سخنگوی آزادسازی سهام عدالت؛

سود سهام عدالت به‌زودی واریز می‌شود

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: اکنون از همه شرکت‌ها درخواست داریم که بقیه سود را به شرکت سپرده‌گذاری واریز کنند تا سود باقی‌مانده به‌زودی و در ایام ماه رمضان به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حسین فهیمی به توزیع سود سهام عدالت اشاره کرد و افزود: در واپسین روزهای سال ۹۹ به پنجمین مرحله از طرح آزادسازی سهام عدالت رسیدیم که براساس آن پرداخت سود این سهام از طریق بازار سرمایه صورت گرفت.

وی اظهار داشت: روش پرداخت از طریق بازار سرمایه با تفاوت بنیادی نسبت به پرداخت سود سهام عدالت نسبت به سال‌های گذشته همراه بود. بدین معنا که در گذشته به ازای هر نفر یک مبغ سودی در نظر گرفته می‌شد و سود در نظر گرفته در تاریخی معین برای افراد پرداخت می‌شد.

فهیمی خاطرنشان کرد: امسال سهامداران اقدام به فروش بخشی از سهام خود در بازار کردند که در روش مستقیم حدود سه میلیون و ۲۰۰هزار نفر و در روش غیر مستقیم حدود ۱۰هزار نفر سهام خود را فروختند و طبق آن تعداد سهام افراد و میزان سود تعلق گرفته کاهش پیدا کرد.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت اظهار داشت: روش محاسبه برای پرداخت امسال سهامداران بدین صورت بود که مشمولان سهام عدالت در روش سهامداری مستقیم و غیرمستقیم از چه تعداد سهم و در چه شرکتی برخوردارند و این موضوع هم مدنظر قرار گرفت که چه تعداد سود به ازای هر سهم براساس عملکرد شرکت‌‌های سرمایه‌پذیر تعلق گرفت.

وی ادامه داد: بعد از محاسبه میزان سود آن را به شرکت‌های سرمایه‌‌پذیر ارسال کردیم و در انتها سود دریافت شده را بین ۴۹ میلیون سهامدار توزیع و  به حساب آنها واریز کردیم.

فهیمی اظهار داشت: اکنون در صدد هستیم تا بقیه سود سهام عدالت را از شرکت‌ها دریافت و به حساب افراد واریز کنیم و از هیچ تلاشی برای پرداخت هر چه زودتر ۵۰درصد دوم سود سهام عدالت دریغ نخواهیم کرد.

سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: اکنون از همه شرکت‌‌ها درخواست داریم که مابقی سود را به شرکت سپرده‌‌گذاری واریز کنند تا سود باقی‌مانده به زودی و در ایام ماه رمضان به حساب مشمولان سهام عدالت واریز شود.

نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت برای سهامداران ۲ روش مستقیم و غیرمستقیم در تاریخ ٢٨ اسفند ماه سال ٩٩ انجام شد. دارندگان سهام ۵۰۰هزار تومانی، رقمی حدود ۲۰۰هزار تومان دریافت کردند و برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی دو برابر سود سهام ۵۰۰هزار تومانی پرداخت شد که رقم آن ۴۰۰هزار تومان بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مهر علی
  ۴ ۰

  دوباره رفت تا سه ماهه دیگه.باشه 22بهمن سال1400پرداخت میکنید.اخه خجالت پیش شما شرمندس.خدا لعنتتان کند.یزیدیان

 • ناشناس
  ۳ ۰

  بخدادلم مردم دراوردین باهرروزوعده توخالی دادن واریزکردین بعداعلام کنین هرروزماروخجالت زده بچه هامون نکنید

 • Armin
  ۱ ۱

  تعارف نکنی بذاریاپول مردم سوددبگیردبعدواریزکنیدنارحت میشم توبمیری ایشالله تعارف کنی

 • ناشناس
  ۲ ۰

  ازشرکت ها خواهش دارین بیان سود مردمو بدنن؟؟؟؟؟
  اگه قراربود همینو از مردم بگیرین که قضیه کلا فرق میکرد چوب میکردین تو پاچه ی مردم ویکساعته مردمو میکردین پول به هرطریقی بود خجالت بکشید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  والله سودشون هیج درددوانمیکنه

 • قادر
  ۳ ۰

  همچون سود سود می‌کنید انگار با هاش میشه هزینه یه ماه از دوش مون کم بشه بابا پول دو تا هندونه هم نمیدن

 • ناشناس
  ۳ ۰

  همش الکی هر روز هی میگین به زودی خوبه 90 تومان بیشتر نیست کشتین خودتون

 • پویا
  ۳ ۰

  ازهرطریقی دزدی میکنند مگه این شرکتها کم سود خوردن که حالا هی امروز فردا میکنیدیعنی تو این مملکت هیچ قانونی نیس که رسیدگی کنند

 • ناشناس
  ۱ ۱

  سهام عدالت ما یک میلیونی اما همون ۹۹ تومن سود ریخته شد بس بقیه سود چی شده تو جیب کی رفته خواهش میکنم رسیدگی کنید؟؟؟؟؟

 • امید
  ۲ ۰

  مسئولین واقعا روی مخ هستند چی هستند اینا

 • مهدی
  ۰ ۰

  خوش

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ولله من ماندم ماسهام عدالت توسال ۹۹فروختیم چه ربطی به ۹۸داره آخه بعدشم کدام پول خداشاهده واسه من ۵۰ریختن من روزی ۵۰فقط خرج چیپس پفک میکنم پای فوتبال میشینم خدابراتان نسازه بحق علی چقدرآخه حق مردم خوردن چقدر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مادر من سی درصد از سهم عدالتش را فروخته بود یک مقداری واریز شده بقیش واریز نشده واقعا این انصاف است

 • یغما
  ۰ ۰

  آقا شمارو بخدا‌ زحمت نکشید .چه کنیم با اینهمه خجالت . البته ما که چشم جون آب نمیخوره تااسفند۱۴۰۰ بخاری ازشما‌بلند بشه .دولت تزویر ونومید

 • جواد
  ۰ ۲

  دست دولت درد نکنه که این سهام عدالت را , آزاد سازی کرده که بتونیم بفروشیم حالا صبر می کنیم تا قیمتش بیشتر بشه .و برکت کنه ما که نه پولی دادیم .این هم مفت رسیده به ملت
  علی برکت الله.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   کجایه دنیایی چه فروشی سامانه ش روبستن رفت

 • محمد
  ۰ ۰

  انقدسودسودمیکنید که انگار چی هست بابا پول دوتا کیک هم نیست شما کی میخواید باخدا باشید مگه شما مسلمون نیستید هی ۳۰دصد افزایش یافت سود سهام عدالت