جزییات پرداخت باقیمانده سود سهام عدالت

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت بزودی به دارندگان این سهام پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، حسین فهیمی درباره پرداخت سود سهام عدالت گفت نخستین بار توزیع سود سهام عدالت از طریق ساز وکار بازار سرمایه انجام شد و بر اساس میزان سود سهام هر فرد و میزان سهم باقی مانده افراد محاسبه شد.

وی افزود: بر اساس تصمیم شورای عالی بورس ۵۰ درصد این سود در روز‌های پایانی سال گذشته پرداخت شد و پرداخت بقیه سود منوط به این است که شرکت‌ها سود خود را به شرکت سپرده گذاری مرکزی پرداخت کنند که تلاش می‌کنیم در روز‌های آینده این کار انجام شود.

فهیمی گفت: ممکن است اشکالاتی در شماره حساب‌های اعلامی افراد وجود داشته یا اصلاح مشخصاتی داشته اند بنابراین هموطنانی که هنوز ۵۰ درصد اول را دریافت نکرده اند می‌توانند از طریق تماس با مرکز پیام سهام عدالت با شماره ۱۵۶۹ این موضوع را پیگیری کنند.

 وی درباره ارائه کارت‌های اعتباری سهام عدالت گفت: زیر ساخت‌های این کار انجام شده و هم اکنون در اختیار بانک‌ها قرار گرفته است.

فهیمی افزود: تامین اعتبار لازم برای اعطای این کار‌ها باید از طرف بانک‌ها انجام شود که در شرایط فعلی در بانک ملی و تجارت این کار انجام شده و مشمولان سهام عدالت که در این دو بانک حساب دارند می‌توانند تقاضای خود را ارائه کنند که معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام به ان‌ها کارت اعتباری داده می‌شود.

وی افزود: درخواست ما این است که بقیه بانک‌ها نیز به این سیستم بپیوندند و ارائه کارت‌ها را آغاز کنند.

فهیمی گفت: از مجموع ۴۹ میلیون نفر سهامدار عدالت حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بخشی از سهام عدالت خود را فروخته اند که در این مرحله کارت اعتباری به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد و توصیه ما نیز این است که افراد سهام خود را نگهداری کنند.

فهیمی اضافه کرد: در شرایط فعلی این کارت‌ها در دستگاه‌های فروشگاه‌های مشخص قابل خرید است و در آینده گسترش خواهد یافت و در همه مراکز عرضه کالا و خدمات قابل استفاده خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حسن
  ۸ ۰

  سودسهام عدالت به چه دردی میخوره پول سهام عدالت بدید ۶ماه گذاشتیم به فروش یه هزاری ندادید

 • ناشناس
  ۵ ۰

  با عرض سلام اخر نفهمیدیم تکلیف ما بدبخت بیچاره هایی که سهاممونو برای فروش گذاشتیم چه شود خردن یک لیوان اب هم روش

 • مجتبی
  ۳ ۱

  مردم گرفتارن وام میخواهند به زخم زندگی شان بزنند اجاره بدن ماشین تعمیرکنند بیمه پرداخت کننو........غیره لوازم منزل تواین بیپولی به چکاری میاد یافقط خوراکی بخرند هم از مردم سودمیگیرین هم جنس اشغال ایرانی رابند میکننین هم فقط تورم بالامیبرید شماوام رابدین چکاردارین مردم چی لازم دارن من گیر موتور خرابم هستم گفتم موتورم راچند مدل بالاتر ببرم یاخرجش کنم بایک تیر چندتانشان میخواهید بزنید ۱۸درصد سودبدم برم پیش خور کنم بعد قسط جیگربرپرداخت کنم کارگرم لازم دارم امابهدردم نمیخوره

 • اسی بیچاره سهام
  ۲ ۱

  من نزدیک نه ماه در بدترین شرایط مالی سهامو گذاشتم واسه فروش هر روز سر میزدم به بانک بعداز نه ماه یه سی هزارتمن سهام فروش رفت ریخته بودن بحساب این سی هزارتمنم قسط بانک برداشت کرده بود نفهمیده بودم الان میخوام کارت اعتباری بگییرم میگن سهامتو بروختی خداوکیل تکلیف من امسال من چیع نه تنها هیچ پولی به من ندادن نه ماه هم امروز فردا شدم الانم که میخواستم یع دردی رو با ابن کادت درمون کنم اینجوری میگن اخه این چه قانونیه سی هزارتمن سهام عروش رفته کل یهام نبوده که من نتونم استفاده کم خداوکیلی وجدان داشته باشید تکلیف ما چیع

 • ناشناس
  ۴ ۱

  پس تکلیف اونایی ک فروختن چی میشه نه کارت میدید نه پول فروش واریزمیشه یکسال گذشت تاکی دروغ

 • علی
  ۰ ۲

  با سلام:
  زمانیکه که داشت ثبت نام سهام عدالت انجام می‌شد، من در جریان نبودم، الان بیش از یکسال بیکارم، اموراتم چطور می‌گذرد، بماند. آیا چون نمی دانستم، آگاهی نداشتم، حق داشتن سهام باید از بنده سلب شود؟ من هم یک ایرانی هستم، خواهشمندم رسیدگی فرمایید، افرادی مثل من توی جامعه کم نیستند. با تشکر

