اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش روزانه صندوق های ETF‌ (۲۵اردیبهشت۱۴۰۰) / معاملات ۵۰۰میلیارد تومانی پالایش با رشد اندکی همراه شد

در بورس امروز ۲۱۵میلیارد تومان دارا یکم و ۵۶۵میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۵۳۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقوقی در این صندوق‌ها ۱۱۴میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش ۵۶۶میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق امین یکم فردا (امین یکم) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۲۹میلیارد تومان واحدهای صندوق نگین سامان (کارین) را از حقوقی‌ها خریدند (۲۸درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) را به ارزش ۷۵میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۶۰درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام امین تدبیرگران فردا (الماس) رشد ۱.۴درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق «دارا یکم» با زیان ۰.۷درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۸.۶درصد) در رابطه با صندوق زرین کوروش (زرین) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۷۸۵میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۵۱درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود هزار و ۵۰۰میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۲.۴درصد) این گروه به صندوق پشتوانه طلای مفید (عیار) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۵۳۱میلیارد تومان رسید و خروج پول حقیقی ۱۱۴میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود دو هزار و ۸۸۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۱۰۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

صندوقهای قابل معامله 1400.02.25

تحرکات صندوق‌ها 1400.02.25

بیشتر بخوانید
ارسال نظر