در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش‌ بینی قیمت طلا در هفته پایانی شهریور/ سکه رکورد شکست

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به ادامه روند صعودی قیمت‌ها در بازار طلا گفت: سکه در جریان معاملات امروز با ۳۰۰هزار تومان افزایش از مرز ۱۲میلیون تومان عبور کرد.

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ محمد کشتی‌آرای در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره حال‌وهوای بازار طلا توضیح داد: از دو هفته گذشته قیمت طلا متاثر از رشد نرخ ارز و اونس وارد مدار صعودی شده و این روند با شروع کار بازار طلای امروز هم ادامه داشته به طوریکه قیمت طلا نسبت به آخرین روز معاملات هفته پیش حدود ۲۲هزار تومان گران‌تر شده و سکه نیز با افزایش ۳۰۰هزار تومانی از مرز ۱۲میلیون تومان عبور کرده است.

او با تاکید بر بی‌تاثیر بودن عامل تقاضا در این روند تصریح کرد: تقاضا برای خرید مصنوعات طلا و سکه همچنان به شدت پایین است و این عامل تاثیری در روند افزایشی بازار نداشته اما در حال حاضر همه بازار‌ها از جمله طلا تحت تاثیر جو انتظارات تورمی قرار گرفته و دچار نوسان قیمت شده‌اند.

کشتی‌آرای درباره وضعیت بازار طلا در هفته پایانی شهریور ماه اظهار کرد: با توجه به اینکه نرخ ارز و اونس به عنوان دو پارامتر تاثیر‌گذار بر ارزش طلا همچنان در حال پیشروی است، انتظار می‌رود تا پایان هفته جاری همچنان شاهد نوسان قیمت طلا و سکه البته با شیب ملایمی باشیم.

قیمت روز طلا و سکه ۲۲شهریور ۹۹

به گفته نایب رییس دوم اتحادیه طلا، در جریان معاملات امروز بازار طلا قیمت هر قطعه سکه طرح جدید با ۳۰۰هزار تومان افزایش نسبت به پنجشنبه هفته گذشته به ١٢میلیون و ۲۰۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان رسید.

نیم سکه وارد کانال شش میلیون تومان شد

همچنین نیم سکه امروز با ۲۵۰هزار تومان رشد قیمت به شش میلیون و ۱۰۰هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و ۴۵۰هزار و قیمت سکه یک گرمی یک میلیون و ۸۵۰هزار تومان صعود کرد و قیمت طلای۱۸ عیار هم با ۲۲هزار تومان رشد به گرمی یک میلیون و ۱۷۰هزار تومان افزایش یافت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر