سمات اعلام کرد؛

جزییات مهم درباره انتقال سهام عدالت متوفیان

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: زیرساخت انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث قانونی درحال آماده سازی است و به محض عملیاتی شدن سامانه های مربوطه فرایندهای آن به عموم مردم اطلاع رسانی می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، در این اطلاعیه آمده است: شرکت سپرده گذاری مرکزی در کنار پیشبرد چندین پروژه بزرگی که در حوزه ارائه خدمات به مشمولان سهام عدالت در دست انجام و اجرا دارد، در حال فراهم کردن زیر ساختی است تا عملیات انتقال قهری سهام به وراث قانونی مشمولان سهام عدالت که فوت کرده اند با کمترین هزینه و حداقل نیاز به مراجعه حضوری به خصوص در شرایط شیوع کرونا صورت پذیرد.

همچنین لازم است برخی از نهادها و دستگاه های اجرایی، اقداماتی را جهت شناسایی افراد متوفی و وراث آنها انجام دهند تا فرایند انتقال سهام عدالت این افراد تسهیل و تسریع یابد.

بر اساس این اطلاعیه، به محض آماده سازی زیرساخت های لازم، اطلاع رسانی همگانی برای عموم مردم صورت می گیرد و از وراث قانونی سهام عدالت تقاضا می شود در اولین گام، گواهی حصر وراثت را دریافت  و منتظر اطلاعیه های بعدی این شرکت باشند.

بیش از دو میلیون و ۶۰۰ هزار دارنده سهام عدالت در طول ۱۵ سال گذشته فوت کرده اند و تعدد مخاطبان برای انتقال سهام عدالت به وراث مزید بر علت شده است تا شرکت سپرده گذاری مرکزی در صدد فراهم کردن زیر ساخت های الکترونیکی باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تکلیف سهام زنده ها رو مشخص کنید که ۶ماه پیش گذاشتن برا فروش ،سهام مُرده ها پیشکش،خاک عالم بر سر همتون

 • محمد
  ۰ ۰

  چرا واریزی نداریم

 • قلخانی
  ۰ ۰

  خوب

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام پس تکلیف ما که ازروز اول سهام نگرفتیم با ۳تا بچه مستاجربدون هیچ پشت بانه ای یه زن سرپرست خانوادم با این گرانی حق ما نیست تورو به علی که دم ازعدالتش میزنیدمرده دیگه سهام میخادچکارشمابه زنده هانمی رسیداگه اسمش سهام عدالته بایدهمه مثل هم بگیرندماایرانی نیستیم