اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله / روزهای خوش دارا یکم با صعود ۸درصدی در یک هفته

صندوق‌های ETF «سهامی» رشد ۱.۱درصدی و در طرف دیگر صندوق‌های مبتنی بر طلا زیان ۰.۸درصدی را به طور متوسط برای سهامداران خود ثبت کردند.

اقتصاد آنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط ۱.۱درصد رشد قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها نیز ۱.۱درصد افزایش یافت، این در حالی بود که شاخص کل بورس توانست تنها رشد ۰.۱درصدی را به ثبت رساند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) با ثبت هشت درصد رشد قیمت بود. همچنین بهترین عملکرد هفتگی مربوط به «دارا یکم» بود به طوری که NAV آن ۴.۸درصد ارتقا یافت.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق امین تدبیرگران فردا اختصاص داشت؛ صندوق «الماس» با افت ۰.۳درصدی قیمت مواجه شد و با کاهش ۰.۲درصدی ارزش ذاتی‌اش، به حباب منفی ۱.۸درصد رسید.

بدون درنظر گرفتن «دارا یکم»، صندوق مدیریت ثروت بازنشستگی (مدیر) را می‌توان ارزان‌ترین صندوق در شروع هفته بعد نام برد زیرا قیمت آن روی تابلو ۱۳.۸درصد زیر NAV ابطال قرار دارد. صندوق پالایشی یکم (پالایش) نیز به عنوان گران‌ترین صندوق با انحراف ۱۳.۱درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا

در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین زیان ۰.۸درصدی برای سرمایه‌گذاران خود به همراه داشتند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه ۱.۶درصد افت قیمت داشت و ۱.۷درصد پایین‌تر از قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

صندوق ETF پشتوانه طلای لوتوس (طلا) بیشترین زیان (۱.۱درصد) گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد، صندوق پشتوانه طلای زرافشان (زر) نیز که حباب ۶.۲درصدی داشت همچنان بیشترین انحراف قیمت (پنج درصد) را در بین صندوق‌های قابل معامله در اختیار دارد.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

4

3

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    جهت فروس سهام دارا یکم ETDİ کجا مراجعه کنم