کد خبر 512409

در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) تا پایان پارسال ۱۱ میلیون کد بورسی داشتیم اما امسال معادل ۲۷ میلیون کد بورسی صادر شد که رشد ۱۵۰ درصدی داشته است. اکنون ۳۷ میلیون نفر سجامی داریم که از این میزان ۳۰ میلیون نفر احراز هویت شده‌اند. 

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خبرآنلاین، حمید حسن آبادی مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس عنوان کرد:تمام دنیا صنایع مالی به تکنولوژی وابسته هستند همچون بورس. در جهت هوشمندسازی بورس از دو سال پیش فرآیند هوشمندسازی بورس معادل ۲۴پروژه را تعریف کردیم که ۲۱پروژه بهره برداری شده و بقیه نیز در ماه‌های آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی اشاره کرد: در حوزه سامانه‌های معاملاتی اتفاق خوبی افتاد که این سامانه، بسیاری از بخش‌های آن بومی شده است. رونمایی از سامانه بومی معاملات در سالجاری سرعت بیشتری به آن داده است و ماژول‌های زیادی از آن به اتمام رسیده است. در حوزه سامانه پسا معاملاتی بومی هم اتفاقات خوبی رخ داد و در اوایل سال بعد رونمایی می‌شود. لازم به یادآوری است که شیوه بهره برداری از این دو سامانه جزئی خواهد بود. 

حسن آبادی ادامه داد: امسال اتفاقات زیادی در بازار سرمایه رخ داد که در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) تا پایان پارسال ۱۱ میلیون کد بورسی داشتیم اما امسال معادل ۲۷ میلیون کد بورسی اضافه شد که رشد ۱۵۰ درصدی داشته است. اکنون ۳۷ میلیون نفر سجامی داریم که از این میزان ۳۰ میلیون نفر احراز هویت شده‌اند. 

مدیر فناوری اطلاعات سازمان بورس افزود: سامانه مجامع الکترونیکی در آذر ماه افتتاح شد.تا امروز بیش از ۵۰ شرکت استانی مجامع آن‌ها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و در زمینه سامانه توزیع سود الکترونیک معادل ۱۱۴ شرکت به صورت الکترونیکی انجام شده است. مرکز تماس بازار سرمایه  نیز در خرداد ماه کلید خورد و بیش از هشت میلیون تومان تماس صورت گرفته است که بیش از ۸۰ درصد آن به صورت هوش مصنوعی انجام شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر