اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش روزانه صندوق هایETF‌ (۳۱فروردین۱۴۰۰) / بیشترین صعود صندوق‌ها به نام دارا یکم ثبت شد!

در بورس امروز ۴۵۰میلیارد تومان دارا یکم و ۳۸۵میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به دو هزار و ۱۳۵۵میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقوقی در این صندوق‌ها ۷۲میلیارد تومان بود.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) با ارزش ۷۱۵میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق پالایشی یکم (پالایش) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۱۴میلیارد تومان واحدهای صندوق با درآمد ثابت کیان (کیان) را از حقوقی‌ها خریدند (۳۴درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) را به ارزش ۴۹میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۹درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام «دارا یکم» رشد ۵.۲درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق امین تدبیرگران فردا (الماس) با زیان ۱.۱درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۷.۵درصد) در رابطه با صندوق «دارا یکم» در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۸۳۵میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۳۹درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود هزار و ۱۸۵میلیون تومان رسید. همچنین بیشترین افت قیمت (۲.۸درصد) این گروه به صندوق پشتوانه طلای زرافشان (زر) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم دو هزار و ۱۳۵میلیارد تومان رسید و خروج پول حقیقی حدود ۷۳میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود دو هزار و ۷۸۵میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۲۶۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

صندوق‌های معامله‌پذیر 1400.01.31

تحرکات صندوق‌ها 1400.01.31

بیشتر بخوانید
ارسال نظر