در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش بینی قیمت طلا در هفته اول اردیبهشت / کاهش بی‌سابقه حباب سکه در یکسال اخیر

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران از افت بی‌سابقه حباب سکه در مقایسه با یکسال گذشته خبر داد و گفت: کاهش معاملات باعث شد حباب سکه درحال حاضر به ۱۷۰هزار تومان برسد.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به قیمت طلا و سکه بیان کرد: ارزش اونس جهانی حدود ۳دلار افزایش یافته و دلار نسبت به آخرین قیمت هفته پیش تغییری نکرده اما امروز قیمت طلا و سکه اندکی کاهش یافته که دلیل عمده آن تعطیلی بازار و افت حجم داد‌و‌ستد‌ها است.

کشتی‌آرای گفت: به دلیل تشدید بیماری کرونا تعطیلی بازار طلا و واحدهای طلافروشی تا ۱۰اردیبهشت ماه تمدید شده اما به نظر نمی‌رسد با بازگشایی بازار وضعیت تقاضا تغییری کند چراکه اولا درحال حاضر نقدینگی سرگردانی وجود ندارد و دوما آینده برجام کماکان مبهم بوده و کسی تا روشن نشدن این موضوع وارد معامله نمی‌شود.

نایب رییس دوم اتحادیه طلا از کاهش بی‌سابقه حباب سکه نسبت به یکسال اخیر خبر داد و گفت: به دلیل نبود تقاضا حباب انواع سکه از زمان تعطیلی بازار در حال تخلیه است به طوریکه امروز حباب سکه تمام به پایین‌ترین حد یکسال گذشته یعنی ۱۷۰هزار تومان رسید.

این فعال بازار طلا با پیش‌بینی قیمت‌ها در هفته پیش‌رو بیان کرد: باتوجه به اینکه نشست برجامی وین را در پیش داریم و زمزمه‌های خوبی از این مذاکره به گوش رسیده پیش‌بینی من احتمال ادامه روند کاهشی با شیب ملایم در روز‌های آینده است.

قیمت طلا و سکه ۴اردیبهشت ماه ۱۴۰۰

او در پایان به قیمت‌های امروز اشاره کرد و افزود: بر اساس ارزش اونس جهانی و قیمت دلار، امروز بهای هر مثقال طلای ۱۷عیار چهار میلیون و ۳۸۰هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۱هزار تومان است.

کشتی‌آرای ادامه داد: همچنین امروز قیمت سکه امامی به ۱۰میلیون و ۱۰۰هزار، سکه طرح قدیم ۱۰میلیون، نیم سکه پنج میلیون و ۶۵۰هزار، نیم سکه و سکه یک گرمی هم به ترتیب به سه میلیون و ۶۵۰هزار و دو میلیون و ۵۰هزار تومان کاهش یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بخداخجالت هم خوب چیزیه طلارواز150 تومن بردن یک میلیون وپونصدحالا170 هزارتومن کم شده میگن بی سابقه است شرم آوره