کد خبر 175531
A

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید معتقد است که این صندوق با حمایت مالی از کسب و کارهای خرد و کوچک بازار محور، ‌نقش موثری در تولید ناخالص ملی و اشتغال ایفا کرده است.

اصغر نوراله‌زاده اظهار کرد: در راستای اهداف اشتغال دولت و اجرای منویات مقام معظم رهبری در خصوص سیاستهای اقتصاد مقاومتی تلاش کرده‌ایم با ساماندهی و حمایت مالی قرض ‌الحسنه از کسب و کارهای خرد و کوچک بازار محور در تولید ناخالص ملی و اشتغال نقش موثری داشته باشیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی گفت: در حال حاضر شناسایی ظرفیتها و مزیتهای رقابتی هر منطقه و شناسایی کارآفرینان بومی در دستور کار صندوق قرار دارد و این امر به حمایت برخی از مزیتهای رقابتی استانها منجر شده است.

او درباره اختصاص ۱.۵ میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی، گفت: در صورتی که بخشی از این مبلغ در اختیار صندوق کارآفرینی امید قرار ‌گیرد کمک بزرگی برای اشتغالزایی خواهد بود و با اولویت مناطق کم برخوردار و روستایی و عشایری توزیع خواهد شد.

وی ادامه داد: درحال حاضر منابع مالی صندوق بسیار محدود است و از سوی دیگر با جمعیت متقاضی کار بسیاری مواجه هستیم، لذا قرارگرفتن نام صندوق در کنار بانکهای عامل موجب می‌شود بتوانیم هم جوانان جویای کار را مورد حمایت قرار دهیم و هم فرصتهای شغلی بسیاری برای روستاییان ایجاد کنیم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر لزوم بهره‌مندی طرح‌های خرد از منابع صندوق توسعه ملی خاطرنشان کرد: اگر این امر محقق شود جوانانی که درصدد راه‌اندازی کارگاهی کوچک و ایجاد کسب و کار هستند به سرعت حمایت مالی می‌شوند.

وی بهبود محیط کسب و کار و ارتقای سطح درآمد و معیشت مردم را از برنامه‌های جدی دولت یازدهم عنوان کرد و گفت: صندوق کارآفرینی امید هم در این راستا حمایت از کارآفرینان و جوانان جویای کار را در دستور کار خود قرار داده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

عناوین بیشتر