کد خبر 482407

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

فوری/ کام سهامداران شستا تلخ شد!

سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی پس از حرف و حدیث‌های بسیار، بالاخره در بورس امروز بازگشایی شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، پس از مدت‌ها بسته بودن شستا در بازار سهام به دلیل برگزاری مجمع سالیانه، امروز اعلام شد که این نماد بازگشایی می‌شود. البته این بازگشایی که طبق انتظار بسیار پیش‌تر از امروز بازگشایی می‌شد، به دلایل مختلفی به تعویق می‌افتاد.

برخی از فعالان بازار این تاخیر را به دلیل نزولی بودن بورس و نگرانی مسئولان خود سهم بابت کاهش قیمت و مسئولان بازار بابت افت بیشتر شاخص نسبت می‌دادند. اما دلایلی که به صورت رسمی اعلام می‌شد، مشکل نبود بازارگردان برای این سهم عنوان می‌شد.

اما با بازگشایی این نماد، سهامداران این شرکت با افت ۱۹درصدی قیمت سهم مواجه شدند و بدین صورت کام سهامداران شستا امروز تلخ شد.

نماد شستا

 

 شستا در بدو بازگشایی به دنبال افزایش سرمایه رفت

امروز پس از ۵۶ روز غیبت، شستا حضور پیدا کرد و با وجود افت ۱۹درصدی همچنان مورد عنایت حقیقی‌ها واقع شد. همچنین این شرکت خبر از افزایش ۷۸درصدی سرمایه داد.

پس از ۵۶ روز غیبت، بورس امروز شاهد بازگشت سهام بزرگ سرمایه گذاری تامین اجتماعی بود. نماد شستا در ۱۶شهریور ماه سال جاری به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت «گروه الف» متوقف شد. در ادامه طی گزارشی دیگر بر روی کدال، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران اعلام کرد که به دلیل وجود ابهام در اطلاعات افشا شده، توقف این نماد حداکثر دو روز کاری دیگر ادامه دارد.

 اما متوقف ماندن شستا پس از آن تاریخ نیز همچنان ادامه داشت. در ابتدا راجع به دلیل متوقف بودن این نماد توضیحی وجود نداشت و تنها زمزمه‌هایی مبنی بر جلوگیری از ریزش قیمت سهام و متضرر شدن سهامدارن بود. با گذشت زمان اعلام شد که به دلیل در جریان بودن انتخاب بازارگردان، این نماد همچنان بسته می‌ماند.

در نهایت با اتمام روند تعیین بازارگردان، امروز در تاریخ ۲۸آبان ماه، شستا حدود ساعت ۱۲ بازگشایی شد. در خط پایانی بورس امروز، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی ۱۹درصد افت قیمت را ثبت کرد. شستا فردا را با قیمت ۲۹هزار و ۵۰۰ریال آغاز خواهد کرد. این در حالیست که آخرین قیمت معامله آن به ۲۰هزار و ۴۵۰ریال رسید.

ارزش معاملات شستا با هزار و ۲۱۰میلیارد تومان، بیشترین ارزش معاملات بود و حجم معاملات آن برابر ۴۱۰میلیون برگه سهم رقم خورد. ۹۵درصد از برگه سهم‌ها را حقیقی‌ها و ۵درصد را حقوقی‌ها خریدند. در مقابل نیز ۶۵درصد را اشخاص حقیقی و ۳۵درصد را کدهای حقوقی فروختند.

لازم به ذکر است امروز شستا خبر از افزایش ۷۸درصدی سرمایه داد. همچنین با وجود افت ۱۹درصدی قیمت سهام شستا، حقیقی‌ها از بازگشایی آن استقبال کردند و نهایتا در انتهای بازار صف خرید ۱۳۳میلیون برگه سهمی تشکیل دادند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۵

  نفر نمی دونه افزایش سرمایه چیه آمده تو بورس بوری متعلق به انسان های صبوره

 • حسن زاده
  ۲ ۶

  همه سهم ها بیش از 50 درصد ریخته ولی شستا که سوگلی خودشون بود روز بازگشایی صف خرید کردند

  • ناشناس
   ۰ ۰

   شستا هم نسبت به قبل اصلاح بیشتر از ۵۰ درصد افت قیمت داشته

 • بینام
  ۷ ۴

  عامو ۱۹ درصد مه چیزی نیست ملت تو این مدت که شستا را خلاف قانون بسته نگهش داشتین تا ۷۰ درصد تو ضررن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  از 6200 آمد پایین ای بابا کم بشه قیمتش دلتون خنک میشه مگه لیاقت میخواد سهام داری شستا

 • magsod ekhtiari
  ۰ ۱

  شستا 62درصد منفی داده کم هست فقط حسود هستید چشم ندارید ببینید میخوایید بیاد پایین بخرید میاد منتظرش باشید