کد خبر 558700

در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی عنوان شد؛

ابراز نگرانی وزیر کار نسبت به معیشت مردم

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: به‌شدت نگران معیشت مردم هستیم، برای افرادی که در شرایط کرونایی بیکار شده‌اند برنامه داریم تا خسارت‌های آن‌ها را جبران شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، حجت‌الله عبدالملکی در دیدار با آیت‌الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشت: پالایش مدیران و ارتقای مدیران کارآمد ازجمله برنامه‌های این وزارتخانه در طول ماه‌های آینده است.

  بیش از 90 هزار تعاونی در کشور فعال هستند  

وی بابیان اینکه 220 هزار تعاونی در کشور ثبت‌شده است، افزود: بیش از 90 هزار تعاونی هم‌اکنون فعال هستند که برنامه‌های مفصلی نیز برای این تعاونی‌ها پیش‌بینی‌شده است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: بیش از 500 شرکت کوچک و بزرگ زیرمجموعه این وزارتخانه فعالیت می‌کنند و ارتقاء و کمک به بهبود فعالیت آن‌ها می‌تواند گره از مشکلات بسیاری از مردم باز کند.

عبدالملکی تصریح کرد: سامانه جامع رفاه ایرانیان راه‌اندازی شده‌ که البته ناقص است که در صورت تکمیل نهایی می‌تواند اطلاعات خوبی به مدیران بدهد و کمک‌ها و خدمت‌رسانی را هدفمند کند.

وی با اشاره به مشکلات کشور افزود: ناکارآمدی نتیجه انتصاب‌های رانتی در سال‌های اخیر بوده است، در سال‌های اخیر انتصاب‌های رانتی زیادی در مجموعه این وزارتخانه شکل‌گرفته که سبب بروز بسیاری از تصمیمات نابجا شد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: به‌شدت نگران معیشت مردم هستیم و برای افرادی که در شرایط کرولایی بیکار شده‌اند برنامه داریم تا خسارت‌های آن‌ها را جبران شود.

وی افزایش ظرفیت‌های اشتغال را موردتوجه قرارداد و بیان کرد: در کشور پنج میلیون و 500 هزار بیکار وجود دارد که ایجاد کار برای این افراد از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه است.

  گام های اساسی در حوزه درمان و اشتغال برداشته می شود  

عبدالملکی خاطرنشان کرد: در حوزه درمان، بازنشستگی، اشتغال و افراد آسیب‌دیده در کشور که زیر نظر مجموعه‌های این وزارتخانه هستند گام‌های اساسی برداشته می‌شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین پیش‌ازاین دیدار با حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی در ایران دیدار و گفت‌وگو و از مرکز واکسیناسیون اهالی صنعت در شهرک شکوهیه قم بازدید کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از موقعی که اومدن فقط شعار میدن چهار سال دیگه معلوم میشه از کره شمالی و افغانستان هم عقبتر میافتیم و برای کار مردم به کشورهای آفریقایی میرن

 • وطن
  ۰ ۰

  برادر انقلابی و خادم
  بابت نگرانی شما خیلی تشکر می کنیم و ما نیز نگران تر از شما نسبت به وضعیت دولت جدید هستم
  گرانی های انبوه ، سیمان /فولاد مافیای / خودرو مافیای / کمبود برق و افزایش قیمت ها با ترفندهای جدید / و ...
  مانده ایم با گرانـــــــــــــــی هویـــــــــــــــــــج 23000 تومانی چکار کنیم .
  به عمل کار برآید نه سخندانی