 • شیرازی
  ۳ ۰

  قرار بود قبل ماه مبارک سود سهامو بدن چرا هی عقب میندازن؟

 • فرهادی
  ۱ ۰

  این چه سودیه که شما میریزین ۳۰صد تک تومنی پوله شما واریز میکنین واقعا خنده داره

 • جواد
  ۰ ۰

  باسلام برای ما تمامی سودهای سالهای قبل رو واریز شده ولی سود سال۹۹ که برای همه واریز شده واریز نشده توی سامانه هم اطلاعات شخصی و شماره شبا روچک کردم همه درسته ! با شماره ۱۵۶۹ هم تماس گرفتم و پیغام گذاشتم ولی هیچ پاسخی تا الان دریافت نکردم ، میشه شما راهنمایی کنید.

 • ناشناس
  ۳ ۱

  والا سودتون بخوره تو سرتون انگار دارین ب گدا پول میدین

 • سکینه
  ۲ ۰

  سلام پس کی میخواهین سهام عدالت بدین

 • ناشناس
  ۲ ۰

  من باسه تا دختر بدون پول پیش چجور خونه اجاره کنم

 • امیررضا
  ۱ ۰

  سلام سود دوم سهام عدالت را کی میدین ممنون میشم جواب بدید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام والا شما دارید از همه طرف کلاه سر مردم میزارید گفتیدهرکس برگه سهام 500 داره سودش 200 تومنه هرکس برکه سهام 1میلیون داره 400 تومنه من که سهام 1 میلیونی داشتم بعد که رفتم ثبت نام کردم واسه سجام گفتن شده 500 تومن حالا که سود 500 گفتید بقول خودتون 200 تومنه 89 ریختید چقدر از مردم میخاید بخورید بابا مردم بدختن

 • سهامدار پالایش
  ۰ ۰

  فعلا داریم در بورس نابود میشویم.دوشنبه صبح بیایید جلو مجلس تا از نمایندگان بپرسیم چرا نظارتی بر سازمان بورس نمیکنند که پالایش را 30 درصد گران تر از ارزش ذاتی به مردم بندازن و بعد از 8 ماه هنوز 30 درصد تو ضرر هستیم.

 • سهامدار زیان دیده
  ۰ ۰

  بعضی ها در این 8 ماهه تا بورس منفی میشود سراغ سازمان بورس و دولت می روند؟وقتی خود سازمان بورس و دولت با عرضه سهام دولت برای تامین کسری بودجه در بوجود آوردن ریزش بورس مقصر هستن چرا باز اعتراض پیش آنها می برید؟اعتراض را باید پیش عدالتخانه دستگاه قضایی و نمایندگان مجلس که وضیفه نظارتی دارند برد.وظیفه مجلس نظارت بر سازمان بورس و وزارت اقتصاد که عرضه کننده سهام دولت است بوده.وظیفه دستگاه قضایی مبارزه با دستکاری در بورس و منفی کردن عمدی بورس توسط حقوقی های دولت با عرضه سهام های دولتی است.وظیفه مجلس و دستگاه قضایی دفاع از حقوق سهامداران بورس بوده که متاسفانه 8 ماهه مجلس و دستگاه قضایی از سهامداران خرد حمایت نمیکند و هیچ نظارتی بر تخلفات بورسی نیست و همه فقط وعده می دهند و حرف میزنند.لطفا با چشمان باز به وضع بورس نگاه کنید و حق را از جای درست پیگیری کنید.

 • مردم
  ۰ ۰

  تجمع بزرگ سهامداران زیان دیده بورس و سهام عدالتی هایی که ارزش سهام عدالتشان نصف شده و سهامداران پالایش که ارزش سهامشان 30 درصد زیر قیمت عرضه دولت شده.
  دوشنبه صبح بیایید جلوی مجلس تا درخواست اعتراضمان را از نمایندگان مجلس پیگیری کنیم.از دولت دیگر امیدی نداریم.تنها امید ملت سهامدار از مجلس و دستگاه قضایی است تا بداد سرمایه مردم برسد.سرمایه مردم نابود شد در بورس.مجلس انقلابی و دستگاه قضایی عدالت خواه بداد مردم برسید.

 • علی اکبرحافظی
  ۰ ۰

  باسلام من سرپرست خانواده ۴نفره هستم چیپس وپفک با۱۸درصدبه چه دردم میخوره ولی با۱۴میلیون میدادمش پیش قسط دستگاه کارواش دونفرم میبردم سرکارهم اشتقال زایی میشدهم منم یه کارداشتم تورابه خدایه تصمیمی بگیریدکه به نفع قشرزیرخط فقرباشه سودشم کمترکنیدکه هم خداخوشش بیادهم بنده خدابه یه دردش بخوره که تازه بااین کارم ۳۵ملیون میرم زیرقسط

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام آقا سود سهام عدالت من رو نریختن باید به کجا مراجعه کنم لطفاً جواب بدید