کد خبر 509274

 معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از تعطیل بودن آموزش های الکترونیکی دانشگاه ها در ایام نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی خاکی صدیق درباره تعطیلی آموزش های الکترونیکی دانشگاه ها در ایام نوروز ۱۴۰۰ گفت: وزارت علوم امیدوار است آموزش های حضوری دانشگاه ها هر چه زودتر شروع شود.

وی افزود: پیش بینی می شود، تا پایان سال جاری آموزش به صورت حضوری نداریم. طبق مجوز اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا به وزارت علوم، کلاس های عملی و آزمایشگاه ها در شهرهای آبی و زرد به صورت حضوری برگزار می شود؛ تاکید ستاد ملی مقابله با کرونا این بود که کلاس ها باید برای دانشجویان بومی برگزار شود و دانشجویان غیربومی هم اگر بخواهند برای شرکت در کلاس به دانشگاه بیایند باید در اتاق های تک نفره خوابگاه ها اسکان یابند.

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به مشکل اصلی بازگشایی آموزش های حضوری، گفت: مشکل اصلی برای بازگشایی آموزش حضوری این است که دانشجویان از تمام نقاط کشور به یک دانشگاه می آیند و باید در خوابگاه متمرکز شده و بعد به شهرهای خود بازگردند. بنابراین، شیوع بیماری می تواند توسط این نقل و انتقالات افزایش یابد که در این زمینه ستاد ملی مقابله با کرونا در بازگشایی کلاس ها احتیاط کامل می کند.

خاکی صدیق به مجازی بودن سومین ترم اشاره کرد و ادامه داد: بر اساس این شواهد، در شروع ترم جاری، شیوه آموزش ها مجازی است و نحوه ادامه کلاس ها بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ بستگی به شرایط، رعایت پروتکل ها توسط مردم و کنترل بیماری دارد؛ با این حال، دانشگاه های ما آماده هستند و از این جهت مشکلی نیست اما باید مجوز داده شود.

وی با بیان اینکه کلاس‌های مجازی دانشگاه ها در ایام نوروز ۱۴۰۰ تعطیل است، تاکید کرد: دانشگاه ها، دانشجویان و اعضای هیأت علمی در زمینه آموزش‌های الکترونیکی روی ریل قرار گرفته اند و مشکل زیرساخت و آشنا نبودن استادان با نرم افزارها وجود ندارد. در نتیجه کلاس ها در حال برگزاری است و نیازی به برگزاری کلاس‌های مجازی در عید احساس نمی‌شود چون ترم فعلی مانند ترم های عادی در حال برگزاری است.

به گفته این مسئول وزارت علوم، کلاس ها از نیمه دوم فروردین آغار می‌شود. شرایط به سمت عادی شدن می رفت اما با پیک های بعدی کرونا، مجوز حضور دانشجویان در دانشگاه صادر نشد. در طول چند ماه ابتدایی، ۱۰۰ هزار دوره آموزشی برای اعضای هیأت علمی برگزار شد که مستندات آن موجود است.

وی اظهار داشت: در فروردین ماه امسال، نخستین دستورالعمل مربوط به امتحانات پایان ترم از سوی وزارت علوم به دانشگاه ها با موضوع مجازی شدن ترم تحصیلی ابلاغ شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر