اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش بورس امروز/ ترس و تردید بازار را به صف فروش کشاند

خالص سفارشات فروش سهام از رقم ۴۹۵میلیارد تومان رسید برتری سمت تقاضا در رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن بیش از سایرین بود و همچنین سهام سپیدار سیستم آسیا به ۲۹.۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینهانا پاکمند؛ در ساعت ۹ و ۴۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۴۵۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۹۵۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۴۹۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید «سپیدار»، «رافزا» و «شبریز» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سپیدار سیستم آسیا حدود ۳۱۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد. بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «گدنا»، «کدما» و «شپنا» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۷۱۰میلیارد تومان (۴۹درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۵۵۵میلیارد تومان (۲۸درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۵۵نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف سپیدار سیستم آسیا به ۲۹.۱درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن» پر اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش خرید ۳۸۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۱۶۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «خودرو و ساخت قطعات» با تقاضای فروش ۱۲۰میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۲۷درصد از سه ازار و ۴۰۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع سه هزار و ۴۹۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۸درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۶هزار و ۸۹۰میلیارد تومان خواهد رسید.

برای مشاهده تصویر  در اندازه اصلی روی آن کلیک کنیدبرترین صفوف خرید و فروش 99.11.07

نقشه صفوف خرید و فروش بورس 99.11.07

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • کارشناس سیاسی
    ۱ ۰

    وعده‌های دولت در مورد این که مردم سرمایه خود را به بورس بیاورند و از این بازار حمایت می‌کنیم ، پوچ از آب درآمد و علاوه بر مردم ، کارشناسان و تحلیل‌گران را نیز گمراه کردند تبعات اینکار باعث شد اعتماد مطلق مردم عادی و سرمایه‌گذاران حرفه‌ای از بین برود در نتیجه مردم زیان کرده متحمل ضرر فراوان شدند و کسی نیست بداد مردم برسه دیگه باید به کی اعتماد کرد.