کد خبر 561027

مدیرکل بنیاد مسکن خبر داد؛

تکمیل ۴۲هزار واحد باقیمانده مسکن محرومان تا پایان سال

مدیرکل بنیاد مسکن از تکمیل ۷۳هزار واحد مسکن محرومان از مجموع ۱۱۵هزار واحد تفاهم شده خبر داد و گفت: واحدهای باقیمانده تا پایان سال تکمیل می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، «حمیدرضا سهرابی» افزود: بر اساس برنامه‌ها و سیاست‌های بنیاد مسکن برای افرادی که تسهیلات دریافت می‌کنند اما آورده‌ای ندارند و امکان تکمیل واحدهای خود را نیز ندارند، بنیاد مسکن، در طیف‌های مختلف، برنامه‌های تشویقی، بلاعوض و قرض‌الحسنه درنظر گرفته است.

سهرابی با بیان اینکه با سیاست‌های تشویقی بنیاد مسکن، اقشار کم‌درآمدی، امکان بازسازی واحدهای خود را خواهند داشت،‌ افزود:‌ بر اساس برنامه‌ای که در دو سال گذشته در دولت سیاست‌گذاری شد، حدود ۱۱۵ هزار واحدمسکن محرومان تفاهم شد.

وی ادامه داد: برای اجرای طرح مسکن اقشار کم‌درآمدی دولت مبالغی بلاعوض تخصیص داد که تاکنون حدود ۷۱ هزار واحد با بیش از ۳ هزار میلیاردتومان بلاعوض و ۵۲۰۰ میلیاردتومان تسهیلات به بهره‌برداری رسید.

وی تصریح کرد: واحدهای باقیمانده مسکن محرومان تا پایان سال جاری به اتمام می‌رسد زیرا بخش قابل‌توجهی از تفاهم‌نامه‌ها پایان سال ۱۳۹۹ منعقد شد و از آنجا که مدت تفاهم‌نامه یکساله است، همه واحدهای باقیمانده تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر