در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش‌بینی قیمت طلا در هفته آینده/ چرا طلا گران شد؟

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران، روند صعودی نرخ ارز و اونس جهانی را عامل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار داخل عنوان کرد.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به افزایش مجدد قیمت طلا و سکه اظهار کرد: در بازار امروز بهای اونس جهانی حدود 10دلار کاهش یافته اما از آنجا که نرخ ارز وارد فاز افزایشی شده، قیمت طلا و سکه نیز نسبت به روز گذشته گران‌تر شده است.

او همچنین درباره وضعیت تقاضا بیان کرد: نوسانات شدید قیمت باعث شده حجم تقاضا نسبت به قبل تعطیلات دو هفته‌ای ناشی از کرونا به شدت کاهش یابد به طوریکه علاوه بر مصنوعات طلا، سکه و طلای آب شده هم خریداری ندارد.

به گفته کشتی‌آرای، بعد از کاهش چشمگیر قیمت طلا و سکه طی هفته‌های گذشته پیش‌بینی می‌شد که با بازگشایی بازار روند نزولی قیمت‌ها ادامه داشته باشد و بازار نیز از رکود خارج شود که متاسفانه با تغییر جهت بازار و رشد قیمت‌ها این تصور محقق نشد.

نایب رییس دوم اتحادیه طلا با پیش‌بینی روند قیمت‌ها در هفته آینده تصریح کرد: اگرچه قیمت‌ها حتی برای یک دقیقه بعد هم قابل پیش‌بینی نیست اما می‌توان گفت، اگر روند بازار ارز و اونس همچنان صعودی باشد به طور حتم قیمت طلا و سکه نیز گران خواهد شد و بالعکس.

قیمت طلا و سکه 19آذر ماه99

کشتی‌آرای با اشاره به قیمت‌های امروز بازار طلا گفت: در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران، در ساعت (13:30) قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید با حدود 150هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته به 12میلیون و 750هزار و سکه طرح قدیم به 12میلیون تومان رسید.

او اضافه کرد: خریداران می‌توانند نیم سکه را با قیمت شش میلیون و 500هزار، ربع سکه را چهار میلیون و 450هزار و سکه یک گرمی را با قیمت دو میلیون و 450هزار تومان بخرند؛ همچنین امروز هر مثقال طلای 17عیار با قیمت پنج میلیون و 120هزار و هر گرم طلای 18عیار یک میلیون و 182هزار تومان معامله می‌شود که در مقایسعه با دیروز حدود 30هزار تومان گران شده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر