اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش بورس امروز/ همچنان اقبالی به زراعتی‌ها نیست

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم هزار و ۱۷۰میلیارد تومان عبور کرد، بیشترین سفارشات خرید برای صنعت محصولات شیمیایی به ثبت رسید و همچنین سهام سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی حدود ۳۱۵میلیارد تومان تقاضای خرید داشت.

اقتصاد آنلاینهانا پاکمند؛ در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه مجموع صف‌های خرید حدود دو هزار و ۸۷۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش هزار و ۷۰۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۱۷۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید «تاپیکو»، «خگستر» و «خزامیا» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی حدود ۳۱۵میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «تلیسه»، «گشان» و «فوکا» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۲۳۰میلیارد تومان (۴۳درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۱۰۰میلیارد تومان (۶۵درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۵۱نماد و حجم صف‌های فروش در ۲۶نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است.گفتنی است حجم صف شیر و گوشت زاگرس شهرکرد (زشگزا) به ۹.۳درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«محصولات شیمیایی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۶۱۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن بیش از ۴۲۰میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «زراعت و خدمات وابسته» با فشار فروش ۳۹۰میلیارد تومانی همراه است.

 این جدول حدود ۳۶درصد از چهار هزار و  ۵۸۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع حدود چهار هزار و ۸۳۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۹۵درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹هزار و ۴۰۰میلیارد تومان خواهد رسید.         

برای مشاهده تصویر در سایز اصلی روی آن کلیک کنید

1111

1111

بیشتر بخوانید
ارسال نظر