اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

جزییات دو عرضه اولیه در هفته جاری

عرضه اولیه سهام مجتمع جهان فولاد سیرجان در فرابورس ایران و شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیاتک در بورس تهران در هفته جاری انجام خواهد شد.

جزییات دو عرضه اولیه در هفته جاری

به گزارش اقتصادآنلاین؛ بر اساس آگهی عرضه اولیه جدید فرابورس ایران، ۴ میلیارد سهم معادل ۱۰درصد از کل سهام مجتمع جهان فولاد سیرجان با نماد «فجهان»، چهارشنبه هفته جاری (۱۷ شهریورماه) عرضه اولیه خواهد شد. حداکثر سهام قابل خریداری برای هر کد حقیقی و حقوقی در این عرضه اولیه، ۸۰۰۰ سهم و دامنه قیمتی، ۴۵۰۰ ریال تا ۵۵۰۰ ریال خواهد بود.

نکته مهم این عرضه اولیه اختصاص اوراق اختیار فروش تبعی به خریداران است. این اوراق با سررسید یک‌ساله و با قیمت سررسید ۶۶۰ تومانی به خریداران اختصاص می‌یابد. 

عرضه اولیه شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیاتک

علاوه بر عرضه اولیه «فجهان» در فرابورس ایران، ۲۲۵ میلیون سهم معادل ۱۵ درصد از کل سهام شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیاتک با نماد «کیمیاتک»، چهارشنبه (۱۷ شهریورماه) در بورس تهران عرضه خواهد شد. از این تعداد ۱۸۰ میلیون سهم روز چهارشنبه به کدهای حقیقی و حقوقی اختصاص می‌یابد و ۴۵ میلیون سهم دیگر نیز روز شنبه هفته آینده (۲۰ شهریورماه) به صندوق‌های درآمد ثابت تخصیص خواهد یافت.

در این عرضه اولیه به هر کد بورسی حداکثر ۱۰۰ سهم در بازه قیمتی ۲۰۹۱ تا ۲۳۰۰ تومان اختصاص خواهد یافت که معادل حداکثر ۲۳۰هزار تومان خواهد بود. با توجه به مشارکت دو میلیون و ۸۰۰هزار نفری در آخرین عرضه اولیه سال جاری، احتمال می‌رود حداکثر ۶۴ سهم به هر کد تعلق بگیرد که ۱۴۷ هزار تومان نقدینگی نیاز خواهد داشت.

این شرکت به عنوان پانصد و هشتاد و دومین شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار و در گروه «مواد شیمیایی» عرضه می‌شود.

کیمیاتک

فجهان

 

ارسال نظر

 • حمید حبیبی نیا
  ۰ ۰

  با سلام
  این چه گندی دوباره به بورس زده اند
  سهامداران خرد امیدشان به همین سهام اولیه بود چون که در کل بورس فقط ضرر بوده و بورس ایران خاکبرسری است.
  حال هم که سهام اولیه رو بین خودشان تقسیم کرده اند با این وضع سفارشگیری جدید

آخرین خبر ها