عضو شورای عالی بورس؛

برگزاری مجامع سراسری شرکت‌های استانی سهام عدالت به تعویق افتاد

عضو شورای عالی بورس گفت: در جلسه شورای عالی بورس با تصویب اعضا، برگزاری مجامع سراسری شرکـت‌های استانی سهام عدالت که قرار بود ۲۰ اسفند برگزار شود به سال آینده موکول شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ماشاءالله عظیمی در مورد مصوبه جلسه شورای عالی بورس گفت: در جلسه با پیشنهاد اتاق تعاون ایران و تصویب شورای عالی بورس، برگزاری مجامع سراسری شرکت‌های سرمایه‌گذاری سهام عدالت که قرار بود در ۲۰ اسفند سال جاری برگزار شود، باتوجه به آماده نبودن سهامداران عدالت و مشکلات اجرایی فعلاً به تعویق افتاده و به سال آینده موکول شد.

نماینده اتاق تعاون در شورای ‌عالی بورس درمورد اینکه برگزاری مجامع به چه زمانی موکول شد، گفت: حداقل ۵-۶ ماه به عقب افتاد تا فرایند ثبت‌نام کاندیداها تغییر کند و از ظرفیت مدیران کنونی شرکت‌ یا سرمایه‌گذاری استانی بیشتر استفاده شود و همچنین سهامداران عدالت که روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، بیشتر توجیه و به حقوق خود آشنا شوند.

وی افزود: قرار شد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی دیگر پیگیر مسئله برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نباشند و این امر در خود سازمان بورس پیگیری شود.

عظیمی همچنین اظهار داشت: با پیشنهاد اتاق تعاون و موافقت وزیر قرار شد جلسه‌ مشترکی روز پنج‌شنبه این هفته با اعضای شورای عالی بورس و نمایندگانی از کانون شرکت‌های استانی سهام عدالت برگزار شود تا نسبت به رتق و فتق امور و مشکلات سهام عدالت پرداخته شود.

وی در مورد اینکه آیا الزامی برای سجامی شدن سهامداران عدالت جهت شرکت در مجامع عمومی وجود دارد، عنوان کرد: در حال حاضر مجامع شرکت‌های استانی منتفی شده است و ما روش‌های قانونی برای تشخیص احراز هویت افراد را می‌پذیریم و قرار نیست هزینه‌ای اضافه و یا روش‌های سختگیرانه برای مشمولان سهام عدالت که معمولاً از دهک‌های کم درآمد جامعه هستند، اتخاذ شود.

از ۴۹ میلیون سهامدار عدالت حدود ۳۰ میلیون نفر در روش مدیریت غیرمستقیم یعنی مدیریت از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی باقی مانده‌اند و حدود ۱۹ میلیون نفر نیز روش مدیریت مستقیم یعنی مدیریت توسط خودشان را برگزیده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر