کد خبر 550956

قالیباف در دیدار اواندرو رومان؛

ظرفیت تحول در حجم مبادلات تجاری ایران و برزیل وجود دارد

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت تحول در حجم مبادلات تجاری و اقتصادی ایران و برزیل وجود دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار «اواندرو رومان» رییس گروه دوستی پارلمانی برزیل و ایران که برای شرکت در مراست تحلیف ریاست‌جمهوری به تهران سفر کرده است، بر تقویت روابط پارلمانی دو کشور تاکید کرد و گفت: خرسندیم که گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل در دو کشور تشکیل شده است. اعضای دو گروه می توانند با گفتگو و تبادل تجربیات، سهم زیادی در تسهیل همکاری های دو کشور داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به استقرار دولت جدید در کشورمان گفت: روی کار آمدن دولت جدید در جمهوری اسلامی ایران نویدبخش رویکردهای جدید در سیاست خارجی است. ما علاقمند به تقویت روابط دوستانه با برزیل براساس حسن نیت و تامین منافع متقابل هستیم.

رییس مجلس در پایان با خاطرنشان کرد: اهمیت ارتقای سطح روابط اقتصادی ایران و برزیل گفت: ظرفیت های دو طرف برای افزایش سطح روابط تجاری و اقتصادی بیشتر از حجم مبادلات فعلی است از این رو امیدواریم با تلاش مقامات دو طرف، تحولی در این بخش از روابط ایجاد شود.

استقبال برزیل از ابتکارات ایران در راستای تسهیل همکاری ها

اواندرو رومان رییس گروه دوستی پارلمانی برزیل و ایران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به تهران و شرکت در مراسم تحلیف گفت: ما از طرف رییس مجلس نمایندگان برزیل مامور شدیم که در مراسم تحلیف ریاست جمهوری ایران شرکت کنیم. اینکه علیرغم مسافت جغرافیایی طولانی، ما به تهران سفر کردیم نشان از علاقه ما به توسعه روابط دوستانه فیمابین است.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت گفتگوهای پارلمانی ایران و برزیل گفت: گروه دوستی پارلمانی برزیل و ایران، تلاش خود را برای تقویت همکاری های پارلمانی دو کشور بکار گرفته است و از هرگونه ابتکاری که منجر به تسهیل همکاری های دو کشور شود، استقبال می کنیم.

اواندرو رومان در پایان روابط اقتصادی برزیل و ایران را ریشه دار خواند و گفت: دو کشور در زمینه های زیادی مانند انرژی، مواد غذایی، پتروشیمی و کشاورزی دارای ظرفیت فراوانی هستند. همکاری در این حوزه ها منجر به افزایش حجم مبادلات ایران و برزیل خواهد شد.

ارسال نظر