کد خبر 485497

خودرویی که ۳ میلیارد تومان ارزان شد!

سایت‌های خودرویی و آگهی‌های درج شده در کانال‌های واتساپی، تلگرامی و اینستاگرامی حاکی از این است که هر دستگاه بی. ام. و ۷۳۰ که در حدود ۲۰ روز گذشته و پیش از تعطیلات کرونایی تا ۹.۵ میلیارد تومان قیمت داشت، این روزها در قیمت ۶ میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، رصد بازار خودرو نشان می‌دهد که ریزش‌ قیمت خودروهای خارجی در بازار ادامه داشته و به اعتقاد کارشناسان به دلیل رکود حاکم و انتظارات شکل گرفته مبنی بر کاهش بیشتر قیمت‌ها، ریزش‌ها ادامه‌دار خواهد بود.

قیمت روز خودرو های لوکس

لکسوس ان. ایکس که حدود دو هفته پیش پنج میلیارد تومان قیمت خورده بود، این روزها بین ۳.۴ تا ۳.۵ میلیارد تومان قیمت دارد.

همچنین فولکس واگن تیگوان که پیشتر تا ۳.۵ میلیارد تومان قیمت داشت، این روزها در قیمت ۲.۴ میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.

قیمت خودرو مدل ۲۰۱۷ صفر کیلومتر سانتافه، شاسی‌بلند محبوب گروه خودروسازی هیوندای کره‌جنوبی نیز از سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در ۱۵ روز گذشته به ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان در آگهی‌ها کاهش داشته و نمونه‌های کارکرده این خودرو که تا دو هفته پیش ۲.۵ میلیارد تومان قیمت داشت این روزها به حدود ۱.۶ میلیارد تومان کاهش یافته است.

همچنین هر دستگاه مزدا ۳ صفر کیلومتر که فروشندگان تا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان برای آن مطالبه می‌کردند، این روزها با افتی چشمگیر به حدود ۸۶۰ میلیون تومان رسیده است.

سیتروئن سی۳ مونتاژی سایپا که تا یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان هم آگهی می‌شد، این روزها در حدود ۸۳۰ میلیون تومان قیمت دارد و پژو۲۰۰۸ مونتاژی ایران‌خودرو که نمونه صفر کیلومتر سفید رنگ آن تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیمت خورده بود، زیر ۸۰۰ میلیون تومان و در برخی آگهی ها تا ۷۸۰ میلیون تومان پایین آمده است.

برخی نمایشگاه‌داران اظهار داشتند: این روزها نمایشگاه‌ها به دلیل تعطیلات و محدودیت‌های کرونایی تعطیل هستند و ما فقط به اندک تلفن‌ها جواب می‌دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • خوشبخت عالم
  ۳ ۰

  اوخ جون پس حالا که لکسوس ۳میلیارد ارزون شده میخام پرایدمدل ۸۴ رمو بفروشم یدونه لکسوس بخرم بقیشم بزارم توبانک سودشوبگیرم .

 • کارمند2
  ۳ ۰

  سلام برو فکر نان باش که خربزه آب است.......................آمو مرغ 7500تومانی که شده 20 یا 25 حداقل را بگو..........حقوق ها که ثابت است و نرخ ها میخواهند به قله اورست برسند را بگو.............لکسوس و سانتافه را چند نفر میخرند؟.......اما مرغ و گوشت و برنج و چای و............را همه باید بخرند............

 • حسین
  ۲ ۰

  اهههههه دست رو دلمون نزارین که خونه ما اگر پول داشتیمم لکسوس بخریم که برای ارزان و گران شدنش غصه نمیخوردیم الان غصه اینو میخورم گول نون شب و از کجا بیارم