کد خبر 499283

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

امروز، سی‌ام دی‌ماه حسن قالیباف اصل، از ریاست سازمان بورس استعفا دارد. این دومین استعفا رؤسای این سازمان طی ۱۰ ماه گذشته‌است. استعفاهایی که ریشه در شرایط ملتهب بازار سرمایه ناشی از اتخاذ سیاست‌های اشتباه وزارت اقتصاد دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ ۳۰ دی ماه، قالیباف اصل، رییس سازمان بورس استعفا داد. این دومین استعفای رییس سازمان بورس طی ۱۰ماه گذشته است. شاپور محمدی، رییس سابق این سازمان نیز ۱۹ فروردین‌ماه استعفا داده بود. دلیل استعفای محمدی، اصرار وزیر اقتصاد برای دمیدن در حباب بورس بود. اما دلیل استعفای قالیباف، ترکیدن حبابی بود که به‌خاطر سیاست‌های غلط وزارت اقتصاد به‌وجود آمده بود.

تاکنون دو رییس سازمان بورس، یک دکتری اقتصاد (محمدی) و دیگری دکتری مالی (قالیباف) فدای این سیاست‌های اشتباه شده‌اند. این درحالیست که طی دو ماه گذشته طرح استیضاح دژپسند آماده و با ۱۰۲ امضا تحویل هیئت رییسه مجلس شده‌ بود.

رئیس مجلس اما با دور زدن قانون، تا این لحظه استیضاح دژپسند را اعلام وصول نکرده است. شاید اگر رییس مجلس این اقدام غیرقانونی را انجام نمی‌داد و وزیری جدید سیاست‌های دیگری را اتخاد می‌کرد، اوضاع بازار سرمایه بهتر می‌شد.

بازار سرمایه تدبیری می‌خواهد که گمشده‌ این سال‌های وزارت اقتصاد است.

حجم ویدیو: 5.44M | مدت زمان ویدیو: 00:01:58
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    بعد از استعفای قالیباف اصل ، رئیس سازمان بورس، نوبت به دژپسند و دیگر عاملین و مسببین سقوط و ریزش بورس هست که استعفا دهند و بعد از استعفا باید محاکمه و مجازات شوند.این جوری نباشه که هرکسی بیاد پولی برداره و بره به امان خدا. محاکمه و مجازات سر جای خودش باقی هست.

پربازدیدترین ویدیو ها