اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ افزایش ۸۰درصدی ارزش معاملات

امروز معامله‌گرها ۱۸هزار و ۲۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و ۴.۴درصد از کل سهام مهندسی نصیر ماشین معامله شد.

اقتصادآنلاین – سیده زینب رزم گیر؛ در بورس امروز در مجموع  ۱۸هزار و ۲۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شستا»، «شپنا»، «خساپا»، «خودرو» و «وتجارت» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته معادل ۷۳۰میلیارد تومان سهام سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی دست به دست شد، پالایش نفت اصفهان نیز پس از معاملاتی به ارزش حدود ۶۶۰میلیارد تومان دوم شد و سهام سایپا نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «خودرو و ساخت قطعات» تعلق داشت به طوری که حدود دو هزار و ۱۱۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «فلزات اساسی» با معاملات هزار و ۶۶۵میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۴.۴درصد از کل سهام مهندسی نصیر ماشین (خنصیر) معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۲۲درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۳۴سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۵۰نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آنها کلیک کنید

ارزش معاملات 99.11.05

رتبه بندی ارزش معاملات 99.11.05

بیشتر بخوانید
ارسال نظر