگاه برسید محافظتون را کجا قایم میکنید که ما نمیبینم اگر میدیدیم غلط میکردیم به امثال شما رای بدیم بی کفایت اجاره خانه ها را دارن زیاد میکنن کجایی با دارودسته ی دزدت راه کار بلدی بگو ما هم هستیم تکی رودل میکنی

 • محسن
  ۱ ۰

  خاک رس بر سرتون ک فقط غارت کردن وچپاول بلدید تمام کشورهای دنیا برای نلتشون نقشه میکشند ک چه جوری ارامش واسایش برای ملتشون درست کنند اینجا فقطه نقشه میکشند چه جوری جیب مردمو خالی کنند ننگ بر شما

 • محمد
  ۱ ۰

  دیگه بس هست تهدید عمرمابه بادرفت.یارانه من بازنشسته ۸سال پیش قطع کردید بیایید جون ماروهم بگیرید تموم بشه.آب ازسرخیلی هاگذشته دیگه بس هست تاخرخره رسیده

 • لیلا دشتبان زیدی
  ۰ ۰

  باسلام وخسته نباشی من نه صاحب ملک و هیچی نیستم بااین حال شما سه تا صدتومن به حساب ها قرار بود واریز بشه ولی من دوتا صدتومن به حساب م اومد ولی بعدش نه صدتومن اخری رو بحساب م نیومدونه یارانه نقدی ویارانه معیشتی رودریافت نکردم دلیلش چی بوده من یه زن تنها وبی سرپرست هستم واقعا به این پول نیاز دارم بایدچیکارکنم خواهشن بررسی کنید

 • محمد
  ۰ ۰

  همه نظردادن ولی همه اشتباه کردن...میخوان بجای این همه خونه خالی باز یک شهرموشکی بسازن وبگن اینم افتخاواقتدارماهست که ملت باجون ودل پشت سرماتشویقمون میکنن ماهم خدمتگذاراین ملتیم ومجبوریم گوش بدیم بخواسته های مردم ایران...تموم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  درواقع این هم یک روش فرافکنانه ی دیگه برای انداختن مسائل به گردن وضعیتهای جانبی دیگه و در رفتن مقطعی از زیر بار حل یک مشکل بصورت درست و حسابی است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خجالت بکشید ی موقعی جنگ بود همه ماها جنگیدیم حالا اومدیم با هزار دردو مرض که همیشه تو بیمارستانها هستیم ی وام دادید با کلی بدبختی وقرض خریدیم حقوقمون هم پایه هست هزار تا بدبختی داریم حالا مالیات هم بهش اضافه شد ببینید کشورهای دیگه به کسایی که تو جنگ بودند چقدر خدمات میدن ما هم وسط ماه پولمون ته میکشه به اقای الا برکت الله بگیید انقدر نسخه برای ما نپیچند وای بر حالتان ای کسانی که مال مردم را به تاراج بردید

 • پژمان
  ۰ ۰

  هرچقدر دوستدارین گرانی و مالیات بگیرین من به عنوان یه شهروند ایرانی راضی هستم خداسایه این حکومت رو سرمردم کم نکنه هرچی سرشون بیاد کمه به امید خدا تورم سال دیگه چندرقمی بشه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از امام جمعه تویسرکان گلستانی چه خبر پست بهتری بهش دادن انشاله ک دراین راستا فعالیت کسترده تری داشته باشه عجب پدر..... هستند بخدا

 • مظلومان
  ۰ ۰

  باز چه خوابی برای این مردم بیچاره کشیدید؟؟

 • e
  ۰ ۰

  e

 • سید بجنورد
  ۰ ۰

  یعنی بعضی وقتها باید واقعیت را گفت کسانی را میشناسم که ثروتشان الحمدا به تری میلیارد رسیده وبامکیدن خون مردم روز بروز ثروتمندتر میشوند واقعا نام این گونه آدمها را نمی دانم چه گذاشت آیا اینها باید به این مبلغ ناچیز محتاج باشندبله این جنابان بیشنر احتیاج به این مبلغ دارند دوستان عزیزی که در بانکهای سویس حساب دارند واقعااحتیاج به این پول دارند الله علم

 • جهان پهلوان تختی
  ۰ ۰

  خجالت بکشید برای مردم بینوا خط و نشون می کشید
  تو این ایام کرونا با این همه بیمار و بدبختی این چه تصمیم غلطی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  خیلی جالب است خوب دقت کنید نوشته یارانه قطع میشود خیلی خنده دار است چون این برای افراد ثروتمند و مالکان هیچ معنایی نداشته وبیشتر دامن افراد فقیر ومستاجر را میگیرد درواقع پولدارها همیشه پولدارتر و موفق تر و فقرارا هم رایانه شان قطع شده وزیر دست وپا له میشوند رایانه ای که مجلس تصویب کرده مگر دولت میتواند قطع کند این هو چیگری وغیر کارشناسانه است که ثروتمند در ان کوچکترین ضرری نمیکند وفقیر ومسکین له میشود

 • omid
  ۰ ۰

  انشالله این آخرین دزدی از جیب مردم باشه؛مردم متحد باشند و از ترس قطع یارانه سراغ ثبت نرند هیچ کاری ازشون بر نمیاد ؛ وای به روزی که مردم تحملشون طاق بشه .....